• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۲-۱۵
  • شناسه خبر: 4236

دشمنان به فکر نابودی ریشه های فرهنگی جوانان هستند

پیام ملت– نماینده ولی فقیه در استان و امم جمعه زنجان گفت: دشمنان تلاش می کنند تا نسل جوان کشور، ریشه های فرهنگی و هویت ملی خود را فراموش کنند تا بیشتر تحت تاثیر استعمار بیگانگان قرار گیرند. آیت الله خاتمی در هشتاد ...

پیام ملت نماینده ولی فقیه در استان و امم جمعه زنجان گفت: دشمنان تلاش می کنند تا نسل جوان کشور، ریشه های فرهنگی و هویت ملی خود را فراموش کنند تا بیشتر تحت تاثیر استعمار بیگانگان قرار گیرند.

آیت الله خاتمی در هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به ۵ محور و اولویت ابلاغی از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، اظهار کرد: برخی از موضوعات ابلاغ شده اگرچه در سنوات گذشته به عنوان شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده و اقدامات فرهنگی و عملیاتی مناسبی در هر حوزه انجام شده است، اما با توجه به اهمیت این موضوعات می توان در سال‌های متوالی در این زمینه ها کار کرد.

وی با اشاره به اقدامات دفاعی انجام شده به ویژه در حوزه های فرهنگی کشور،افزود: در مقابل تهاجم و فعالیت های دشمنان که به صورت وسیع‌تر و حریص‌تر انجام می شود، اقدامات مقابله ای در کشور انجام شده است که البته این اقدامات باید بیش از پیش مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان به همجه دشمنان به منظور ایجاد غفلت به خصوص در زمینه توجه به هویت ملی جوانان کشور اشاره کرد و افزود: دشمنان تلاش می کنند تا نسل جوان کشور، ریشه های فرهنگی و هویت ملی خود را فراموش کنند تا بیشتر تحت تاثیر استعمار بیگانگان قرار گیرند.

امام جمعه زنجان همچنین پرداختن به مقوله آسیب‌های اجتماعی در کشور و استان را با اهمیت دانست و گفت: به دلیل اهمیت این موضوع، مقام معظم رهبری شخصاً وارد میدان عمل شده اند و طی جلسات مستمر و کارشناسانه با معاونت اجتماعی وزارت کشور و برخی از سران و مسئولین کشوری، موضوع آسیب‌های اجتماعی را به صورت جدی مورد رصد و پیگیری قرار داده اند.

وی بر ضرورت تعیین بُرش استانی تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی مطرح شده در کشور تاکید کرد و گفت: باید مسائل مختلف متناسب با ویژگی های استانی به صورت محورهای اجرایی و عملیاتی تدوین و به دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد گردد تا در برنامه های سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

آیت اله خاتمی به وظایف ذاتی هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه اولویت‌های ابلاغی و محورهای تعیین شده در استان و کشور اشاره نمود و خاطر نشان کرد: علاوه بر اقداماتی که هر یک از دستگاه‌ها به عنوان وظایف ذاتی خود انجام می دهند، باید اقدامات جدید و موثری پیش‌بینی و ابلاغ شود.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست