• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۵-۲۳
  • شناسه خبر: 18995

تحقق پیش بینی‌های انجام شده جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

پیام ملّت-رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان از تحقق پیش بینی‌های انجام شده جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا فیروزفر در پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان ضمن ارائه گزارش از علمکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، گفت: پیش بینی بودجه و جذب دانشجو سال گذشته در این دانشگاه محقق شده است.

فیروزفر ضمن یادآوری اینکه سیر نزولی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ، در سال ۹۸ از بین رفت، خاطر نشان کرد: درصد تعلق دانشجو به دانشگاه آزاد اسلامی در استان زنجان از ۲۵ درصد به ۲۸ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی برای بودجه و جذب دانشجو در سال ۹۸ با همت جمعی محقق و سیر صعودی تبدیل شد، گفت: تحقق آمار پیش بینی شده در جذب دانشجو در حالی اتفاق افتاد که با کاهش سهمیه پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رو به رو بودیم.

فیروزفر در ادامه ساماندهی امور آموزشی را از مهم‌ترین فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در سال ۹۸ دانست و افزود: یکسان سازی سامانه ثبت نمرات، تعریف بازه زمانی برای ثبت نمرات، برگزاری امتحانات با حضور و توسط اساتید و تجمیع دانشکده‌ها از جمله اهداف تحقق یافته دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در سال تحصیلی گذشته بود.

وی خاطر نشان کرد: کاهش گروه‌های آموزشی از ۵۴ به ۱۷، ساماندهی اساتید حق التدریس و تکنسین‌ها از دیگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آموزش بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با تاکید بر لزوم شکل گیری آموزش مجازی به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پیشگیری از شیوع بیماری و همچنین جلوگیری از توقف آموزش، یادآور شد: این دانشگاه با ایجاد سیستم آموزش مجازی موفق به برگزاری کلاسهای مجازی با درصد مشارکت بالای دانشجویان و اساتید شد.

علیرضا فیروزفر اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با حمایت سازمان مرکزی و پایه گذاری به موقع آموزش مجازی‌ترم تحصیلی را با موفقیت به پایان رساند.

فیروزفر به فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در هفته پژوهش پرداخت و ضمن اشاره به برگزاری ۳۷۸ سخنرانی هم نشست علمی توسط اساتید این دانشگاه با موضوع آخرین دستاوردهای علمی تخصصی گفت: آینده روشنی در انتظار مراکز تحقیقاتی تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان است.

وی اجرای طرح «عارضه یابی در حوزه صنعت» را از دیگر فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان اعلام کرد و در این رابطه گفت: نتیجه این کار تحقیقاتی به مسئولان مربوطه و مقام عالی استان ارایه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به شیوه جدید فعالیت «باشگاه پژوهشگران جوان» در حوز علمی و فرهنگی اشاره کرده و بیان نمود که طرح «هر استاد یک هسته فناور» در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در حال پیگیری است.

وی گفت: کلینیک روانشناسی با هدف ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به دانشجویان با استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان تاسیس شده است.

علیرضا فیروزفر تجمیع موفق سایت علامه طباطبائی و امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان با حداقل هزینه و زمان با هدف کاهش هزینه‌های مالی دانشگاه را از دیگر اهداف محقق شده دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در سال گذشته اعلام و تاکید کرد: با طراحی دقیق و حداقل هزینه سایت علامه طبابایی به سایت امام خمینی (ره) انتقال یافت.

وی در ادامه به تاسیس مدرسه الگوی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان تاسیس مدرسه الگو است گفت: تربیت افراد متعهد، متخصص و کارآمد با شیوه‌ و طرحی نو و متفاوت وجه تمایز مدرسه الگوی دانشگاه آزاد با سایر مدارس غیر دولتی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه کل سایت علامه طباطبایی به مدارس الگو اختصاص داده شده است، تصریح کرد: این مدارس به صورت مهر تا مهر بدون تعطیلی با در نظر گرفتن تمام نیازهای دانش آموزان و بدون کیف اداره خواهند شد و افتتاح این مدارس به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا به سال تحصیلی آینده موکول شده است.

علیرضا فیروزفر راه اندازی مرکز سمای طارم، دو برابر شدن تعداد دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهنشان، تاسیس دو مرکز مطالعه و بهره برداری از پارکینگ سایت امام خمینی (ره) را از دیگر اهداف محقق شده دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸ اعلام کرد.

فیروزفر در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه به رنگ قنوت با حضور ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، یادآور شد: فعال سازی دانشجویان، نشست با فعالان دانشجویان، جلسه با دانشجویان و برگزاری ۳۰ کرسی آزاد اندیشی را از دیگر فعالیت‌های شاخص دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

فیروزفر در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه به رنگ قنوت با حضور ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، یادآور شد: فعال سازی دانشجویان، نشست با فعالان دانشجویان، جلسه با دانشجویان و برگزاری ۳۰ کرسی آزاد اندیشی را از دیگر فعالیت‌های شاخص دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر صدور مدرک موقت پایان تحصیلی از ۴۵ روز به ۳ روز رسیده است.

پانزدهمن جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به صورت حضوری و مجازی با حضور اعضای اصلی صبح پنجشنبه ۲۳ مرداد برگزار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست