• تاریخ: ۱۴۰۰-۰۳-۰۵
  • شناسه خبر: 23181

حمل‌ونقل عمومی قزوین ۳۰ درصد گران شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر درون‌شهری (تاکسی‌ها و وانت‌بارها) در سال جاری ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش «پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» اسماعیل عرشیان با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل شهری، تصریح کرد: سرانجام پس از پنج ماه بحث و بررسی و برگزاری نشست‌های تخصصی کارشناسی، با مصوبه شورای اسلامی شهر و تأیید فرمانداری، افزایش نرخ کرایهٔ ناوگان تاکسیرانی قزوین در سال ۱۴۰۰ شامل تاکسی‌های خطی، گردشی، آژانسی و وانت‌بارها در تمامی مسیرها و خطوط نسبت به سال گذشته، با ۳۰ درصد افزایش به‌طور میانگین اجرایی شد.

حمل‌ونقل عمومی قزوین ۳۰ درصد گران شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین اظهار کرد: برچسب نرخ کرایه‌های جدید بین رانندگان تاکسی توزیع‌شده و تمامی رانندگان تاکسی مکلف به نصب آن در سمت راست شیشه جلوی تاکسی هستند تا برای مسافرین قابل دید باشد.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان تاکسی برای دریافت نرخ نامه‌های جدید می‌توانند به مسئولین خطوط و نیروهای گشت و بازرسی مستقر در شهر مراجعه کنند، طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده، نرخ تورم قطعات یدکی خودرو و اقلام مرتبط با حوزه حمل‌ونقل بیش از ۶۰ درصد است که بر همین اساس باید نرخ کرایه‌ها نیز همگام با نرخ تورم به میزان ۶۰ درصد افزایش می‌یافت.

عرشیان بیان کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در شورای اسلامی شهر، فرمانداری و استانداری، سرانجام افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه مسافر و بار درون‌شهری به تصویب رسید که از اول خردادماه سال جاری به اجرا درآمد.

وی اظهار کرد: افزایش نرخ کرایه‌ها به‌هیچ‌وجه پوشش‌دهنده هزینه‌ها و جوابگوی مخارج معیشت آنان نیست؛ بنابراین در تلاش هستیم با اختصاص امور رفاهی نظیر ارائه ملزومات یدکی خودرو به نرخ دولتی به‌نوعی جبران کنده زحمات این عزیزان باشیم و پیگیری‌ها در این زمینه توسط سازمان تاکسیرانی همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهدهٔ هرگونه تخلف در خصوص دریافت نرخ کرایه می‌توانند شکایات خود را به‌طور حضوری با نیروهای گشت و بازرسی حمل‌ونقل عمومی مستقر در سطح شهر، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۱۳۳، سامانه ارتباط مردمی سازمان تاکسیرانی (سامت) به شماره ۳۳۸۳۹ و سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ مطرح کنند. بدیهی است که گزارش‌های ارائه‌شده قابل‌طرح در هیئت انضباطی بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست