• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۳-۱۶
  • شناسه خبر: 6989

علی وقفچی:زنجان به مرکز مدیران غیربومی تبدیل شده است / فریدون احمدی:اولویت با نیروهای بومی است

پیام ملّت – نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه استان زنجان تبدیل به مرکز مدیریت نیروهای غیربومی غیرساکن شده است، خاطرنشان کرد: بیشتر مدیران استان از استاندار گرفته تا زیرمجموعه‌اش ...

پیام ملّت – نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه استان زنجان تبدیل به مرکز مدیریت نیروهای غیربومی غیرساکن شده است، خاطرنشان کرد: بیشتر مدیران استان از استاندار گرفته تا زیرمجموعه‌اش را مدیران غیربومی تشکیل داده‌اند.

علی وقف‌چی با اشاره به اینکه استاندار زنجان از زمان حضورش در استان نیروهای غیربومی را روی کار آورده است، اظهار کرد: استاندار زنجان باید تاوان تصمیمات اشتباه خود را در انتخاب مدیران بپردازد.

وی با اشاره به اینکه استاندار زنجان نسبت به سرمایه نیروی انسانی استان بی توجه بوده است، ابراز کرد: این بی توجهی به حدی است که صدای نخبگان استان درآمده است.

وی تصریح کرد: این تذکر را به استاندار زنجان و زیرمجموعه‌اش می‌دهم که تاوان این تصمیمات و استفاده از مدیران غیربومی را شخص استاندار زنجان خواهد داد.

وقف‌چیدر گفت و گو با موج رسا ، با بیان اینکه تمام توانم را برای برکناری استاندار زنجان به کار خواهم گرفت، عنوان کرد: رایزنی با مسئولان کشوری در خصوص تصمیمات استاندار زنجان را آغاز خواهم کرد.

وی بیان کرد: با توجه به ضعف‌های اساسی چه حقیقی و چه حقوقی در استاندار زنجان برای دفاع از حقوق مردم با تمام توان برکناری استاندار زنجان را پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخبگان استان از تصمیمات و انتصابات استاندار زنجان نگران هستند، اظهار کرد: متاسفانه دور استاندار زنجان را مدیران غیربومی تشکیل داده‌اند، سوال اساسی این است که آیا استان زنجان در حد این آقایان مدیر ندارد؟

وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه هر استان نیروی انسانی آن استان است، تاکید کرد: متاسفانه استاندار زنجان هیچ توجهی به نیروهای بومی استان نداشته و برخلاف صحبت‌هایی که  در زمان ورودش به استان داشت به صورت اتوبوسی مدیران غیربومی را وارد استان کرده است که این حرکت بی‌توجهی و به نوعی توهین به ظرفیت‌های نیروی انسانی استان است.

وقف‌چی خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود تذکرات و نشست‌هایی که در این خصوص با استاندار زنجان داشتیم اما وی به این تذکرات توجهی نداشته است.

وی گفت: تعلل در اجرا و اتمام پروژه های نیمه تمام استان از دیگر دلایلی است که سبب شده از عملکرد استاندار رنجان ناراضی باشیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه حرکت موثری را در خصوص اشتغال استان شاهد نیستیم و پروژه های تولیدی نیمه تمام نیز بلاتکلیف مانده است.

وی با اشاره به بلاتکلیفی راه های نیمه تمام شهرستان طارم عنوان کرد: وضعیت اتوبان زنجان تهران نیز قابل قبول نیست، پروژه های شهری از جمله سبزه میدان نیز بلاتکلیف رها شده است.

وقف چی با بیان اینکه روند توسعه استان زنجان قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: بیکاری خانواده ها را رنج می دهد که ما به عنوان نماینده مردم از وضعیت موجود در استان رضایت نداریم. متاسفانه شهرک برق و آی تی و دیگر پروژه ها در بلاکلیفی محض هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت های موجود در استان زنجان مورد بی توجهی قرار گرفته است تصریح کرد: تبدیل استان زنجان به قطب برق و آی تی در حد شعار باقی مانده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان گفت: سازمان محیط زیست هیچ مشورتی با نمایندگان در خصوص انتصاب مدیرکل زنجان نداشت.

فریدون احمدی نیز با اشاره به انتصاب مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: نمایندگان استان در جریان این انتصاب نبودند یعنی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هیچ مشورتی با نمایندگان استان در این خصوص نداشت.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان استان با انتصاب مدیر غیربومی مخالف هستند، ابراز کرد: برخی از نمایندگان استان نیز دنبال گزینه قوی هستند هرچند که بومی هم نباشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان با اشاره به اینکه نارضایتی‌ها از محیط زیست استان زنجان بیشتر است، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که محیط زیست استان زنجان عملکرد خوبی نداشته است.

وی با بیان اینکه قرار است بعد از تعطیلات با گزینه انتصابی دیداری داشته باشیم، گفت: انتصابات جزو اختیارات مدیران است، اگر نیروی بومی شایسته‌ای وجود داشت اولویت با نیروی بومی است اما ممکن است در برخی پستها وجود نیروی بومی به صلاح نباشد و یا نیروی در حد غیربومی نداشته باشیم.

احمدی تصریح کرد: اینکه ما اولویت را به نیروهای بومی بدهیم صحیح است اما در برخی پستها همچون معاون سیاسی استاندار زنجان به نظرم نیروی بومی صلاح نیست و تجربه نیز نشان داده که جواب خوبی نگرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه استفاده از نیروی بومی وحی منزل نیست اما در شرایط برابر اولویت با نیروی بومی است، افزود: در خصوص محیط زیست متاسفانه رئیس این سازمان هیچ مشورتی با نمایندگان استان نداشته و ما از طریق رسانه‌ها از این انتصاب باخبر شدیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان با اشاره به اینکه موضع‌گیری نمایندگان در خصوص این انتصاب بعد از تعطیلات مشخص خواهد شد، اظهار کرد: نظر نمایندگان بر روی گزینه توانمند است، ما همیشه همیشه طرفدار گزینه توانمند بودیم و در اینجا بحث بومی و غیربومی مطرح نیست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست