آخرین اخبار ایران – پایگاه خبری – تحلیلی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۰

کد خبر: 10787

http://www.payamemellat.ir/?p=10787

«آلودگی هوا» چهارمین عامل خطر مرگ

پیام ملّت – مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: پیشرفت صنعتی یزد آلودگی هوا را تشدید می‌کند.

مائده دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که امروزه آلودگی هوا یکی از مهمترین عوامل تهدید سلامتی و محیط زیست به شمار می‌رود، اظهار کرد: مواجهه با آلودگی هوا سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های حاد و مزمن و حتی مرگ می‌شود.

وی با بیان این‌که آلودگی هوا چهارمین عامل خطر مرگ در دنیا است، افزود: این خطر به گونه‌ای جدی است که از هر ۱۰ مرگ یک مرگ به دلیل آلودگی هوا رخ می‌دهد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، گفت: به دلیل تشدید بحران آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران، هفته “هوای پاک” نام‌گذاری شده است تا با ایجاد آگاهی و حساسیت عمومی در راستای مقابله با زیان‌های آن اقداماتی موثر صورت گیرد.

وی با بیان این که توجه به مقوله آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان گامی موثر و کارآمد می‌تواند خسارات مادی و معنوی ناشی از آلودگی هوا را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: اگرچه پیشرفت چشمگیر یزد در حوزه صنعت امری مهم تلقی می‌شود، اما این موفقیت مشکلات زیادی را در زمینه آلودگی هوا به همراه داشته است.

دهقانی در ادامه به استفاده بیش از حد و غیر ضروری از وسایل نقلیه شخصی تک‌سرنشین اشاره کرد و افزود: این امر می‌تواند از علل افزایش آلودگی هوا در یزید باشد.

وی با تاکیدبر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: بسترسازی فرهنگی در بخش ترافیک و حمل‌ونقل به‌ویژه در سفرهای درون شهری می‌تواند در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

دهقانی استفاده از روش‌های آموزشی مناسب و ارتقای سطوح فرهنگی جامعه با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف را یکی دیگر از ابزارهای موثر در کاهش آلودگی دانست و بیان کرد: استفاده از ابزار قوانین و اجرای سخت‌گیرانه آن در بخش‌های مختلف از دیگر راهکارهای مقابله با آلودگی هوا است.

۱۱۰/ق

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۳۱

کد خبر: 12172

http://www.payamemellat.ir/?p=12172

سند ارتقاء وضعیت زنان در زنجان رونمایی شد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تدوین سند ارتقاء وضعیت زنان یک اتفاق مهم و راهبردی است که تاکنون در ۱۲ استان به تصویب رسیده است .

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» معصومه ابتکار در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان اظهار کرد:  برنامه دولت در شرایط فعلی اشتغال و معیشت مردم است و با اشاره به هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد شهیدان، امنیت را سرمایه بزرگی نامید که در سایه آن همه برنامه ها قابل تحقق است.

ابتکار با اشار ه به تأکید مقام معظم رهبری و امام راحل بر موضوع زن و خانواده از همان ابتدای انقلاب گفت:   از سیاست ها و برنامه های جدی دولت این است که به موضوع زنان و خانواده به طورجدی و بایک نگاه برنامه ای بپردازد و برنامه ای مبتنی بر داده ها و اطلاعات و شرایط و  سنتز های مطالعاتی در هراستان با هدف تحقق عدالت جنسیتی تدوین کند.

ابتکار افزود: مفهوم عدالت جنسیتی برگرفته از مفاهیم قرآنی است و میزان و درجه بندی افراد بر اساس تقوا است و ملاک نگاه عادلانه به زن و مرد است نه جنسیت آنها.

معاون امور زنان و خانوده ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از مولفه های مهم برای ما همواره بحث عدالت بوده است، گفت: یکی از زوایای مهم عدالت، عدالت جنسیتی است و ما باید بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که همه آحاد جامعه بتوانند به تعالی مادی و معنوی برسند که این زمینه را حکمرانی خوب و حاکمیت و دولت  ایجاد می کند.

ابتکار تصریح کرد:موضوع عدالت جنستی به کارآمدی نظام مرتبط است و در چهل سالگی و درگام دوم انقلاب یکی از مولفه های مهم این است که همه بتوانند در تحقق گام دوم مشارکت داشته باشند.

وی افزود: بر همین اساس زنان هم باید بتوانند هم نقش های خود در خانواده و هم  نقش های فردی و اجتماعی را انجام دهند و مردان نقش و مشارکت بیشتری در خانواده داشته باشند که هیچ زنی مجبور نباشد به خاطر ازدواج و فرزند آوری از کار و تحصیل باز بماند و یا به دلیل کار و تحصیل، ازدواج و فرزند آوری را به تأخیر بیندازد.

معصومه ابتکار با اشاره به در پیش بودن روز کودک گفت:برای ما بسیار مهم است که نسل جوان سالم و با نشاط داشته باشیم که قطعاً لازمه اش خانواده سالم است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار کرد:  در سال گذشته  شاخص های عدالت جنسیتی  در ۸ محور و ۱۶۷ شاخص با همکاری دستگاه های مختلف تدوین و نهایی و ابلاغ شده است که این شاخص ها محور حرکت است . برای خانواده نیز شاخص های خانواده شکوفا در حال تدوین و نهایی شدن است که به سنجیدن وضعیت خانواده در نقاط مختلف کشورکمک می کند.

ابتکار در مورد سند ارتقاء وضعیت  زنان افزود: گاهی سوال می شود که چه نیازی به برنامه خاص برای زنان داریم ؟ واقعیت این است که در آینه آمار و تحلیل شرایط با وجود اینکه در خیلی زمینه ها مانند مرگ و میر مادران جمهوری اسلامی پیشرفت کرده است، شکاف های زیادی در بحث جنسیت وجود دارد که آمار به تفکیک جنس نشان دهنده عدم موفقیت در آن زمینه است.

ابتکار به کودکان بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب ۳۸ درصد دختران از تحصیل محروم می شدند که این آمار هم اکنون به ۳ درصد رسیده است اما در بین کودکان بازمانده از تحصیل تعداد دختران ۳تا ۴ برابر بیشتر از پسران است که  دلیلش مشکلات و محدودیت های فرهنگی است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری  در رابطه با دسترسی زنان به فضا های ورزشی نیز گفت: ماتاکنون سعی کرده ایم در جامعه الگوی زن مسلمان و الگوی روابط اجتماعی سالم را پیاده کنیم . باید فضاهای ورزشی برای دختران نیز برابر با پسران فراهم کنیم . یعنی هرجا سالن و امکانات ورزشی هست آنجا باید نیمی از وقت را  به دختران اختصاص بدهند. چرا که طبق آمار کم تحرکی و فقدان ورزش، فقدان نشاط و آثار روحی زیادی برای دختران دارد.

وی با اشاره به نیازبه بهداشت زنان به طور خاص گفت:  بهداشت باروری از موضوعات خاص زنان است که نیازمند سرمایه گذاری خاص است.

معصومه ابتکار با اشاره به انتصاب سمانه شاد دل به عنوان معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استاندار زنجان نیز گفت: استان زنجان در خیلی از شاخص ها پیشرو است و امیدوارم شاهد حضور زنان توانمند بیشتری در مناصب مدیریتی باشیم .

۸/۱۸ درصد مدیران دولت زن هستند که طبق برنامه دولت  تاسال ۱۴۰۰ باید این میزان به۳۰ درصد برسد.

در پایان این مراسم از سند ارتقاء وضعیت زنان هم رونمایی شد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۴۴

کد خبر: 12167

http://www.payamemellat.ir/?p=12167

اعزام تیم های امداد و نجات زنجان به عراق و مرز مهران

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های امداد و نجات این استان برای پوشش امدادی زائران اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین حسینی عازم کشور عراق و مرز مهران شدند.

 به گزارش “پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملت” و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی افزود: ۲ تیم امداد و نجات به همراه ۲ دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمات امدادی به عزاداران در عازم مرز مهران در استان ایلام و کشور عراق شدند.

وی تاکید کرد: این تیم ها از امروز به مدت ۲۵ روز تا پایان مراسم اربعین حسینی برای ارائه خدمات امدادی به این زائران به صورت شبانه روزی فعالیت خواهند کرد.

شهرام میرزایی اعلام کرد: این تیم ها از آموزش های مورد نیاز اعم از گرمازدگی و گرفتگی عضلات، مسمومیت ها و گزیدگی، اقدامات اولیه در احیای قلبی – ریوی، زخم ها، اصول پانسمان، بانداژ و آتل بندی، شناخت داروهای اورژانسی، نحوه صحیح حمل مصدوم، آشنایی با خطرات مین و مواد منفجره و مدیریت تجمعات انبوه بهره مند شده اند.

میرزایی اظهارداشت: آشنایی با جغرافیای عراق و مسیرهای پیاده روی، مبانی باز پیوند خانواده در تجمعات انبوه، آشنایی با برنامه عملیاتی و دستور العمل اربعین از دیگر برنامه های آموزشی ارائه شده به تیم های اعزامی مرز مهران و کشور عراق بوده است.

گفتنی است سال گذشته نیز ۲ تیم امداد و نجات به همراه ۲ دستگاه آمبولانس به مرز مهران و کشور عراق برای ارائه خدمات امدادی به زائران سیدالشهدا(ع) اعزام شده بودند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۸:۰۳

کد خبر: 12158

http://www.payamemellat.ir/?p=12158

فرمانده انتظامی زنجان: مردم باید بادیدن پلیس احساس آرامش کنند

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: تمام اقداماتی که  در نیروی انتظامی انجام می شود، برای ایجاد احساس آرامش در مردم است.

به گزارش “پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت” سردار رحیم جهانبخش در نشست خبری با اصحاب رسانه در آستانه هفته نیروی انتظامی با گرامیداشت یاد شهیدان نیروی انتظامی، گفت: ترس از پلیس هم به رفتار پلیس  و هم به آموزه های فرهنگی مربوط است.

وی افزود: مردم باید با دیدن پلیس احساس امنیت و آرامش کنند  و گرچه همه تلاش نیروی انتظامی در همین راستا است اما هنوز تا رسیدن به جلب اعتماد عمومی  فاصله داریم .

فرمانده انتظامی استان زنجان درباره طرح انتظام بخشی مدارس نیز اظهار کرد: پیرامون مدارس باید از قهوه خانه و قلیان سرا و توزیع مواد مخدر و مزاحمین پاک سازی شود و در ایام ابتدای سال تحصیلی این طرح با جدیت دنبال می شود.

وی با اعلام اینکه اولویت ما فضای پیرامون مدارس است، گفت: تا کنون ۱۱۰ مزاحم را در اطرف مدارس متوقف کرده ایم .

سردار رحیم جهانبخش با بیان اینکه برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر از مهم ترین خواسته های مردم از نیروی انتظامی است، گفت: هرچند استان زنجان از لحاظ نرخ  آلودگی به مواد مخدر و معتادین متجاهر، سی و یکمین استان کشور است، اما امسال به طور جدی وارد مبارزه با باندهای توزیع شده ایم.

وی با اعلام اینکه در ۷ماهه اخیر ۱۱۵۰ کیلو مواد کشف شده است، گفت:  برای ما دستگیری تعداد توزیع کننده مهم است نه میزان مواد کشف شده از معتادان و توزیع کنندگان.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تأکید بر اینکه در ایام محرم مسافران زیادی وارد زنجان می شوند، بر ضرورت پاکسازی فضای های شهری به ویژه پارک ها تأکید کرد و گفت: تحت فشارهای اجتماعی اقدامات توانمند سازی سکونتگاه های حاشیه شهرها و پارک های آلوده باید انجام شود و در کنار مراکز آلوده باید مراکز درمانی ایجاد شود و این پارک ها باید تبدیل به مراکز تفریح و سلامت مردم شوند.

سردار رحیم جهانبخش با تشریح برنامه های مختلف هفته نیروی انتظامی از برگزاری ۳۷۰ برنامه در سطح استان زنجان خبر داد که آغاز آن با ادای احترام به مقام شامخ شهیدان خواهد بود.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۳۰

کد خبر: 12152

http://www.payamemellat.ir/?p=12152

افزایش دانش حقوقی شهروندان در طرح “هر مسجد، یک حقوقدان”

پیام ملّت- رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: اجرای طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» با هدف ارتقای دانش حقوقی مردم و کاهش تعداد پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی، در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی شامگاه یکشنبه در دیدار عمومی با مردم در مسجد چهارده معصوم(ع) کوی اسلام‌آباد زنجان با همراهی دادستان مرکز استان و معاونین ، معاونین رئیس کل دادگستری استان و مدیران دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه ، اظهار داشت: حضور مقامات قضایی و سایر مسئولان در مساجد برای ارتباط‌گیری بیشتر و بهتر با اقشار مختلف مردم است.                                                                                                                                                        

وی خاطرنشان کرد: در علت‌یابی ایجاد پرونده‌های قضایی و بیشترین مشکلاتی که گریبانگیر مردم است به این نتیجه رسیده‌ایم که حداقل یک طرف پرونده‌ها از دانش حقوقی لازم برخوردار نیست.

صادقی نیارکی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت حقوقدان‌ها در مساجد سبب می‌شود تا مردم علاوه بر احکام دینی، احکام شرعی مسائل مختلف اجتماعی مانند معاملات و قراردادها را نیز آموزش دیده و به افزایش اطلاعات حقوقی آن‌ها کمک می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: تأکید تمام مسئولان نظام و به‌ویژه رئیس قوه قضائیه، حرکت در مسیر «از مردم، با مردم و برای مردم» بوده و این مهم در برنامه تحول قوه قضائیه نیز آمده است.

صادقی نیارکی با بیان اینکه زمانی در این کشور حتی اجازه ارتباط با رئیس پاسگاه نیز داده نمی‌شد، خاطرنشان کرد: آرمان و اندیشه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بر این مبنا نبوده و نباید هیچ فاصله‌ای بین مردم و مسئولان وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: هدف از دیدارهای عمومی، حضور در بین مردم و شنیدن خواسته‌ها و مشکلات حقوقی آن‌ها است.

رییس شورای قضایی استان  افزود: مدیران دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه نیز در این دیدارها حضور دارند و حتی در مواردی که شکایت مردم از سایر دستگاه‌ها بوده و نیاز به ورود دستگاه قضایی باشد نیز راهنمایی لازم را انجام می‌دهند. همچنین مسئولان انتظامی شهرستان و شهردار منطقه نیز به درخواست رئیس کل دادگستری در این مسجد حضور داشته و به سوالات مراجعان پاسخ دادند

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۱:۵۱

کد خبر: 12139

http://www.payamemellat.ir/?p=12139

استاندار زنجان: نقش سمن ها باید در مبارزه با اعتیاد مشخص شود

استاندار زنجان گفت: کار انجمن معتادان گمنام کشور، در اثر گذاری بر ترک اعتیاد ، خوب است، ولی باید علمی تر و تخصصی تر انجام شود.

به گزارش “پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت”فتح اله حقیقی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، تأکید کرد: دفتر خدمات اجتماعی باید بر عملکرد و آموزش های انجمن معتادان گمنام(NA)، نظارت داشته باشد تا آموزش ها درست انجام شود.

استاندار زنجان گفت:کمیته ای برای نظارت بر عملکرد و آموزش های انجمن معتادان گمنام( NA)، توسط علوم پزشکی ، دبیر خانه ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاونت اجتماعی استاندار و کمیته پیشگیری، باید تشکیل شود و گزارشی از عملکرد این انجمن ارائه کنند.

وی گفت: فعالیت این انجمن باید با تمرکز بر مناطق آلوده در استان باشد و تشکیل جلسات در همین مناطق باشد.

وی اظهار کرد: تاکنون از بضاعت سمن های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر استفاده نشده است که باید در پیشگیری از اعتیاد نقش سمن ها مشخص شود.

وی درباره مراکز نگهداری معتادان( ماده ۱۶) که شهرداری موظف است آن را تهیه کند نیز اظهار داشت: بهزیستی و معاونت اجتماعی و حوزه عمرانی استانداری از مکانی که شهرداری در اختیار گذاشته است بازدید کنند و ارزیابی شود که این مکان شرایط لازم را برای نگهداری معتادان داشته باشد.

با تأکید استاندار ،جلسه بعدی مبارزه با مواد مخدر در محل معاونت مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی برگزار خواهد شد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۴:۴۹

کد خبر: 12133

http://www.payamemellat.ir/?p=12133

بهره مندی ۷۱۵۴ نفر از آموزش های هلال احمر زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه گذشته از سال جاری هفت هزار و ۱۵۴ فراگیر از آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شده اند.

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیل پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی هلال احمر زنجان، شهرام میرزایی گفت: ارائه آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات به منظور ارتقای سطح آگاهی عموم مردم در سطح شهرها و روستا در برابر حوادث احتمالی انجام می شود.

وی تأکید کرد: آموزش‌های مربوط  به کمک‌های اولیه و چگونگی مواجهه با حوادث در هنگام وقوع آن یکی از مهمترین آموزش‌هایی به شمار می رود که می‌تواند در حفظ سلامت افراد اهمیت قابل توجهی داشته باشد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: درصدد هستیم آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات را در سطح جامعه ‌گسترش دهیم.

میرزایی اظهارداشت: برای هفت هزار و ۱۵۴ نفر، اعم از کارکنان دستگاه های اجریی، عموم شهروندان در سطح شهرها و روستاها ۳۰۰ دروه آموزشی برگزار و گواهینامه /ان نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: برای ۶۰ دستگاه دولتی ۹۰ دروه آموزشی با یک هزار و ۳۳ فراگیر دروه آموزشی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاوه بر این ۶۵ دوره از این آموزش ها نیز برای یک هزار و ۴۱۹ نفر در سطح روستاهای استان برگزار شده است.

به گفته میرزایی، ۲۳ دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات نیز برای ۹۸۴ فراگیر در مساجد استان برگزار شده است. وی خاطرنشان کرد: دروه های آموزشی کمک های اولیه ۲۲ ساعت و آمادگی در برابر مخاطرات نیز هشت ساعت برای این علاقمندان برگزار شده است و گسترس این آموزش ها در سطح استان ادامه دارد .

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۲۸

کد خبر: 12143

http://www.payamemellat.ir/?p=12143

انتقادات به سد مراش قابل استماع نیست

پروژه سد خاکی مراش و سد تنظیمی ایالو، در حوزه انگوران با هدف تأمین آب شرب شهرهای دندی و ماهنشان و روستاهای تابعه و تأمین نیاز آبی بخشی از صنایع مستقر در در اطراف این شهر و حق آبه های زیست محیطی در سال ۸۸ به اجرا درآمد که با گذشت ده سال از آغاز اجرای این پروژه و پیشرفت ۶۴ درصدی آن، هنوز مورد انتقاد برخی قرار می گیرد که به نظر می رسد حاضر نیستند پاسخ کارشناسان این پروژه را درباره سوالات مطرح شده بشنوند.

سوال مخالفان این پروژه این است که این سد مجوز نهایی محیط زیست ندارد و ضمناً آب های زیر زمینی موجود در ماهنشان پاسخگوی نیازهای آبی منطقه می باشد و چه نیازی به احداث سد و تخریب محیط زیست منطقه است؟

مدیر بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان در پاسخ به انتقادات مطرح شده گفت: سد مراش دارای مجوز محیط زیست است. وقتی سدی وارد مرحله اجرایی شده و جزء طرح های پیوست قانون بودجه می شود، حتما مجوز اولیه زیست محیطی را دارد و اگر مجوز نداشت جزء پروژه های اجرایی دولت و مجلس قرار نمی گرفت.

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» علی عباسی در بازدید خبرنگاران از دو سد مراش و ایالو در پاسخ به انتقاداتی که در مورد کافی بودن آب های زیر زمینی برای تأمین آب منطقه ماهنشان به ساخت سد مراش شده است نیز گفت: مناطق ماهنشان و انگوران از لحاظ وجود سفره های آب زیرزمینی جزء فقیر ترین مناطق استان زنجان هستند . این منطقه کاملا ًکوهستانی است و مثل زنجان و ابهر و خدابنده دارای آبخوان بزرگ نیست. زیرا آبهای زیر زمینی این منطقه محدود به حاشیه قزل اوزن و انگوران چای است که آنها هم به معنای واقعی آب زیر زمینی نیستند و کاملاً از لحاظ کیفی و کمی تحت تاثیر رودخانه قزل اوزن هستند. و وقتی آب رودخانه قزل اوزن کاهش می یابد کیفیت آب نیز نامطلوب و شور می شود و هم از لحاظ کمی نیز کاهش می باید.

وی در رابطه با مسائل زیست محیطی نیز گفت: هر فعالیت انسانی به هرحال در محیط زیست تأثیر دارد و سد هم از این قاعده مستثنی نیست. ولی سدهای ایجاد شده در زنجان در راستای بهبود شرایط زیست محیطی بوده و بهتر است مطالعه شود که آیا سدهایی که تاکنون ساخنه شده است ، محیط زیست را تخریب کرده یا بهبود داده است؟

عباسی افزود: جاری شدن آب این سد ، در قزل اوزن و انگوران چای بهبود دهنده محیط زیست است و این سد هم از لحاظ شکلی مجوز سازمان محیط زیست را دارد و هم از لحاظ ماهوی تأثیر منفی در محیط زیست نخواهد داشت.

مدیر بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان اظهار داشت: آب زیرزمینی دائم در این منطقه ماهنشان نداریم و آبهای زیر زمینی موجود موقت و یکساله هستند که همه آن هم مورد استفاده بخش کشا.ورزی قرار می گیرد.

و اگر این فرض درست است بهتر بود سدهای دیگر در سطح استان نیز ساخته نمی شد و همه از سفره های آب زیرزمینی استفاده کنند .

وی با بیان اینکه قرار نیست همه ذخایر آب زیر زمینی مورد استفاده قرار بگیرد، گفت: وضعیت آب های زیر زمینی در شرایط بحرانی است و نباید برای مصرف آب به منابع آب زیر زمینی اتکاء کنیم . زیرا سفره های آب زیرزمین برای شرایط اضطراری است و این سد در اولویت اول برای شرب و در اولویت دوم صنعت و محیط زیست ساخته می شود. و فعلا توسعه کشاورزی این منطقه با آب این سد در برنامه نیست. وی تأکید کرد: ماهنشان آب زیر زمینی ندارد و اگر همین آب زیر قشری نیز خشک شود، هیچ آبی نخواهد داشت.

به گفته علی عباسی تأمین آب شرب شهرستان ماهنشان وبخش انگوران هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی مشکل دارد. به طوری که تعداد ۶۰ روستا با تانکرآب رسانی می شوند.

عباسی گفت: آب شرب جز امکانات اولیه زندگی است و مطالبه آب شرب سالم جزء اولین مطالبات مردم ماهنشان است . آب رسانی با تانکر به روستا فقط نیازهای ضروری آنها را برطرف می کند. در حالی که هر نفر روزانه ۲۰۰ لیتر آب نیاز داد، اهالی این روستا روزانه ۲۰ لیتر آب دارند که پاسخگوی نیازهای بهداشتی و.. نخواهد بود.

مدیر بهره برداری آب منطقه ای زنجان گفت: آب ماهنشان از لحاظ کیفی هم شور است و در سیستم لوله کشی در تابستان غیر قابل نوشیدن است. در شهر دندی نیز آب از حاشیه روخانه تأمین می شود که آنهم بدون تصفیه خانه و در حد کلر زنی است . برای این که بتوانیم آب با کیفیت و به اندازه کافی برای شرب داشته باشیم به این سد نیاز داریم تا آب های سطحی این منطقه را مهار کنیم. و بتوانیمرودخانخه قزل اوزن را به طور دائمی داشته باشیم.

در مورد جابجایی اهالی روستاهای این منطقه نیز در این جلسه بیان شد از کل ۱۴۸ منزل مسکونی نزدیک به ۳۹ واحد مانده بود که ۱۶ واحد آن مخروبه است و ۲۳ واحد باقی مانده نیز ارزیابی و قیمت گزاری شده است و منتظر تخصیص اعتبار نقدی برای پرداخت هستیم.

حمید افشاریان مشاور طرح سد مراش نیز در این جلسه در پاسخ تکمیلی به انتقادات مطرح شده گفت : آب های زیر زمینی منابع و سرمایه آیندگان ما است و ادعای استفاده از آب های زیر زمینی و رها کردن آب های سطحی اصلا قابل استماع نیست . آن هم در زمانی که آب های زیر زمین زنجان، سالانه با افت ۷۰ سانتی متری مواجه است. و برخی به جای این که در فکری حفظ این منابع باشند، استفاده از این ذخایر را مطرح می کنند.

وی گفت: در این منطقه با توجه به تشکیلات زمین شناسی، سفره آب زیر زمین نداریم و فقط چند چشمه در روستاهای اطراف وجود دارد و مابقی فقط آبرفتهای حاشیه رودخانه است که تابستان تراز آب گیری آنها پایین است و در شرایط سیلابی نیز به لحاظ مواد معلق درآب کیفیت آن پایین می آید . بر همین اساس در قاموس مهندسی آب این انتقادات قابل استماع نیست.

افشاریان اظهار داشت: سد مراش از سال ۹۰ کلید خورده بود و در صورت وجود اعتبارات، باید سال ۹۴ به بهره برداری می رسید. ولی محدودیت منابع و شرایطی که در حال حاضر در بحث منابع و اعتبارات در کشور مطرح است، باعث شده است سرعت پروژه طبق برنامه ریزی اتفاق نیفتد.

وی افزود: اگر منابع اعتباری و بسترها فراهم بشود، این سد در سال ۱۴۰۲ قابلیت ورود به مدار مصرف را خواهد اشت. و تأمین آب شرب ۱۲۲ روستا در این منطقه با این سد انجام خواهد شد.

افشاریان گفت: بحث های زیست محیطی، کاملا تخصصی است و عده ای مغرضانه به صورت عامیانه در این مورد صحبت مب کنند که به نظر می رسد در جهت سکویی برای مطرح شدن در رسانه ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه این طرح مراحل لازم جهت اخذ مجوز را طی کرده است، گفت: اگر ایمن مراحل طی نشده است چگونه کد اجرایی گرفته و سالانه در اعتبارات ملی برایش بودجه پیش بینی می شو؟

افشاریان گفت: این سد مجوز زیست محیطی دارد و مجوز نهایی معمولا به هیج طرحی داده نمی شود تا چالش های اتفاق بیفتد و بعد مجوز نهایی صادر شود. و ما مجوز های لازم برای اجرای این طرح را داریم.

مشاور طرح سد مراش افزود: آب سد مراش از با کیفیت ترین آب های کل استان است چون در حوزه آب ریز این سد، اجتماعات و فعالیت های انسانی اعم از اراضی کشاورزی و .. محدودی وجود دارد قاعدتاً آب با کیفیتی دارد.

وی افزود: به هر حال این آب سطحی است و تمام آب های سطحی هنگام بهره برداری ، تمهیداتی برایشان لازم است از جمله تصفیه خانه که برای این سد نیز پیش بینی شده است. زیرا هر نقطه ای اگر صددرصد بکر هم باشد نیاز به گند زدایی و اصلاح برخی از پارامترها دارد. مثل سد تهم و سدهای دیگری که برای تأمین آب شرب احداث شدند و در پایین دست خود تصفیه خانه نیز دارند.

افشاریان گفت: آب وارد شده به مخزن سد مراش به لحاظ زیست محیطی و پارامترهای کیفی آب با “ای سی ” یا شوری ۸۰۰ جزء بهترین آب های استان است واز لحاظ فلزات سنگین نیز ۴ سال مورد پایش قرار گرفته است.

و نزدیک ۴ سال دوره آماری کامل ازسه شاخه وارده به این مخزن نمونه آب تهیه شده است و بیش از ۲۴۰ بار از قسمت مخزن و پایین دست مورد آزمایش قرار گرفته است. و تمام پارامترهای ممکن در کیفیت آب شرب، شامل فلزات سنگین انجام شده است. و ضمناً قرار گرفتن معدن انگوران نیز دلیل بر عدم استفاده از آب این سد نیست و از این لحاظ تا کنون مشکلی ملاحظه نشده است.

افشاریان در مورد اعتبارات اختصاص داده شده به این طرح نیز گفت: تا پایان سال ۹۷ اعتبار پرداخت شده ۶۷ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان بوده است و اعتبار مورد نیاز برای ادامه و تکمیل پروژه نیز ۳۲۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: از سال ۸۸ که اجرای این طرح شروع شده است، برآوردی برای این طرح وجود داشته است که با گذشت ده سال از آغاز این پروژه، هزینه ها ده برابر شده است و طبیعی است وقتی اعتبارات لازم به طرح داده نشود هزینه های باقی مانده طرح به همان نسبت افرایش پیدا خواهد کرد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۳۶

کد خبر: 12147

http://www.payamemellat.ir/?p=12147

رییس شورای شهر زنجان: پروژه سبزه میدان پیشرفت نداشته است/ شهرداری تابلو روزشمار پروژه سبزه میدان را نصب کند

عصر ملّت- رییس شورای شهر زنجان گفت: تا کنده کاری های قبلی ترمیم نشود، شهرداری مجوز هیچگونه حفاری جدید به آب فاضلاب ندهد.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» حمید حمیدی در هشتاد و سومین جلسه شورای شهر، ضمن تبریک بازگشایی مدارس از مجموعه شهرداری برای آماده سازی مدارس تشکر کرد و از پلیس راهور درخواست کرد که حضور بیشتری در معابر داشته باشد تا تسهیل در عبور و مرور در این ایام بهتر اتفاق بیفتد.

وی از عدم حضور مسئولین اداره آب و فاضلاب در جلسات شورای  شهر برای پاسخگویی در مورد حفاری های انجام شده گله کرد و اظهار داشت: گرچه از سازمان آب و فاضلاب در توسعه فاضلاب شهری تشکر می کنیم اما کنده کاری های موجود باید ترمیم شود و شهرداری نباید حتی مجوز یک متر مکعب حفاری جدید به اداره آب و فاضلاب بدهد، تا تعمیرات انجام شود.

نماینده شهرداری در پاسخ به این موضوع گفت: از ۵۲ کیلومتر حفاری انجام شده ۳۲ کیلومتر مربوط به فاضلاب شهری است که بیشترین عملیات حفاری را به خود اختصاص داده است و بخش اعظم آن در زیباشهر اتفاق افتاده است. قرار بود تا پایان شهریور تمام حفاری های سال ۹۷ ترمیم و مرمت شود که مناطق گلشهر و نیکسازان  تا ۹۵ درصد ترمیم شده است.

نوری گفت: در منطقه سه هرچه مجوز حفاری داده بودیم، ترمیم شده است ولی در منطقه یک و دو۳۰ درصد از تعهد شهرداری برای ترمیم باقی مانده است که اعلام شده است هیچ گونه مجوزی برای حفاری جدید در سال ۹۸ صادر نشود تا مرمت ها انجام شود.

رییس شورای شهر زنجان با بیان اینکه از هفته قبل تا کنون هیچ اتفاقی در پروژه سبزه میدان نیفتاده است، گفت: شهرداری موظف است هرهفته از پیشرفت پروژه سبزه میدان گزارش دهد و از شهرداری درخواست کرد از فردا تابلو روزشمار پروژه نصب کند و بر اساس آن پاسخگو باشد.

عباس راشاد نیز در این جلسه  ضمن تذکراتی به شهردار زنجان درباره پروژه هایی که بودجه مصوب داشته اما تاکنون اجرا نشده است ، گفت: تعداد کثیری از پروژه ها در سال قبل بودجه مورد نیاز را دریافت کرده ولی تاکنون توسط شهرداری اجرا نشده است که شهرداری در صورت عدم اجرا باید لایحه اصلاح بودجه را به شواری شهر ارائه دهد. زیرا  شهرداری اختیار حذف پروژه ها را ندارد.

راشاد همچنین نسبت به برخی انتصابات در شهرداری های مناطق زنجان ابراز نارضایتی کرد و گفت: قبلا هم تذکر داده بودیم که این افراد معروف به سنگ اندازی در کار مردم هستند و سرمایه اجتماعی شورای شهر را با تهدید مواجه خواهند کرد.

در این جلسه نسبت به ادغام کمیسیون های شورای شهر که باهم هم پوشانی دارند، در جهت چابک سازی و تصمیمات سریعتر ، رأی گیری شد که بر اساس آن ادغام کمیسیون حمل و نقل وترافیک با کمیسیون شهری و کمیسیون شهرسازی و معماری با کمیسیون عمران و کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

در ادامه نیز مسئول سازمان حمل و نقل شهرداری گزارشی از عملکرد اتوبوسرانی براساس سامانه AVL  در نظارت بر عملکرد اتوبوس ها در خطوط تعیین شده  ارائه داد و گفت: ما مستقیماً هم با طراحان این طرح و هم با مجریان و رانندگان اتوبوس ها و هم با مردم مواجه هستیم، و این سه قشر رضایت خود را از انجام این طرح اعلام کرده اند. که با واکنش سجاد خدایی روبرو شد که در پاسخ به رفیعی گفت: چطور است که در این طرح  همه انتقادات به ما و رضایت ها به شما  اعلام می شود؟

رفیعی با بیان اینکه جامعه هدف این طرح دانش آموزان و دانشجویان بوده اند گفت:هنوز نظر سنجی از این قشر صورت نگرفته است. نارضایتی هایی در اوایل اجرای این طرح وجود داشت ولی این طرح طبق پیش بینی های منطقی پیش رفته است  و اعتراض مسافران بیشتر به دلیل جابجایی ایستگاه ها و مسیرهای اتوبوس است.  امامعلی دادخواه نیز در پاسخ  اظهار کرد: نهاد برگزار کننده طرح نمی تواند نظرسنجی کند ، بلکه دچار نظر سازی می شود و نظر سنجی از این طرح باید به یک نهاد علمی واگذار شود.

مسئول سازمان حمل و نقل شهرداری تصریح کرد: ترافیک موجود در خیابان به خاطر عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است و ارتباطی به خط ویژه اتوبوس ها ندارد، زیرا قبلا هم رانندگان خودرو های خود را در همین مکان ها پارک می کردند.

وی بابیان اینکه فرسودگی اتوبوس ها مختص زنجان نیست، گفت: خوشبختانه با تدبیر شورای شهر از یک سال پیش به جای خروج اتوبوس های فرسوده نسبت به بازسازی آنها اقدام شد و آنها نیز درمدار حمل و نقل قرار گرفتند که  از خروج اتوبوس ها از ناوگان حمل و نقل زنجان جلوگیری کرد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۵۴

کد خبر: 12116

http://www.payamemellat.ir/?p=12116

رئیس سازمان اجتماعی وزارت کشور : زنجان پایلوت مبارزه با اعتیاد و طلاق می شود

پیام ملّت- رییس سازمان اجتماعی کشور گفت: آسیب های اجتماعی مختص کشور ما نیست و همه کشورها به گونه ای درگیر این موضوع هستند.

به گزارش خبرنگار « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» تقی رستم وندی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و  در خانواده اظهار کرد: در بررسی تطبیقی با کشورهای دیگر، کشور ایران با توجه به ویژگی های فرهنگی و دینی و تاریخی وضعیت بهتری دارد. اما در مقایسه خودمان با دو دهه گذشته روند آسیب های اجتماعی تصاعدی بوده است.

رییس سازمان اجتماعی کشور با بیان اینکه در دهه گذشته غفلتی در حوزه های اجتماعی صورت گرفته است که باعث شده آسیب در چند حوزه به صورت تصاعدی بالارود و با نگاه آسیب شناسانه ۴ عامل باعث شد در سال های اخیر  در حوزه آسیب های اجتماعی توفیق چندانی صورت نگیرد.

معاون وزیر و رییس سازمان اجتماعی کشور  ناکارآمدی  در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم و عدم توازن در برخورداری مردم از امکانات را عامل اول عنوان کرد و گفت: ما در فقرزدایی و محرومیت زدایی موفق نبوده ایم.

وی دومین عامل را عدم تمرکز ساختاری و موازی کاری و پراکنده کاری سازمان های مختلف  در حل آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: چون اقدامات انجام شده نقطه مرکزی ندارد و یک قرار گاه متمرکز برای ترسیم نقشه راه مشترک وجود ندارد ، باعث می شود نتایج خوبی از مبارزه با آسیب های اجتماعی نگیریم.

عدم سرمایه گذاری در گلوگاه های آسیب اجتماعی و به دلیل نبود تفکر اجتماعی  در مدیران عامل سومی است که از نظر رییس سازمان اجتماعی کشور باعث عدم نتیجه گیری در مبارزه با آسیب های اجتماعی می شود. وی در این باره گفت: اعتیاد در مرحله آخر ۱۱ هزار میلیارد هزینه دارد که درکنار سایر آسیب های دیگرچندین برابر بودجه کشور هزینه برای کشور تولید می کند که اگر در مراحل اولیه برای پیشگیری آن سرمایه گذاری شود هزینه کمتری خواهد داشت.

وی چهارمین عامل را هم  عدم مشارکت مردم نامید و افزود: اگر مسئولین زمینه مشارکت مردم در عرصه حل مشکلات اجتماعی فراهم کنند و از کودکی بحث نظم و قوانین اجتماعی در جامعه بین مردم مطرح باشد، راحت تر میتوان آسیب های اجتماعی را کنترل کرد.

تقی رستم وندی با اعلام اینکه در سال های اخیر روند رشد طلاق ثابت مانده است گفت: در مقایسه با کشورهای دیگر این تثبیت در زمان کمتری صورت گرفته است.

رییس سازمان اجتماعی کشور گفت: در حوزه مبارزه با  اعتیاد توفیقات آنچنان که باید نبوده است به دلیل اینکه به جای سرمایه گذاری در ایستگاه اول، جلوگیری  از اعتیاد در مرحله اخر اتفاق می افتد و این نقطه ضعف اساسی در مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

رییس سازمان اجتماعی کشور با بیان اینکه زنجان در حوزه سلامت پیشگام است، تصریح کرد: استان زنجان در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد و طلاق به عنوان استان پایلوت و نمونه انتخاب  می شود و در این موارد همکاری های لازم و حمایت های مالی نیز صورت خواهد گرفت.

استاندار زنجان نیز در این جلسه  با اشاره به آتش سوزی در مراتع طارم ، تصریح کرد همه عوامل این آتش سوزی مجازات خواهند شد  چرا که ایجاد هزینه و خسارت برای استان به هیچ وجه قابل بخشش نیست.

فتح اله حقیقی در رابطه با آسیب های اجتماعی گفت: استان زنجان فرصتهای بسیار ارزشمندی دارد که که اگر این فرصتها به درستی مورد استفاده قرار بگیرد در حل مشکلات استان بسیار سودمند خواهند بود .

وی وجود خیرین موثر در استان زنجان به ویژه مرکز درمانی مهرانه  و بیمارستان ولیعصر و همچنین وجود هیأت های مذهبی موثر را فرصتی نمونه در استان یاد کرد که مشابهی در کشور ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه مردم زنجان در عدم مصرف کالای خارجی رتبه دوم  کشور را دارد، گفت: این فرصت و ثروت کمی نیست و باید قدر ان را دانست و از ان استفاده کرد.

وی با اشاره به وجود دانشگاه ها و مراکز علمی  معتبر در زنجان و وجود خیرین و مردم متدین و همچنین امنیت این استان ، گفت: زنجان امادگی این را دارد که در مبارزه با آسیب های اجتماعی به عنوان استان پایلوت در کشور انتخاب شود تا بتواند به عنوان الگو برای سایر استان ها نیز مورد استفاده قرار گیرد و بر به کارگیری جوانان در این حوزه تأکید کرد. در پایان این جلسه از سند امنیت غذایی نیز رونمایی شد

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۳۲

کد خبر: 12110

http://www.payamemellat.ir/?p=12110

اول مهر ۱۸۲۰۰ کلاس اولی به مدرسه می روند/ مدارس هیأت امنایی نمی توانند دو نوبته باشند

پیام ملّت- مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: کمیته های پروژه مهر در قالب کمیته اطلاع رسانی، ساماندهی نیروی انسانی، تجهیز ودفاع مقدس از اول مهر تا پایان شهریور سال بعد، در قالب پروژه یکساله  آماده فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار “پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت”  ابراهیم رفیعی در نشست خبری در آستانه بازگشایی مدارس اظهار کرد: شعار سال تحصیلی جدید ” مهر با نشاط و مهربانی ” است وبرنامه این است که  دانش آموزان و معلمان در سال تحصیلی جدید کار خود را با نشاط و آغاز خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان افزود :  اولین اقدام آموزش و پرورش در طول تابستان تدوین سند عملیاتی تحول آموزش و پرورش بود که در سال تحصیلی جدید به اجرا در خواهد آمد و یکی از ویژگی های آن قابلیت سنجش و ارزیابی است.

وی برنامه استراتژیک آموزش و پرورش زنجان را که  در قالب افق سه ساله تدوین شده است، از دیگر برنامه های آموزش و پرورش عنوان کرد که شامل برنامه های متکثری از جمله ۱۳ برنامه در حوزه متوسطه و… است.

ابراهیم رفیعی از فعالیت سامانه اطلاعات دانش آموزان خبر داد که با استفاده ازآن شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل انجام می شود.وی گفت: براساس این شناسایی،  در پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در رتبه های اول کشور هستیم اما در پوشش تحصیلی متوسطه نسبت به ابتدایی در سطح پایین تری قرار داریم.

رییس آموزش و پرورش از تحویل ۱۳ مدرسه نوساز از کمیته تأمین و تجهیز مدارس خبر داد و  گفت: توزیع کتاب های درسی ابتدایی به مدارس انجام شده و توزیع کتاب های مقطع دوم متوسطه نیز بر عهده آموزش و پرورش است که انجام خواهد شد.

ابراهیم رفیعی با بیان اینکه امسال مدرسه خشت و گلی در استان  نداریم گفت : این مدارس از چرخه فعالیت خارج شده اند.

وی در رابطه با مدارس غیر دولتی نیز ابراز کرد: همه مدارس غیر دولتی حداقل ۲ بار  مورد بازدید قرار گرفتند که نتایج آن مشخص شده و ارزیابی ها در این رابطه انجام شده است.

رفیعی اعلام کرد: ساماندهی معلمان انجام شده و حکم و محل خدمت ۹۰ درصد  معلمان ابلاغ شده است و تصریح کرد: هیچ مدرسه ای در یک مهر امسال بدون معلم نیست.

رییس آموزش وپرورش استان زنجان از رشد ۳ درصدی دانش  آموزان خبرداد و تعداد دانش آموزان امسال را ۱۹۹هزار و ۱۵۰ نفر و تعداد دانش آموزان کلاس اولی در زنجان را ۱۸ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

ابراهیم رفیعی از ارسال کاروان های لوازم  ورزشی در ۱۴ منطقه آموزشی زنجان  در هفته آتی خبر داد و گفت:  در حوزه پرورشی نیز طرح نماد با پایش آسیب های اجتماعی در  دانش آموزان در حال اجرا است.

رییس آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال ۱۲ طلبه معلم خواهیم داشت و ۸۷۱ نفر از روحانیون بر ای برگزاری نماز جماعت در مدارس حاضر خواهند شد وهمچنین ۲۸۸ روحانی در مدارس جهت انجام فعالیت های مختلف  حضور خواهند داشت.

ابراهیم رفیعی رتبه های سال تحصیلی سال گذشته را ۱۱۲ عنوان برای زنجان اعلام کرد و ازکسب مقام اول و دوم و سومی در جشنواره خوارزمی در ۶ محور خبر داد و  گفت: ۲۶ رتبه اول کشوری و ۱۷ رتبه دوم و ۱۵ رتبه سومی در قرآن و هنرهای تجسمی و فرهنگی وهنری کسب شده است وی همچنین از کسب رتبه اول کشوری سرود دانش آموزان زنجان خبر داد.

رفیعی در ارتباط با مدارس دوشیفته نیز گفت: زنجان یکی از شهرهایی است که از نظر تعداد مدارس مشکلاتش بیشتر است و این به دلیل عدم وجود شاخص های توسعه شهری در شهرک های جدید مانند پونک و گلشهر و همچنین مناطقی که مسکن مهر درآن ساخته شده، می باشد. رحیمی دلیل دیگر این موضوع رااینگونه عنوان کردکه ۵۰ درصد جمعیت زنجان در شهر هستند در حالی که ۵۰ در صد مدارس در خود شهر زنجان نیستند.

ریس آموزش و پرورش استان زنجان در رابطه با مدارس هیأت امنایی نیز گفت: وجود مدارس هیأت امنایی در صورتی مجوز دارد که یک مدرسه معمولی در آن محل وجود داشته باشد و مردم در انتخاب مدرسه معمولی و هیأت امنایی مخیر باشند. وی همچنین تصریح کرد: مدارس هیأت امنایی نمی توانند دو نوبته باشند.

رفیعی در مورد یو نیفرم مدارس نیز  به خبرنگاران گفت: در این مورد انجمن اولیاء و مربیان مدرسه تصمیم گیری می کنند و ما دخالتی نداریم اما همه مدارس ملزم شده اند که از پارچه ایرانی در دوخت لباس مدارس استفاده کنند.

adnim

Copyright © all right recieved