• تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۱۰
  • شناسه خبر: 24230

هشت محله در شهر زنجان نیازمند توجه ویژه هستند

شهر زنجان هشت محله نیازمند توجه ویژه دارد . در محل‌های هدف پروژه‌های محرک توسعه تعریف خواهد شد.

علی عباسی در گفت و گو با خبرنگار « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: سرانه خدمات شهری در محلات نیازمند توجه ویژه همیشه مورد رصد است، این سرانه‌ها توسط مجموعه اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی به روز شده است.

وی با بیان اینکه شهر زنجان هشت محله نیازمند توجه ویژه دارد، اظهار کرد: مناطق اسلام آباد، نجف آباد (بی‌سیم)، سایان، خان دره، شهداء، فاطمیه، کوی فلسطین، گوجیک آباد در زنجان و حسین آباد و شریف آباد در شهرستان ابهر و کوی شریعتی هم جزو محلات نیازمند توجه ویژه در شهرستان قیدار شناخته شده است.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان با بیان اینکه در تمام محلات نیازمند توجه ویژه، کمبود سرانه خدماتی داریم، گفت: سرانه خدماتی به روز و تهیه شده است. در ستاد بازآفرینی شهری در بازه‌های زمانی مختلف جلساتی تشکیل می‌شود و راه و شهرسازی به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی شهری پیگیر احداث خدمات زیر بنایی و روبنایی از دستگاه‌های متولی مربوطه است.

وی ابراز داشت: متاسفانه در پنج محله نیازمند توجه ویژه، سرانه‌های ورزشی، آموزشی، بهداشتی و فضای سبز صفر است و در این میان از متولیان امر برای این مناطق درخواست داریم برای این محلات پروژه تعریف کرده و اعتبار تخصیص بدهند.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان با بیان اینکه مشوق‌هایی برای ساخت و ساز در مناطق بافت فرسوده ارائه می‌شود، بیان داشت: صدور پروانه، نظام مهندسی و تسهیلات از مشوق‌هایی هستند که متقاضیان می‌توانند در مناطق بافت فرسوده اقدام به ساخت و ساز کنند.

عباسی افزود: طی سال گذشته ۶۳۴ واحد به شبکه بانکی معرفی شد که سقف تسهیلات ۸۰ میلیون تومان با کارمزد ۹ درصد است و طی سالجاری هم تاکنون ۲۲۰ واحد به بانک معرفی شده است.

وی تصریح کرد: در محل‌های هدف پروژه‌های محرک توسعه تعریف خواهد شد و این مهم باعث ایجاد انگیزه در محل ایجاد شده و ارزش افزوده برای ساخت و ساز ایجاد می‌کند.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان با بیان اینکه تعریف پروژه‌های محرک توسعه در بافتهای فرسوده و محلات نیازمند توجه ویژه بسیار مهم است، گفت: پرداخت وام‌های کم‌بهره تحرک نوسازی این مناطق را تسریع می‌کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست