• تاریخ: ۱۴۰۱-۱۲-۰۷
  • شناسه خبر: 31446

قرار داد پروژه‌های نهضت ملی مسکن با سازندگان محرمانه نیست/ قرارداد واگذاری واحدها به متقاضیان بعد از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها قابل انجام خواهد بود

قرار داد پروژه‌های نهضت ملی مسکن با سازندگان محرمانه نیست، قرار داد اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت و ساز (پروژه‌های نهضت ملی مسکن) با سازنده است و قرار داد با متقاضیان بعد از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها شروع و انجام ...

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»اصغر اسماعیلی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در برنامه زنده تلویزیونی «مطالبه» با بیان اینکه تعداد ۱۷ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان تخصیص پروژه شده است، گفت: از این تعداد هم ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر زنجان و مابقی در سایر شهرهای استان زنجان در حال اجرا است.

اسماعیلی گفت: قرار داد پروژه‌های نهضت ملی مسکن با سازندگان محرمانه نیست، قرار داد اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت و ساز (پروژه‌های نهضت ملی مسکن) با سازنده است و قرارداد با متقاضیان بعد از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها شروع و انجام می‌شود و تاکنون قراردادی با متقاضیان نداشتیم.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نماینده متقاضیان نهضت ملی مسکن بوده و  طرف قرار داد احداث با سازندگان است و برای هر پروژه قراردادی با سازنده داریم و اگر کم کاری و تاخیری از طرف سازنده در پروژه ایجاد شود، باید لایحه تاخیراتی توسط سازنده ارائه شود و در این میان اگر تاخیرات مشهود باشد سازنده جریمه خواهد شد.

اسماعیلی گفت: در چند مورد از پروژه‌ها مشکل وجود داشت که مشکل بر طرف شد و یک نفر از پیمانکاران خلع ید شد و قابل ذکر است در صورت کم کاری از سوی سازندگان تذکرات لازم صورت می‌گیرد.

وی، با اشاره به اینکه در سال ۹۹ که پروژه‌های نهضت ملی مسکن شروع شد وام تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان بود ولی در اردیبهشت ماه سال گذشته میزان تسهیلات به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت افزود: این پروژه عظیم با آورده مردمی و تسهیلات اجرا می‌شود و ما در آورده مردمی مشکل داریم و تاخیر در آورده باعث کندی تحویل واحدها می‌شود و در این راستا با همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار زنجان پیگیر هستیم تا سقف تسهیلات افزایش یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: متاسفانه از بازه زمانی ۱۵ دی تا بهمن امسال، شاهد شرایط جوی نامناسب آب و هوایی در استان بودیم و مشکل تامین گازوئیل وجود داشت و روند اجرای پروژ ها با مشکل  و کندی روبه رو بود ولی با بهتر شدن شرایط آب و هوایی شاهد روند سریع پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در زمینه ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن به مسئله تورم توجه نمی‌شود گفت: بخش اعظمی از قیمت تمام شده پروژه‌ها، به خرید مصالح از بازار تخصیص می‌یابد که با تورم موجود در جامعه موجب افزایش هزینه‌های ساخت می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست