• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۲-۱۶
  • شناسه خبر: 11531

استفاده از ترددسنج الکترونیکی در جاذبه‌های گردشگری زنجان

پیام ملّت – مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ترددسنج الکترونیکی در مقاصد و جاذبه‌های گردشگری استان زنجان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. یحیی رحمتی در گفتگو با آنا در مورد آمادگی استان زنجان ...

پیام ملّت – مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ترددسنج الکترونیکی در مقاصد و جاذبه‌های گردشگری استان زنجان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یحیی رحمتی در گفتگو با آنا در مورد آمادگی استان زنجان برای استقبال از میهمانان نوروزی گفت: دستگاه‌های مختلف استان که متولی خدمات سفر در زنجان هستند امسال فعالیت خود را برای استقبال از مسافران نوروزی افزایش می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه افزود: قرار است سازمان‌های متولی خدمات سفر در استان اقدام به شیفت بندی نوروزی کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید بر اماکن بین‌راهی و جاهایی که کالاهای اساسی عرضه می‌شود نظارت وجود داشته باشد، افزود: افزایش امنیت موجود در بخش گردشگری بسیار اهمیت دارد و گردشگران در سال گذشته بیشترین رأی را به امنیت استان داده‌اند و امیدواریم که با تدابیری که امسال در نظر گرفته می‌شود بتوانیم این موضوع را عملیاتی کنیم.

رحمتی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال نیز تلاش داریم فضایی برای گردشگران مهیا کنیم که از سفر به استان ما بیشترین لذت را ببرند و به همین دلیل برنامه‌های نوروزگاه در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود. غرفه عکاسی با لباس محلی، غرفه محصولات کشاورزی، غرفه سوغاتی و صنایع‌دستی ازجمله برنامه‌هایی است که توسط سازمان میراث فرهنگی استان برگزار می‌شود.

وی گفت: در لحظه تحویل سال به اولین مسافرانی که وارد استان شوند سوغات استان زنجان هدیه داده می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری زنجان خاطرنشان کرد: تلاش شده تا طرح پاک‌سازی از جاده‌ها و حریم‌های شهری صورت گیرد تا به این طریق مسافران نوروزی از زیبایی جاده‌های بین‌شهری نیز لذت ببرند.

وی افزود: با کمک هلال‌احمر بیش از ۱۸ پایگاه ثابت و سیار در استان مستقر می‌شوند تا پاسخگوی مسافران نوروزی باشند و پلیس نیز در این میان همراه است و طرح‌های ویژه انتظامی را برای ایام عید و نوروز اجرا می‌کند.

رحمتی تصریح کرد: یک اتوبوس گردشگری برای نخستین بار در استان در ایام نوروز به مسافران و گردشگران خدمات‌رسانی خواهد کرد البته باید خاطرنشان کرد که بیش از ۵۰۰ پاکبان در این ایام به خانه‌تکانی شهر می‌پردازند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان در ادامه عنوان کرد: در نوروز ۹۸ برای نخستین بار ترددسنج الکترونیکی در مقاصد و جاذبه‌های گردشگری استان زنجان مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

رحمتی تصریح کرد: قرار است در راستای خدمات‌رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مسافران نوروزی کمیته بقاع متبرکه و مساجد به کمیته‌های ده‌گانه ستاد اجرایی خدمات سفر افزوده شد و یازده کمیته ازاین‌پس در ستاد خدمات سفر استان زنجان فعالیت کنند.

وی گفت: در اماکن گردشگری استان سفره هفت‌سین برپا می‌شود و در کنار آن غذاهای محلی استان ارائه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری زنجان افزود: روکش ۴۹ بیلبورد در سطح زنجان تغییر کرده است این کار باهدف معرفی جاذبه‌های گردشگری استان صورت خواهد گرفته است.

رحمتی از چاپ کتابی مخصوص گردشگران خبر داد و افزود: کتابچه‌ای از سوی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان زنجان در حال انتشار است تا در اختیار گردشگران نوروزی قرار گیرد.

وی از استفاده از اپلیکیشن مسافران نوروزی خبر داد و افزود: این برنامه به معرفی تمامی نقاط و جاذبه‌های استان با جی‌پی‌اس و توضیحات آن نقطه خواهد پرداخت.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست