• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۶-۱۵
  • شناسه خبر: 19512

تمام مراکز تحت پوشش بهزیستی استان در قرنطینه کامل است

پیام ملّت- مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تمام مراکز تحت پوشش این اداره کل دارای بخش‌های قرنطینه بوده و سخت‌ترین پروتکل‌های بهداشتی در آن‌ها اجرا می‌شود.

محمد محمدی در خصوص اقدام های پیشگیرانه در حوزه شیوع کرونا در مراکز بهزیستی اظهار کرد :خوشبختانه تاکنون هیچ  مشکلی نسبت به شیوع بیماری کرونا در مراکز بهزیستی مشاهده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ورود و خروج افراد در مراکز، بسیار محدود شده و افراد جدیدی که پذیرش شده‌اند ۱۴ روز در بخش قرنطینه، نگهداری می‌شوند.

محمدی در خصوص حساسیت‌های ایجادشده برای نگهداری مراکز تصریح کرد: مراکز نگهداری سالمندان و معلولان از حساسیت بیشتری برخوردار بوده که در این راستا مرخصی‌ها را به حداقل رسانده و ورود و خروج افراد و پروتکل‌های بهداشتی نیز به شدت رعایت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تمام مراکز نگهداری سالمندان، معلولان، مراکز خدماتی و توانبخشی دارای کادر مراقبتی، پزشکی و درمان هستند.

وی افزود: این پرسنل نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا همگام با مدافعان سلامت، سنگر را حفظ کرده و در حال خدمات‌رسانی به جامعه هدف بهزیستی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: کمک‌های غیرنقدی شامل اقلام و جیره‌های خشک غذایی و نذورات هیات‌های مذهبی و خیرین توسط ادارات بهزیستی شهرستان‌ها دریافت می‌شود.

محمدی افزود: طبق برنامه‌ریزی، امسال در مجموع ۱۱۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.