آخرین اخبار ایران – پایگاه خبری – تحلیلی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۰

کد خبر: 10787

http://www.payamemellat.ir/?p=10787

«آلودگی هوا» چهارمین عامل خطر مرگ

پیام ملّت – مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: پیشرفت صنعتی یزد آلودگی هوا را تشدید می‌کند.

مائده دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که امروزه آلودگی هوا یکی از مهمترین عوامل تهدید سلامتی و محیط زیست به شمار می‌رود، اظهار کرد: مواجهه با آلودگی هوا سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های حاد و مزمن و حتی مرگ می‌شود.

وی با بیان این‌که آلودگی هوا چهارمین عامل خطر مرگ در دنیا است، افزود: این خطر به گونه‌ای جدی است که از هر ۱۰ مرگ یک مرگ به دلیل آلودگی هوا رخ می‌دهد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، گفت: به دلیل تشدید بحران آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران، هفته “هوای پاک” نام‌گذاری شده است تا با ایجاد آگاهی و حساسیت عمومی در راستای مقابله با زیان‌های آن اقداماتی موثر صورت گیرد.

وی با بیان این که توجه به مقوله آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان گامی موثر و کارآمد می‌تواند خسارات مادی و معنوی ناشی از آلودگی هوا را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: اگرچه پیشرفت چشمگیر یزد در حوزه صنعت امری مهم تلقی می‌شود، اما این موفقیت مشکلات زیادی را در زمینه آلودگی هوا به همراه داشته است.

دهقانی در ادامه به استفاده بیش از حد و غیر ضروری از وسایل نقلیه شخصی تک‌سرنشین اشاره کرد و افزود: این امر می‌تواند از علل افزایش آلودگی هوا در یزید باشد.

وی با تاکیدبر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: بسترسازی فرهنگی در بخش ترافیک و حمل‌ونقل به‌ویژه در سفرهای درون شهری می‌تواند در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

دهقانی استفاده از روش‌های آموزشی مناسب و ارتقای سطوح فرهنگی جامعه با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف را یکی دیگر از ابزارهای موثر در کاهش آلودگی دانست و بیان کرد: استفاده از ابزار قوانین و اجرای سخت‌گیرانه آن در بخش‌های مختلف از دیگر راهکارهای مقابله با آلودگی هوا است.

۱۱۰/ق

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۴:۴۴

کد خبر: 11646

http://www.payamemellat.ir/?p=11646

زنجان ، بهشت متکدیان !

پیام ملّت – معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: درآمد هر متکدی در شهر زنجان بطور میانگین بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان است که اغلب آنها نیز افراد غیر بومی هستند.

تکدیگری به عنوان یک پدیده زشت اجتماعی، مخرب و با انواع مدها و روش ها، در سطح جوامع مختلف همواره وجود داشته و دارد و حتی در برخی از جوامع متاسفانه به صورت یک فرهنگ درآمده است. این در حالی است شهر زنجان نیز از وجود متکدیان بی بهره نبوده که با گذر در خیابان های شلوغ و پرتردد شهری، می توان حضور این طیف را در سنین مختلف مشاهده کرد.

درآمدهای متکدیان در زنجان میلیونی است


غلامحسن احمدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ستاد شهرستانی و استانی متشکل از شهرداری، دادگستری، بهزیستی، کمیته امداد و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برخورد با معضل متکدیان تشکیل و برای هریک از دستگاه ها نیز تکالیفی تعیین شده است. وی اظهار داشت: طبق قانون اعلام شده وظیفه شهرداری جمع آوری متکدیان از سطح شهر و همچنین مسئولیت ایجاد مکان و تجهیزات اردوگاه است و این نهاد غیر دولتی نیز همه روزه در سطح شهر نسبت به جمع آوری متکدیان اقدام می کند.

این مسئول ادامه داد: متکدیان جمع آوری شده به اردوگاهی واقع در جاده فرودگاه شهر زنجان منتقل شده و سپس نسبت به غربالگری آنها مبادرت می شود. احمدی تاکید کرد: این معاونت با به کارگیری کارکنان خود همه روزه نسبت به جمع آوری متکدیان از خیابان ها، معابر و تقاطع های سطح شهر اقدام می کند و آنها را به اردوگاه تحویل می دهد.

وی اظهار کرد: مدیریت این اردوگاه برعهده فرمانداری است و طبق قوانین و مقررات نیز می تواند نسبت به اعمال قانون در این بخش اقدام کند.

** بهشت گدایان، درآمد میلیونی در ماه

این مسئول ادامه داد: بررسی های انجام نشان می دهد متکدیان در شهر زنجان ماهانه بطور میانگین بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان درآمد دارند که قابل قیاس با حقوق ناچیز کارمندی نیست. وی اضافه کرد: این متکدیان حرفه ای در ساعات و مکان های مشخص و با برنامه ای حساب شده فعالیت می کنند.

احمدی افزود: ۸۰ درصد متکدیان شهر زنجان را افراد غیر بومی و ما بقی را بومی تشکیل دهند که بصورت سازمان یافته به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی اظهار داشت: متکدیان غیر بومی بصورت خانوادگی که حتی تعداد آنان به ۱۰ تا ۱۵ نفر می رسد فعالیت مستمری در این شهر دارند. معاون خدمات شهری شهردار زنجان ادامه داد: اغلب متکدیان غیر بومی در شهر زنجان زنان و بومی ها مردان هستند که بیشتر گداهای بومی نیز از شهرها و مناطق حاشیه ای به زنجان عزیمت می کنند.

احمدی افزود: بر این اساس ۸۰ درصد متکدیان بومی شهر زنجان مردان هستند که تعداد آنها از ۳۰ نفر تجاوز نمی کند که در مناطق مختلف شهر نمایان هستند.

وی بیان کرد: همین بررسی ها بیانگر آن است که اغلب زنان متکدی فعال در شهر زنجان خود و یا همسرانشان به اعتیاد مبتلا هستند که این موضوع یک واقعیت انکار ناپذیر است.

تکدیگری جرم است

معاون خدمات شهری شهردار زنجان ادامه داد: در ماده ۷۱۲ طبق قانون مجازات اسلامی’ هر شخصی که تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش کند، به حبس از یک تا سه ماه محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود، علاوه بر مجازات مذکور همه اموالی که از طریق تکدیگری به دست آورده است، مصادره خواهد شد.

وی اظهار داشت: قانون بسیار خوبی برای برخورد با این معضل اجتماعی داریم اما متاسفانه برخوردهای قضایی آنگونه که باید و شاید بازدارندگی لازم را ندارد و این موضوع موجب می شود متکدیان در کمتر از ۲ ساعت پس از جمع آوری از سوی دستگاههای متولی، دوباره به فعالیت خود ادامه دهند. احمدی افزود: متاسفانه در امر تکدیگری از کودکان به عنوان وسیله ای برای رسیدن به مقاصد شخصی مورد استفاده قرار می گیرند که طبق قانون این کار نیز جرم محسوب می شود.

وی اظهار داشت: ماده ۷۱۳ قانون مجازات اسلامی تصریح کرده کسانی که از اطفال و افراد غیر رشید به عنوان ابزار و وسیله برای رسیدن به مقاصد شخصی خود استفاده می‌کنند، به مجازات حبس سه ماه تا ۲ سال و استرداد و مصادره اموالی که از این طریق کسب کرده‌اند به نفع دولت، محکوم می‌شوند.

ترویج فرهنگ گدا پروری در زنجان

معاون خدمات شهری شهردار زنجان ادامه داد: متاسفانه استفاده متکدیان از روشهای فریبنده و گوناگون برای جلب توجه مخاطبان خود به ویژه از کودک، حس انسان دوستانه و دلسوزی افراد را برای کمک به این افراد برمی انگیزد.

وی اظهار داشت: همین مساله، موجب ترویج فرهنگ گدا پروری در شهر زنجان شده که نیازمند اصلاح و تغییر نگرش در این خصوص هستیم.

احمدی افزود: بیشتر افراد نیازمند و محتاج نان شب برای امرار معاش خود هیچگاه به تکدیگری روی نمی آورند و در این میان افراد خیر و شهروندان زنجانی نیز می توانند کمک های خود را بصورت هدفمند و با مشارکت سازمان های خیری در این مسیر هدایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: ماهانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ گدا در شهر زنجان جمع آوری می شود که پس از مدتی به مکان های قبلی خود باز گشته و به فعالیت خود ادامه می دهند.

به گزارش ایرنا، شهر زنجان به عنوان مرکز استان سه منطقه شهرداری و ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۳۶

کد خبر: 11642

http://www.payamemellat.ir/?p=11642

انتظارات مردمی و سازمان اطلاعاتی


پیام ملّت – از وظایف تعریف شده سازمان‌ های اطلاعاتی دنیا در طول تاریخ، ایجاد امنیت پایدار و همه جانبه در زندگی مردم است. زندگی بدون امنیت و یا احساس امنیت هرچند از نظر سطح رفاه در درجه بالایی باشد نمی تواند انسان را قانع نماید. یکی از خواسته ها و انتظارات مردم از دستگاه های اطلاعاتی این است که احساس امنیت را به گونه ای به آنها منتقل کنند که وجودشان نمایان نشود و افراد جامعه از نظارت و کنترل آنها مطلع نشوند زیرا که وجود شخص یا سازمان اطلاعاتی در زندگی و حس مراقبت دلنشین نیست. مردم نه اینکه احساس همرنگی با سازمان های اطلاعاتی ندارند و با ذات و ماهیت آن مشکل دارند بلکه، از خصوصیات انسان این است که مشتاقانه دنبال آزادی ست و طالب عدم مراقبت در زندگی شخصی و فردیست. از انتظارات مردم این است که در جامعه به نحوی امنیت همه جانبه برقرار باشد که زندگی ایشان هم تحت تاثیر آن امن و با ثبات شود. برای مثال در یکی از کشورهای اروپایی وقتی یک عامل تروریستی با خودروی حمل مواد غذایی به طور جنون آمیز به سمت مردم حمله ور میشود و عده ای را کشته و برخی دیگر را زخمی میکند، طبیعی ست که مردم در دیگر نقاط آن شهر یا کشور احساس امنیت خود را حتی در زندگی شخصی از دست خواهند داد و خود را در معرض اینگونه حملات خواهند دید؛ آیا دستگاه های امنیتی وظیفه ای جز نظارت و تلاش برای ایجادفضای امن برای زندگی بدون استرس و تنش برای مردم هر جامعه ای دارند؟

Image result for ‫سرباز گمنام‬‎


چگونه است که دستگاه اطلاعاتی یک کشور میتواند عامل بمب گذار را به همراه خودروی تجهیز شده در منزل شخصی اش و قبل از انجام هرگونه عمل خرابکارانه دستگیر کند و سرویس اطلاعاتی دیگر کشور، حتی توان مقابله با حملات تروریستی در نقاط مختلف خود مثل تیراندازی و بمب گذاری را بعد از تهدید ندارد؟ ایران کشور امنی در طول سال های گذشته بوده، نه اینکه مورد حمله و تهدید قرار نگرفته است؛ بلکه می توان ایران را به لحاظ تعداد حملات و تهدیدات امنیتی در صدر کشورهای منطقه یا حتی دنیا قرار داد اما عمکرد دستگاه اطلاعاتی ایران به نحوی بوده است که تقریبا هیچ یک از این تهدیدات که توسط گروهک های تروریستی و با حمایت کشورهای غربی و عربی انجام می پذیرد که تنها بخشی از تهدیدات امنیتی سال های گذشته ایران بوده است را به نحوی زیر زره بین داشته و خنثی نماید که تحسین دیگر سرویس های اطلاعاتی دنیا را برانگیخته است. حال با توجه به اینگونه اقدامات و پیشگیری ها سطح انتظارات مردم از دستگاه اطلاعاتی بالاتر هم رفته است زیرا مردم در ذهن خود اینگونه فکر میکنند که شکار عبدالمالک ریگی در آسمان سخت تر  است یا شکار راننده خودروی حمل مواد غذایی برروی زمین؟ این جوابی جز ریگی ندارد! بله، همچین سازمانی که با دستگیری ریگی یا آزادی دیپلمات ایرانی از دست گروهک های تروریستی و … به غرب و شرق ثابت کرد که تاب جنگیدین با ایران را ندارد، سطح انتظارات مردم را بالا برد. وجود امنیت و مهمتر از آن احساس امنیت،جز اصلی ترین خواسته های  مردم از یک دستگاه اطلاعاتی است. مردم کوچه و خیابان ، پزشک و مهندس، محصل و  کارگر، زنان، کودکان و حتی سالخوردگانی که امیدی به زنده بودن فردای خود ندارند، امروز را با احساس امنیتش دوست دارند.

حال این سوال پیش خواهد آمد که ایجاد این امنیت با چه هزینه ای باید انجام شود؟به قیمت نظارت مستقیم بر زندگی افراد ؟ دوربین های امنیتی در سراسر شهرها؟ با دعوتو بازجویی های مکرر؟ خیر در تمامی این سالها ایران اسلامی راهکارهایی جز این گونه موارد را برای برقراری امنیت در سرلوحه کار خود قرار داده بود. در تمامی دنیا  به خصوص کشورهای مدعی امنیت و آزادی مردم در سراسر زندگی خصوصی خود ردپایی از نظارت دارند و در طول شبانه روز بارها سایه نگاه همراه با شک و ظن دوربین های امنیتی را  بر سر خود احساس می کنند.از انتظارات مردم نبود همین نظارت های مستمر و همیشگی است، نظارت هایی که حتی تا زیر نظر داشتن روابط خانوادگی افراد هم جلو رفته و نتیجه ای جزبی اعتمادی را برای دستگاهای اطلاعاتی دیگر کشورها به ارمغان نیاورده است و این بی اعتمادی نتیجه ای جز نا امنی نخواهد داشت. ایران امن است چرا که دستگاه اطلاعاتی انتظارات مردم را می داند و مردم هم به آن اعتماد دارند.

از دیگر انتظارات و خواسته های مردم از دستگاه اطلاعاتی این است که رابطه خود را با مردم صمیمی و اختیارات و وظایف خود  را به طور قابل لمسی برای مردم شرح دهند. مردم انتظار دارند   بدانند که کجا و چه وقتی باید با آنها ارتباط بگیرند و بدانند که نقش آنها چه خواهد بود؟ حوزه وظایف دستگاه های اطلاعاتی از جمله مواردی است که در سال های گذشته برای مردم پنهان بوده است که اگر برای آنها بازگو می شد همکاری عمیق تری برقرار میشد. مردم باید وظایف و حوزه اختیارات دستگاهای امنیتی را بدانند و انتظار دارند که آموزش هایی ببینند که درک آنها را از تهدیدات امنیتی بالا ببرد، و این امکان را به آنها بدهد که با توجه به اطلاع از وظایت و اختیارات دستگاه امنیتی به آن اعتماد و همکاری نمایند .

از دیگر این انتظارت می توان اطلاع رسانی را نام برد. مردمی که به دستگاه اطلاعاتی اعتماد داشته و در زمینه های مختلفی با آن همکاری دارند انتظار آن را دارند که دستگاه اطلاعاتی هم به آنها اعتماد کرده و در زمان های مشخص گزارشی از فعالیت های خود برای اگاه سازی و بالا بردن سطح احساس امنیت ارائه نماید.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۱۷

کد خبر: 11639

http://www.payamemellat.ir/?p=11639

پیروی از رهبری رمز عملیاتی آشکار سربازان گمنام امام زمان (عج)

پیام ملّت – اسم سربازی،همیشه و هرجای دنیا در کنار مفاهیمی همچون افتخار و غرور، یادآور سختی و شرایط دشوار است اما نمی توان انکار کرد که شکوه و برازندگی لباس و عنوان سربازی و نگاه همراه با تحسین جامعه به سرباز در مفهوم عام آن،بخشی از این سختی ها را جبران می کند.

کودکی که پدرش را به خاطر شغل نظامی یا انتظامی اش روزها و یا هفته ها نمی بیند،برای جبران این دوری ، بین هم کلاسی ها و همسالانش چنان با افتخار از شغل و رشادت ها و سلحشوری های پدر می گوید که چه بسا حسادت آنهارا هم برانگیزد.

Image result for ‫سرباز گمنام‬‎

اما سربازانی هم در همین جامعه و کنار ما هستند که نادیدنی اند.تمام سختی ها و دشواری های گفته شده و چندین و چند برابرش را دارند بی آن که رد و نشانی از خود باقی بگذارند.

این ها سربازانی هستند که فرزندانشان و یا نزدیکترین افراد خانواده، هرگز آنان را در لباس و کسوت پرافتخار سربازی ندیده اند و با این همه در هر لحظه و دقیقه، عالی ترین و دشوارترین شکل از مفهوم و مسولیت سربازی را بر عهده گرفته و در آن انجام وظیفه می کنند.

همین شرایط ناگفتنی و دشوار است که موجب شد، عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) به آنان بخشیده شود.
گمنامی برای این دسته از سربازان، تنها در عنوان و پنهان بودنشان از چشم عموم محدود نمی شود بلکه دایره مسولیت و شرح وظایف آنان نیز گمنام مانده است.

همان اندک شناخت عمومی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در افکار عمومی ، به افرادی محدود شده که با  نقشه ها و توطءه های امنیتی مانند خرابکاری و بمب گذاری و ترور مقابله کرده و آنها را خنثی می کنند و این درحالیست که  امنیت به عنوان موضوعی بنیادین،مولفه های بسیاری دارد که  دامنه آن از فرهنگ تا اقتصاد و سیاست و حتی علوم را در بر می گیرد و در سالهای اخیر حوزه هایی مانند فضای مجازی هم به آن افزوده شده است.
تهدیدات دشمنان در هر یک از این حوزها می طلبد بهترین کارشناسان و متخصصان در موضوعات مختلف علمی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی، تمام توان خود را به کار گیرند تا از هیچ یک از حوزه های یاد شده تهدید و گزندی متوجه کشور و مردم نشود.

با وجود این دایره وسیع  فعالیت،به واسطه ویژگی ها و حساسیت ها،سربازان گمنام امام زمان (عج)حتی امکان آن را ندارند که همچون سایر بخش ها و نهادها و مجموعه های خدمتگزار کشور، گزارشی از عملکرد خدماتشان را به اطلاع افکار عمومی برسانند.

البته نمی توان از این نکته غافل شد که عنوان سربازی گمنام امام زمان(عج) برای مجاهدان این عرصه، بهترین و مبارک ترین خلعت بوده و به اطلاق این نام بر خود می بالند.

نباید فراموش کرد موفقیت در این وظیفه و مسولیت سنگین در ایران اسلامی که دشمنان قسم خورده اش ، هر روز بخش قابل توجهی ازمنابع مالی ،انسانی و سخت افزاری و نرم افزاری خود را  به خدمت می گیرند تا بر پیکره این درخت تنومند و ریشه دار ضربه بزنند، شرایط خاصی دارد که آن را از تمام نهادهای امنیتی دنیا متمایز می کند.
سربازان گمنام امام زمان (عج)، مسیر حرکت خود را همواره بر اساس رهنمودها و گام ها و خطمشی مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تنظیم می کنند و همین معیار ارزشمند،در کنار توانمندی چشمگیر تخصصی،  به آنان قدرتی منحصر بفرد بخشیده است.

بی شک سرباز امام زمان (عج) که فراتر ازخط و ربط های جناحی و سیاسی عمل کرده و در سایه تبعیت محض و مطلق از ولی فقیه زمانه، دعای خیر او را به عنوان پشتوانه همراه دارد در تمامی عرصه های فعالیت، فراتر از انتظار ظاهر شده تا جایی که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی اسم و رسم دار جهان به قدرت این سربازان  گمنام امام زمان (عج)،اعتراف و اذعان دارند.

بی تردید دستاوردهای شگرفی همچون دستگیری ریگی و بر زمین کشیدنش از آسمان و یا کشف روزانه صدها دسیسه پیچیده در کنار حفاظت و حراست از سرمایه های مدیریتی و منابع انسانی و فیزیکی کشور و بستن راه نفوذبیگانگان و بدخواهان داخلی و خارجی به  حوزه های گوناگون، تنها از عهده  مجموعه ای پالوده بر می آید که تک تک فعالان و عوامل آن، در کنار توان تخصصی و حرفه ای ،اسوه شرافت انسانی و انقلابی و اعتقادی هستند.
مجموعه این ویژگی ها موجب شده با وجود شرایط خاص و آشوب زده منطقه ای و فرامنطقه ای و قرار گرفتن جغرافیای ایران در کانون بسیاری از این بحرانها، مردم ایران خود را در جزیره ثبات و آرامش دیده و در سایه مجاهدت های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج)بدون کوچکترین دغدغه و یا احساس نگرانی و خطر،زندگی روزمره را در تکاپوی توام با آرامش سپری کنند.

اگر امروز دولتمردان به درستی از بهبود شاخص ها در حوزه های مختلف سخن می گویند و مردم روز به به روز شیرینی زندگی در ایران اسلامی  را بیشتر در کام خود احساس می کنند،تردیدی نیست که بخش عمده ای از این موفقیت ها مرهون جنگ شبانه روزی خاموش و البته پیروزمندانه سربازان گمنام امام زمان (عج )با عوامل بازدارنده و تهدیدزا در این مسیر است.

ایران هم اکنون به عنوان نظامی مقتدر و کارآمد در صحنه جهانی حاضر شده و بخش قابل توجهی از این اقتدار، حاصل صلابت و قدرت امنیتی ایران است که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) تامین شده و آنان نیز در هر فرصتی بر این اصل مهم تاکید و تصریح دارند که تنها رمزموفقیتشان ، توسل به حبل المتین ولایت فقیه و پیروی از مقام عظمای ولایت است.

این همان موهبتی است که دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی جهان با وجود برخورداری از روزآمدترین تکنولوژی ها و سخت افزارها از آن بی بهره اند و به همین دلیل سربازان گمنام امام زمان( عج) همیشه نه یک گام بلکه با فاصله ای زیاد پیش از آنان حرکت می کنند.

بی شک این مجموعه با ویژگی های گفته شده مایه فخر و مباهات تک تک شهروندان خود خواهد بود و این را می توان از قدردانی ها و شکرگزاری های آنان بابت زیستن در سرزمینی امن در بین گفت و گوهای روزانه آنها که این روزها و این سالها بیش از همیشه نقل محافل و مجالس است  شنید

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۰:۱۴

کد خبر: 11634

http://www.payamemellat.ir/?p=11634

تشکیل کمیته کمک به سیل‌زدگان در واحد های زنجان

پیام ملّت – معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: کمیته کمک به سیل‌زدگان در شهرها و شهرستان‌های استان زنجان تشکیل شده است.

حسین محمدی اظهار کرد: با توجه به جاری شدن سیل در مناطقی از کشور و خساراتی که در استان‌های گلستان و مازندران برجای گذاشت وظیفه اسلامی و انسانی حکم می‌کرد به یاری هموطنان بشتابیم.

وی تصریح کرد: به منظور کمک به هموطنان خسارت‌دیده، اعضای کانون امام حسن مجتبی(ع) واحد زنجان مبلغ ۳۵ میلیون ریال از خیّرین زنجانی جمع‌آوری و از طریق جمعیت کشوری این کانون به مناطق سیل‌زده ارسال کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان اضافه کرد: با توجه به تأکید رئیس هیئت‌امنای دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان کمیته‌ای برای کمک به سیل‌زدگان در دانشگاه آزاد واحد زنجان تشکیل شد.

محمدی عنوان کرد: کمیته کمک به سیل‌زدگان با مشارکت و حمایت جمعیت هلال احمر استان زنجان در راستای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در سطح شهر زنجان و شهرستان‌های ابهر، خدابنده و هیدج تشکیل شد.

وی یادآور شد: اعضای تشکل‌های دانشجویی، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در اقدامی مشترک و مسئولانه به‌صورت جدی کمک‌های مردمی  را دریافت کرده‌اند و این کمک‌ها بعضاً از طریق دانشگاه آزاد اسلامی و برخی نیز از طریق هلال احمر به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۰:۲۸

کد خبر: 11631

http://www.payamemellat.ir/?p=11631

اختصاص یک ماه حقوق شورای اسلامی استان زنجان به سیل زدگان شمال کشور

پیام ملّت – سجاد خدایی رئیس شورای اسلامی استان زنجان و اعضای شورای اسلامی استان زنجان در اقدامی خداپسندانه یک‌ماه حقوق خود را به سیل زدگان استان های گلستان و مازندران اختصاص دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت ، وی با حضور در محل جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان شمال کشور با ثبت یادداشتی اعلام کرد یک ماه حقوق خود و اعضای شورای اسلامی استان زنجان را به هموطنان سیل زده اختصاص دادند.

@payamemellat

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۰:۲۰

کد خبر: 11628

http://www.payamemellat.ir/?p=11628

بادستور استاندار ؛ دیدار نوروزی مدیران ممنوع شد

پیام ملّت – استاندار زنجان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی از دیدارهای نوروزی با یکدیگر و مدیریت ارشد استان پرهیز کرده و باید در ساعات اداری با حضور در محل خدمت خود به امور کاری و خدمت به مردم حضور داشته باشند.

دید و بازدید نوروزی مدیران ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فتح‌الله حقیقی ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: دیدارهای نوروزی مدیران با یکدیگر و مدیریت ارشد استان، موجب اتلاف وقت شده و مدیران را از رسیدگی به سایر امور دستگاه، غافل می‌کند.

استاندار زنجان افزود: شایسته است، مدیران در سالی که به نام رونق تولید، نام‌گذاری شده با حضور تمام‌وقت در محل خدمت خود به رفع موانع و مشکلات مراجعین کمک کنند که بهترین نوع تکریم است.

حقیقی تصریح کرد: نخستین جلسه شورای اداری استان در سال جدید برگزار خواهد شد که مدیران در آن جلسه می‌توانند با یکدیگر دیدار داشته باشند.

استاندار زنجان تاکید کرد: رسیدگی به امور مراجعین، بهترین نوع خدمت بوده و شایسته است، مدیران برای دید و بازدیدهای نوروزی، محل خدمت خود را ترک نکنند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۲:۵۸

کد خبر: 11622

http://www.payamemellat.ir/?p=11622

دورهمی دانشگاهیان در زنجان

پیام ملّت – نخستین گردهمایی رؤسای ادوار دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار و بر ضرورت اعتلای نهال دیروز و درخت تنومند امروز به‌عنوان دُرّ گرانبهای امام خمینی(ره) تأکید شد.

گردهمایی رؤسای ادوار دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در نیمه دوم اسفند ۱۳۹۷ نویدبخش مهربانی در دیار علم، ادب، فرهنگ و مهد غواصانی است که دل در گرو دین و میهن گذاشته و عاشقانه بر آستان حضرت حق جان نهادند و بر این رسم که زنجان میعادگاه سرزمین شور و شعور حسینی است، جامه عمل پوشاندند.

اول خرداد سال ۱۳۶۴ سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان است. سیدهاشم موسوی مؤسس این واحد دانشگاهی شاید هرگز تصور نمی‌کرد که مؤسسه‌ای بنا خواهد گذاشت که بعد از سه دهه به بزرگترین نهاد آموزش عالی استان زنجان تبدیل خواهد شد و در نخستین گردهمایی رؤسای ادوار دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به‌عنوان نفر نخست در صف نهاد تعلیم و تربیت خواهد ایستاد.

سیدهاشم موسوی، بذر این نهال کوچک را در ساختمانی کوچک با دو اتاق، چهار رشته آموزشی و ۱۷۵ دانشجو واقع در میدان انقلاب شهر زنجان کاشت و از بدو تأسیس به مدت یک سال عهده‌دار مسئولیت این نهال شد.

مسعود نجمی سکان مدیریت واحد زنجان را سال ۱۳۶۵ با هدف توسعه فضای آموزشی برعهده گرفت و این مؤسسه تازه پا گرفته را از میدان انقلاب به ضلع شمال شرقی سبزه میدان انتقال داد تا بلکه نفسی تازه بر کالبد آن بدمد.

هدیه دُرّ گرانبهای امام خمینی(ره) نقل مجلس 8 رئیس

ماه‌ها و سال‌ها دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در ساختمان تقریباً بزرگتری جان می‌گرفت؛ اما خیل عظیم داوطلبان ورود به دانشگاه سودای افکار بزرگ را در ذهن مؤسسان و مدیران آن پرورش می‌دادند. روز به روز بر تعداد داوطلبان افزوده می‌شد و ساختمان‌ها و کلاس‌، دیگر پاسخگوی نیازها نبود.

«اعتمادیه» بخشی از شهر زنجان بود که زمین‌های خالی آن به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خاص منظری زیبا بر ذهن مدیران این واحد نقش می‌انگاشت تا از هسته مرکزی شهر زنجان به نقطه‌ای آرام‌تر دانشگاه را منتقل کنند تا فضای آموزشی، پژوهشی و رفاهی بیشتری را برای دانشجویان مهیا کنند و چه خون دل‌ها خورده شد تا زمین مهیا شود.

سیدمصطفی ابطحی سال ۱۳۷۱ مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان را بعد از ۶ سال از مسعود نجمی تحویل گرفت. سنگ بنای بسیاری از ساختمان‌های اعتمادیه را سید مصطفی ابطحی دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) بنا نهاد. او با همت و تلاش صادقانه مساحت هفت هکتاری اعتمادیه را با خشت روی خشت گذاشتن سامان داد و ساختمان‌های کوچک و بزرگ را بنا نهاد و این بود که نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان بر جغرافیای پیرامون شهر و استان جریان یافت و دوره مدیریت دکتر ابطحی تا سال ۱۳۷۸ ادامه یافت و حاصل تلاش وی امروز چون نگینی بر قلب شهر زنجان می‌درخشد.

داریوش زرگری مرندی دانشگاه را از دکتر ابطحی تحویل گرفته  و آن را با سیره و سلوک خویش اداره کرد تا مسیر ترقی و تعالی به مخاطره نیفتد و همت او بر نظم و انضباط اداری استوار بود. او از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ سکان‌دار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان شد.

دوران مدیریت زرگری مرندی یکی از دوره‌های اوج تقاضا برای ورود داوطلبان به دانشگاه بود و رشته‌های دوره کاردانی و کارشناسی در این دوره اوج گرفتند. سال ۱۳۸۱ مردی با افکار بلند و نگاهی بر افق‌های دوردست سکان اداره امور دانشگاه را برعهده گرفت.

http://media.ana.ir/1397/12/26/636884317325194669_lg.JPG

علیرضا منادی از سال ۱۳۸۱ تا خرداد ۱۳۸۵  عهده‌دار مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان شد. وی به لحاظ ویژگی‌های شخصیتی مورد تکریم استاد، دانشجو و کارمند از یک سو و مسئولان اجرایی و اداری استان در سوی دیگر بود. در کنار توسعه فضای آموزشی، پژوهشی و رفاهی به تربیت مدیران بعد از خویش پرداخت. 

علیرضا منادی بعد از چهار سال مدیریت در زنجان سکان منطقه دو دانشگاه آزاد اسلامی را عهده‌دار و پس از آن راه مقصدهای بعدی‌اش تا مجلس شورای اسلامی و معاونت دانشگاه آزاد اسلامی هموار شد.

اصغر پرتوی معاون آموزشی وقت دانشگاه آزاد اسلامی زنجان از خرداد سال ۱۳۸۵ تا زمستان ۱۳۹۱ عهده‌دار مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان شد.

وقتی که تعداد رشته‌های آموزشی و تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کرد نیاز به توسعه فضای عمرانی هم بیشتر احساس می‌شد و از این رو بود که ساختمان‌های آموزشی، اداری، ورزشی و خوابگاهی مجتمع امام خمینی(ره) قد برافراشتند.

اهتمام وی بر جذب هیئت علمی و رساندن دانشگاه آزاد زنجان به سطح جامع در حالی بود که روند نزولی جذب دانشجو در دانشگاه‌ها آغاز شده بود. در این دوره گذاره‌ها تغییر پیدا کرده بود و دانشگاه‌های غیردولتی قارچ‌گونه رشد پیدا می‌کردند و تعداد دانشگاه‌های استان زنجان رو به افزایش بود. علیرضا فیروزفر سکاندار بعدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان بود که از زمستان ۱۳۹۱ تا خرداد ۱۳۹۳ عهده‌دار این مسئولیت شد.

با وجود سیاست‌های بازدارنده سازمان مرکزی در این دوره درباره توسعه رشته‌های آموزشی به‌دلیل تدوین سند آمایش آموزشی، برخی رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دوره تصویب شد.

در تب‌وتاب رقابت دولتی‌ها با دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت فیروزفر با تکیه بر اندوخته‌های علمی، اجرایی، همت و پشتکار جوانی وقفه‌ای در روند رو به رشد دانشگاه ایجاد نشد و مسیر برای تعالی هموارتر گشت و دکتر فیروزفر عملیات اجرایی طرح‌های مدیران قبل از خویش را ادامه داد و سرانجام بعد از ۱۸ ماه واحد زنجان را تحویل یدالله رجائی داد.

یدالله رجائی ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۳ با حکم حمید میرزاده سکان‌دار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان شد و این بود که از ابهر به زنجان آمد.

وی بعد از تجربه مدیریتی ۶ ساله در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و ۱۲ ساله در واحد ابهر به زنجان آمد تا این راه را ادامه دهد و در بدو ورود ادغام واحد علوم و تحقیقات در واحد زنجان فرصتی را فراهم کرد تا روند نزولی آمار دانشجویی متوقف شود. در زمان مدیریت رجائی تعداد رشته‌های دکتری و کارشناسی ارشد افزایش یافت.

علیرضا فیروزفر از ابتدای دی ۱۳۹۷ مجدداً عهده‌دار مسئولیت دانشگاته آزاد اسلامی واحد زنجان شد.

اکنون بعد از ۳۴ سال از زمان تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان سپری شده و شرایط به‌گونه‌ای دیگر رقم خورده و جمعیت دانشجویی دانشگاه در سیر نزولی قرار گرفته و انبوهی از مشکلات بر دوش فیروزفر جوان سنگینی می‌کند و گام برداشتن در میان مشکلات به تدبیر و مدیریت صحیح نیاز دارد.

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ فرصتی فراهم  شد تا علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان میزبان رؤسای ادوار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان باشد تا علاوه بر قدردانی از تلاش‌ آنان شورایی در راستای ریل‌گذاری نیل به اهداف واحد زنجان تشکیل شود.

در این نشست صمیمی در فضایی دوستانه و خارج از رقابت‌های مرسوم همه رؤسای پیشین واحد زنجان از دوره تأسیس تاکنون دور یک میز نشستند و نظری به گذشته کردند و دوران حاضر را مورد تحلیل قرار دادند تا با آموزه‌ها و تجربه‌های پیشین، افقی روشن برای آینده را ترسیم کنند.

مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان از گذشته تاکنون با احساس تعلق به این مجموعه فاخر و بزرگ بر ضرورت اعتلای نهال دیروز و درخت تنومند امروز تعصب دارند و آن را چون دُرّ گرانبها که هدیه امام خمینی(ره) است، حفظ خواهند کرد و مجموعه فاخر دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به حرکت و پویایی خود ادامه خواهد داد.

در این گردهمایی عنوان شد که سیاست‌های کلان دانشگاه در حوزه‌های مختلف توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یعنی دکتر طهرانچی و تیم مدیریتی ایشان با توجه به وضعیت فعلی با تدبیر کامل در حال تدوین و اعمال بوده و در شرایط حاضر با این راهبردهای عملیاتی دقیق، دانشگاه آزاد اسلامی تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهد کرد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۲:۴۲

کد خبر: 11616

http://www.payamemellat.ir/?p=11616

بزرگ‌ترین طرح فولادی استان زنجان در خرداد ۱۳۹۸ به بهره برداری می رسد

پیام ملّت – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بزرگ‌ترین طرح فولادی این استان خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ناصر فغفوری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این استان اظهار کرد: حفظ وضعیت و شرایط موجود، توسعه صنایع معدنی در راستای کانی‌های فلزی ارزشمند و اقدامات زیست‌محیطی هدف‌گذاری استان زنجان در حوزه صنایع معدنی است.

وی با بیان اینکه ۴۱ معدن فعال آهن با ۲۱,۴ میلیون تُن ظرفیت ذخیره‌سازی قطعی و یک‌هزار و ۴۵۳ اشتغال در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: عیار آهن محتوی معادن استان به‌صورت تقریبی ۴۶ درصد بوده که با این شرایط تا پنج سال می‌تواند صنایع فرآوری آهن را تأمین کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد: ۲۲ معدن مس با ذخیره‌سازی قطعی ۲,۴۵ میلیون تُن در استان موجود بوده و ۵۲ واحد صنعتی با ۵۴۰ اشتغال و ۲۱۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری فعال و عمده آنها در شهرک صنعتی ناجی مستقر هستند.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین طرح فولادی استان زنجان در خرداد 98

فغفوری بیان کرد: تأمین مواد اولیه و بوته گرافیتی، تأمین قلع برای قلع‌کاری و تأمین فسفر از مشکلات واحدهای تولیدکننده شمش و ظروف مسی در استان زنجان است.

وی، صنایع معدنی سرب و روی را یکی از مهم‌ترین صنایع استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: ۹ معدن سرب و روی با ذخیره قطعی ۱۱ میلیون تُن و اشتغال ۶۶۷ نفر در این استان موجود است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه کمبود مواد اولیه منجر به فعالیت واحدهای سرب و روی با ۳۰ درصد ظرفیت اسمی شده است، تصریح کرد: ۵۲ واحد شمش روی در استان وجود دارد و علاوه بر کمبود مواد اولیه، تأمین پرمنگنات پتاسیم و انبار پسماند در شهرک صنعتی روی نیز از دیگر مشکلات این صنعت به شمار می‌رود.

فغفوری یادآور شد: امکانپذیر نبودن انتقال ارز از طریق سیستم بانکی، لزوم ارائه تعهد برگشت ارز حاصل از صادرات و محدودیت در امکان صادرات شمش به تمام کشورها نیز مهم‌ترین مشکلات صنعت روی در صادرات است.

وی با اشاره به طرح‌های بزرگ و مهم فولادی استان زنجان توضیح داد: شرکت البرز ناب آرش، بزرگترین واحد ذوب بخش خصوصی کشور با ۱۱ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری (با احتساب نرخ ارز سال گذشته) و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و شرکت نورد فولادکاران افق نیز با ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تأکید کرد: فولاد البرز غرب، فاز نخست نورد فولادکاران افق از طرح‌های فعال استان بوده و ۳۴ واحد دارای پروانه بهره‌برداری فولاد با اشتغال ۲ هزار و ۵۶ نفر موجود است و واردات، صادرات و تأمین ارز از جمله مشکلات واحدهای فولادی است.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۱:۲۰

کد خبر: 11602

http://www.payamemellat.ir/?p=11602

جشنواره موسیقی توفیق، گامی در راستای اعتلای هنر شهر است/ فعالیت اتوبوس ویژه گردشگری در نوروز امسال

پیام  ملّت – رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، برگزاری جشنواره موسیقی توفیق را گامی در راستای اعتلای هنر موسیقی در شهر اعلام کرد.

مریم شعبانی  با تاکید بر برگزاری این جشنواره در روزهای منتهی به پایان سال افزود: جشنواره موسیقی توفیق، جزوء برنامه های مهم در شهر بود که با پیگیری ها و برگزاری جلسات مختلف با هنرمندان این حوزه در نهایت زمینه برای برگزاری آن کلید خورد.

وی، با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف هنری از سوی این سازمان در شهر با نام«توفیق» اظهار کرد: از این پس هرگونه برنامه هنری از قبیل جشنواره عکاسی، هنرهای تجسمی،فیلم، هنرهای دستی و غیره در زنجان با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار شود، با نام مرحوم توفیق، اولین شهردار زنجان خواهد بود.

شعبانی، با اعلام اینکه جشنواره موسیقی توفیق در زنجان با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،انجمن موسیقی استان و حوزه هنری از۲۰ تا ۲۳ اسفند سال جاری برگزار شد، بیان کرد: در این جشنواره تلاش برای  معرفی استعدادهای هنر فاخر موسیقی،ارج نهادن به جایگاه بالای هنر موسیقی و از همه مهمتر ایجاد شور و نشاط اجتماعی در استقبال از بهار این جشنواره را برگزار کردیم.

وی، بر لزوم حمایت این سازمان از ایده های نو در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهر از سوی صاحب نظران و کارشناسان امر تاکید کرد و یادآور شد: بی شک بها دادن به هنرمندان و فعالان فرهنگی و اجتماعی جزوء مواردی است که این سازمان تلاش می کند، از آن ها برای تحقق اهداف و برنامه های خود سود ببرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، اقدام های انجام گرفته شهرداری در بخش موسیقی را در شهر رضایت بخش و قابل قبول بیان کرد و گفت: بی شک هر چقدر در برنامه های فرهنگی و هنری با شناخت از ذائقه های مردمی با فعالان این حوزه ها ارتباط نزدیک داشته باشیم، در ارتقاء برنامه های فرهنگی و هنری در شهر موفق خواهیم بود.

شعبانی، حضور هیات داوران استانی و ملی در این جشنواره را نشان از سطح بالای برگزای این جشنواره اعلام کرد و در این باره افزود: ناصر رحمیی از ارکستر ملی، بهمن فریادرس، خسروی و کیا از زنجان داوران این جشنواره بودند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره گروه نوازی مبنای کار است تا زمینه برای موسیقی های مورد علاقه عموم همشهریان فراهم شود، اظهار کرد: در کوریدور بیرونی نیز ضمن برگزاری برنامه گروه نوازی آشیقی، غرفه های جانبی برای خرید عیدی و سوغاتی از سوی شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی فراهم شده است. البته با هدف رعایت حال همشهریان این غرفه های تخفیف ویژه نیز به مناسبت بهار برای خریداران درنظر گرفته بودند.

 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، برگزاری جشنواره موسیقی توفیق در شهر را  مقدمه ای برای برنامه های عید نوروز شهرداری زنجان اعلام کرد و یادآور شد: هدف ما از برگزاری این جشنواره در روزهای پایان سال بر این اساس بود که سال نو را با ساز و نوا شهروندان زنجانی شروع کنند و خوشبختانه با استقبال از این برنامه ها نشان دادند که برنامه های این سازمان درست بوده است.

برگزاری برنامه شادی پیمایی نوروزی در سه نقطه شهر

شعبانی، در ادامه صحبت هایش درباره برنامه های نوروزی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خاطر نشان کرد: برنامه شادی پیمایی نوروزی در نقاط اسلام آباد، بی سیم و جاده شهرک در قالب برگزاری سفره هفت سین، توزیع پک های تبریک نوروزی و نیز خواندن اشعار نوروزی و نیز خداحافظی ننه سرما و آمدن عمو نوروز به استقبال بهار خواهیم رفت.

وی با اعلام اینکه این برنامه ۲۵ تا ۲۷ اسفند ماه سال جاری در سه نقطه شهر برگزار می شود، ادامه داد: ادامه این برنامه ها به مدت سه روز ساعت ۱۸:۳۰ در پیاده راه مرکز شهر ادامه خواهد داشت تا شور و نشاط نوروزی در شهر حاکم باشد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، عزیمت مسافران نوروزی به شهر زنجان از میدان بسیج به عنوان ورودی شهر به سمت اماکن تاریخی و موزه ها از دیگر برنامه های روزهای عید این سازمان اعلام کرد و افزود: در این ایام اتوبوس ویژه گردشگری با همکاری میراث فرهنگی استان به همراه تورلیدر از روز ۲ تا ۱۲ فروردین ساعت ۱۶ تا ۱۹  بازدید رایگان از اماکن تاریخی را در برنامه خواهد داشت.

شعبانی درباره اهداف برگزاری این طرح در ایام نوروز بیان کرد: با توجه به اینکه در سال های گذشته زنجان همواره به عنوان شهر گذری برای مسافران و گردشگران بوده است، در نظر داریم با راه اندازی اتوبوس گردشگری در نوروز امسال فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری شهر زنجان را فراهم کنیم تا بهانه ای برای اقامت و ماندگاری گردشگران نوروزی ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه زنجان ظرفیت های مهمی در بخش گردشگری شهری دارد ، اضافه کرد: بازار تاریخی زنجان، موزه رختشویخانه، موزه عمارت ذوالفقاری و غیره در کنار طبیعت زیبای اطراف شهر این فرصت را فراهم کرده تا گردشگران در ایام نوروز از این مراکز بازدید کنند. البته در کنار جاذبه های تاریخی برنامه های متعددی به میمنت بهار در شهر برگزاری می شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب در میدان بسیج

وی با تاکید بر توسعه روزافزون فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین عموم همشهری ها از برگزاری نمایشگاه کتاب در نوروز امسال در محل میدان بسیج خبر داد و یادآور شد: با برگزاری این برنامه قصد داریم، کتاب را به عنوان عیدی نوروزی برای عموم همشهری ها بیش از گذشته معرفی کنیم و خانواده ها را به سمت و سوی کتابخوانی در ایام نورز سوق بدهیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، راه اندازی ارگ زنجان در منطقه سبزه میدان را از برنامه های این سازمان در هفته جاری اعلام کرد و گفت: با قرارداده منعقد شده با برخی هنرمندان شهر تلاش می کنیم، در مرکز شهر ساختمان خالی به چشم نیاید تا در ایام عید با ورود گردشگران به شهر فعالیت های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، و غیره رونق بگیرد و مسافران نوروزی از این ارگ نیز دیدن کنند.

شعبانی، در خاتمه صحبت هایش ضمن تبریک نوروز به تمام همشهری ها و آروزی سالی خوش و خرم اظهار امیدواری کرد، در سال ۹۸ نیز شاهد فعالیت های گسترده فرهنگی، هنری و ورزشی در شهر باشیم و این سازمان از طرح های فعالن این حوزه ها استقبال می کند.

۱۱۰/ق

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۲:۴۳

کد خبر: 11619

http://www.payamemellat.ir/?p=11619

رئیس دانشگاه آزاد زنجان: مردم پشتیبان نظام هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: باید قدردان قشر بازنشسته باشیم، تلاش‌های این قشر هرگز فراموش‌ نمی‌شود.

علیرضا فیروزفر در آیین تکریم بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان اظهار کرد: برخی نظرها حاکی از این است که سال پیش‌رو برای کشور ممکن است سال سختی باشد؛ اما ملت ایران همواره در صحنه هستند و ثابت کرده‌اند با غلبه بر سختی‌ها به اهداف متعالی دست خواهند یافت.

تلاش‌های قشر بازنشسته هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود

وی با بیان اینکه ملت ایران همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند و قطعاً مسئولان را در اداره کشور همراهی خواهند کرد، اضافه کرد: همدلی و همیاری نیاز اساسی کشور برای غلبه بر مشکلات است و مجموعه نیروهای نظام باید برای اعتلای کشور در کنار هم باشند. امروز کشور بیش از پیش به وحدت نیاز دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات و تلاش‌های نیروهای بازنشسته واحد دانشگاهی زنجان افزود: جمعی از پرسنل مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند و باید قدردان نیروهای صادق و همکاران پرتلاش‌مان که سال‌ها برای اعتلای دانشگاه فعالیت کرده‌اند، باشیم، تلاش‌های این قشر فراموش‌شدنی نیست.

فیروزفر با بیان اینکه بازنشستگان پشتیبان دانشگاه هستند، مطرح کرد: با اطمینان می‌توان گفت دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در راستای اهداف متعالی کشور به اهداف بلند خود خواهد رسید و سرافراز به راهش ادامه خواهد داد.

در ابتدای این مراسم، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان زنجان عنوان کرد: حفظ کرامت انسانی نیروهای سازمانی باید به عنوان یک اصل مورد توجه مدیران قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عنایت‌الله شامی توضیح داد: این تکریم‌ها و تقدیرها جبران‌کننده تلاش بازنشستگان نیست و باید با اتحاد، همدلی، همگرایی و ارزش‌گذاری متقابل استمرار داشته باشد تا دانشگاه به اهدافی که دارد، برسد.

وی یادآور شد: پیش‌کسوتان دانشگاهی که به کسوت بازنشستگی نائل آمدند جوانی خود را صرف خدمت به دانشگاه و دانشجو کرده‌اند و پرسنل حاضر در دانشگاه در رده‌های مختلف قدم‌های مؤثری در ارتقای سطح علمی و اجرایی دانشگاه داشته‌اند و با تلاش اعضای دانشگاه می‌توان انتظاراتی که از این مرکز علمی در سطح جامعه وجود دارد به‌خوبی برآورده کرد.

adnim

Copyright © all right recieved