• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۲-۰۴
  • شناسه خبر: 32195

چرای دام در چمن سلطانیه تا پایان سال ممنوع شد

چرای بیش از اندازه دام و بیش از ظرفیت چمن سلطانیه و خشکسالی‌های اخیر باعث از بین رفتن پوشش گیاهی، خاک و در نهایت باعث وقوع ریزگرد‌های شدید شده است.با استناد به ماده ۵۰ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور چم ...

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مهدی شیرخانی آزاد، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلطانیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چرای بیش از اندازه دام و بیش از ظرفیت چمن سلطانیه و خشکسالی‌های اخیر باعث از بین رفتن پوشش گیاهی، خاک و در نهایت باعث وقوع ریزگرد‌های شدید شده است.
شیرخانی گفت: با استناد به ماده ۵۰ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور و همچنین به استناد مصوبه سیزدهمین جلسه کارگروه احیای چمن سلطانیه به منظور حفظ و احیای چمن سلطانیه و روستاهای قره‌بلاغ، خیرآباد، مشک‌آباد، المکی و قلعه با پلاک‌های ۶۴، ۷۲، ۷۵، ۷۴، ۷۳، ۶۵ اصلی از بخش ۳ ثبتی موسوم به چمن سلطانیه به مساحت یک هزارو ۲۹۵ هکتار از اول سال ۱۴۰۲ تا پایان سال جاری به مدت یک‌سال قرق می‌شود.

وی افزود : این قرق از شمال اراضی زراعی سلطانیه و روستاهای قره‌بلاغ، خیرآباد، از جنوب اراضی زراعی شهرستان سلطانیه، روستای قلعه، المکی، و مشک‌آباد از سمت شرق اراضی زراعی سلطانیه و از غرب اراضی زراعی مشک‌آباد و خیرآباد را شامل می‌شود.

شیرخانی با بیان اینکه ابلاغ کتبی به کلیه بهره‌برداران و دامداران از طریق اگهی انجام شده است بنابراین در مناطقی که منابع طبیعی قرق اعلام کرده ورود هرگونه دام در محدوده مذکور در مدت تعیین شده ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود گفت: در صورت عدم رعایت قرق و چرای دام در منطقه مطابق با قانون با عوامل متخلف برخورد خواهد شد.
وی تاکید کرد: از تمام شهروندان و دهیاران در روستاهای اعلام شده درخواست می‌شود در صورت مشاهده دام در مناطق اعلامی موارد را به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلطانیه به شماره تماس ۰۲۴۳۵۸۲۴۸۴۴ گزارش کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست