آخرین اخبار ایران – پایگاه خبری – تحلیلی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۵۶

کد خبر: 7894

http://www.payamemellat.ir/?p=7894

بازار مسگری زنجان/گزارش تصویری

پیام ملّت- گزارش تصویری این روزهای بازار مسگری زنجان را از دریچه دوربین اسدالله قربان زاده مشاهده می کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۳۷

کد خبر: 7891

http://www.payamemellat.ir/?p=7891

توزیع گوشت گرم گوسفندی با نرخ مصوب دولتی در زنجان

پیام ملّت- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: افزایش نامتعارف قیمت گوشت قرمز سازمان جهاد کشاورزی استان با مباشرت شرکت پشیبانی امور دام نسبت به تامین گوشت تازه گوسفندی از مبادی وارداتی استرالیا و کشورهای آسیای میانه اقدام کرده است.


عبدالله جعفری با بیان اینکه گوشت گرم به صورت لاشه و بر اساس نرخ مصوب ابلاغی از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور در سطح استان توزیع می شود، اضافه کرد:قیمت گوشت استرالیایی ۳۶ هزار تومان و گوشت با مبدا آسیای میانه حدود ۳۵ هزار تومان تعیین شده است.
وی مراکز اصلی توزیع گوشت گرم گوسفندی در استان زنجان را فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف داوطلب، برخی فروشگاه های صنفی مجاز و در شهرستان ها مباشرین معرفی شده اعلام کرد.
جعفری خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام دولت به منظور حمایت از مصرف کنندگان و اختصاص یارانه از منابع ملی برای تامین گوشت گرم دولتی، از شهروندان تقاضا می شود، در صورت مشاهده موارد تخلف و گران فروشی های احتمالی، موارد را به سامانه “۱۲۴” گزارش کنند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۳۲

کد خبر: 7888

http://www.payamemellat.ir/?p=7888

۳ هکتار مراتع انگوران طعمه حریق شد

پیام ملّت- ۳ هکتار مراتع بر اثر آتش سوزی در منطقه حفاظت شده انگوران اراضی روستای اینچه علیا طعمه حریق شد.

محرمعلی عزیزی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماهنشان از مهار آتش سوزی توسط محیط بانان در این منطقه خبر داد و گفت: آتش سوزی با تلاش بی وقفه محیط بانان منطقه مانع از گسترش آتش شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماهنشان گفت: ۶ محیط بان در مهار آتش سوزی منطقه حفاظت شده انگوران حضور داشتند، توانستند پس از ۳ ساعت تلاش بی وقفه، آتش را مهار و از سرایت آن به مابقی مراتع جلوگیری کنند.

عزیزی با بیان اینکه هنوز علت اصلی و قطعی این آتش سوزی مشخص نشده و موضوع در دست بررسی است، تاکید کرد : آتش سوزی عمدی پیگرد قانونی به دنبال دارد و در صورت مشاهده و دستگیری خاطیان برابر با قوانین و مقررات و بدون هیچ اغماضی با آنان برخورد خواهد شد

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۳

کد خبر: 7884

http://www.payamemellat.ir/?p=7884

۹۵ورزشکار زنجانی در اردوهای ملی

پیام ملّت- امسال ۹۵ نفر از ورزشکاران زنجانی به اردوهای تیم ملی دعوت شده‌اند. علی خلیلی، مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان با جمیعتی در حدود بیش از یک میلیون نفر چیزی در حدود یک درصد جمعیت کشور را دارد،اظهار کرد:سهم افتخارآفرینی‌های ورزشکاران زنجان در مسابقات ملی و فرا ملی بسیار بالا است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه ۴۶ رشته ورزشی در بخش بانوان در استان فعالیت دارند، افزود: در بخش آقایان نیز ۵۰ رشته ورزشی در استان فعال بوده و برنامه‌های خود را در بخش‌های مختلف پیگیری می‌کنند.
وی با بیان اینکه در کل ۲۹۵ هیأت ورزشی در استان زنجان در بخش‌های مختلف فعالیت ورزشی دارند، ابراز کرد: سال گذشته ۴۷ هزار نفر در استان زنجان بیمه ورزشی شده‌اند که امسال این آمار ۲۴ هزار و ۴۲۲ نفر بوده است.
خلیلی با بیان اینکه امسال ۸ هزار و ۷۹۲ بانوی ورزشکار در استان زنجان بیمه ورزشی داشته و در رشته‌های مختلف فعالیت دارند, گفت: همچنین ۲۴ هزار و ۴۲۲ نفر از آقایان نیز امسال بیمه ورزشی دریافت کرده‌اند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه امسال ۶۰ نفره در بخش آقایان به اردوهای تیم ملی دعوت شده‌اند، ابراز کرد: از بانوان نیز ۳۵ نفر امسال به اردهای مختلف تیم ملی دعوت شده‌اند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۰۷

کد خبر: 7881

http://www.payamemellat.ir/?p=7881

دبیر هیات ووشو استان زنجان کناره گیری کرد

پیام ملّت- بعد از گذشت سالیان متمادی دبیر هیات ووشو استان زنجان از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملت؛ معاون ورزشی، اداره کل ورزش با تاکید بر نقش موثر امانی در اعتلای سبک«تالو» استان زنجان بیان کرد: بی شک این مربی از افتخارات ورزش استان در کشور است و متاسفانه به دلیل حجم بالای کاری وی در اداره کل فرصت برای دبیری هیات ووشو کوتاه می شد.

محمد حمزه پور با اشاره به حجم بالای کاری هیات ووشو استان عنوان کرد: ووشو از جمله هیات های فعال استان زنجان است که در سطح کشور حرف برای گفتن دارد.

استاد غفار امانی، چهره نام آشنای ورزش استان و از قهرمانان سال های طولانی تیم ملی در بخش تالو است. امانی مربی تیم ملی ووشو بوده است و در این عرصه شاگران وی عناوین ارزنده ای را در سطح ملی و جهانی برای کشورمان کسب کرده اند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۱۳

کد خبر: 7877

http://www.payamemellat.ir/?p=7877

افت آب های زیرزمینی در خرمدره

پیام ملّت-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اعلام اینکه در خرم‌دره افت آب‌های زیر زمینی را شاهد هستیم، گفت: با توجه به مطالعاتی انجام شده منطقه‌ای ‌در ویستان خرم‌دره برای انجام عملیات پخش سیلاب آب‌خوانداری شناسایی شد.

خلیل آقاجانلو با اعلام اینکه عملیات پخش سیلاب آب‌خوانداری در ویستان خرم‌دره  از سال ۹۶ با اعتباری ۶۰ میلیون تومان شروع شد، اظهار کرد: امیدواریم با انجام این پروژه‌ها طراز منفی برخی دشت‌ها را مانند دشت ابهر جبران شود و اگر این پروژه‌ها به طور کامل اجرا شود سالانه یک تا یک و یک و نیم مترمکعب آب در آبخوان ذخیره می‌کند .

وی ادامه داد: انجام عملیات پخش سیلاب‌ها آب‌خوانداری در مناطقی دارای رودخانه‌های سیلابی و دشت‌های سیلابی که شیب مناسبی و آورد سیلابی خوبی دارند صورت می‌گیرد.

 

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۰۲

کد خبر: 7874

http://www.payamemellat.ir/?p=7874

بزرگترین رویداد غذای خاورمیانه در زنجان شروع به کار کرد

پیام ملّت- مدیر کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه جشنواره ملی آش ایرانی، بزرگترین رویداد غذای خاورمیانه است، گفت: امسال نیز این جشنواره به مدت پنج روز از ۲۲ تا ۲۶ مرداد برگزار می‌شود و حضور برای عموم در آن آزاد است.

یحیی رحمتی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی ضمن اشاره به تبدیل آن به عنوان یک برند به نام استان زنجان اظهار کرد: برگزاری این جشنواره‌ با با حضور استان های سراسر کشور نمادی از اتحاد و همدلی را نمایان کرده است.

به گفته وی، آنچه در حوزه خورد و خوراک تبدیل می‌شود باید پایه اول سفره خانواد‌ه‌های ما باشد،از همین رو امروز شاهد این هستیم که آش اصلی‌ترین غذای ماست؛ چرا که همواره می‌بینیم پسوند آش را در آشپز و آشپزخانه استفاده می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام اینکه در این جشنواره روزانه ۴۵ نوع آش از سراسر کشور طبخ و عرضه می‌شود،با اشاره به اینکه  نمایشگاه بزرگ صنایع دستی با ۱۳۰ غرفه دایر شده است، اضافه کرد: در این نمایشگاه هنرمندان صنعتگر ۳۱ استان و منطقه آزاد تجاری قشم حضور دارند.

این جشنواره تا روز جمعه این هفته در محل مجموعه گردشگری-تفریحی ائل داغی زنجان برگزار می شود.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۵۳

کد خبر: 7870

http://www.payamemellat.ir/?p=7870

اردوی عکاسی از بازار زنجان برگزار می شود

پیام ملّت-به مناسبت روز جهانی عکاسی ، اردوی عکاسی از مجموعه تاریخی بازار شهر زنجان با حضور عکاسان از شهرهای مختلف برگزار می شود.

ناصر محمدی، دبیر اجرایی برگزاری این برنامه ضمن تبریک این روز به تمامی عکاسان درباره برگزاری این برنامه گفت: این برنامه به مناسبت پاسداشت روز جهانی عکاسی با هدف معرفی ظرفیت های عکاسی بازار تاریخی زنجان روز پنج شنبه ۲۵ مرداد ماه برگزار می شود.

به گفته این استاد عکاسی، عکاسانی از شهرهای زنجان،تهران،تبریز و قزوین برای شرکت در این برنامه هنری اعلام آمادگی کرده اند.

وی با تاکید بر مهجور ماندن قابلیت های شناسایی بازار تاریخی شهر زنجان افزود: این فرصت مغتنمی است که با هدف معرفی این اثر تاریخی بازار زنجان بیش از پیش شناخته شود.

به گفته وی، این برنامه با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می شود و به شرکت کنندگان گواهی صادر خواهد شد.

برگزاری نشست های تخصصی با حضور دکتر مهدی مقیم نژاد، کریم متقی و احسان کمالی از دیگر بخش های این روز اعلام شده است.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۰۹

کد خبر: 7866

http://www.payamemellat.ir/?p=7866

۴۰۰۰ همیار طبیعت در استان زنجان وجود دارد

پیام ملّت-دبیر همیاران طبیعت استان زنجان با اشاره به آخرین آمارهای اعلامی در سال ۹۷ از عضویت بیش از ۴۰۰۰ نفر به عنوان همیار طبیعت خبر داد.

فرشته وطن  گفت: گسترده شدن دغدغه منابع طبیعی به عنوان مهم ترین مقوله از اهداف تشکیل همیاران طبیعت درسطح استان می باشد که قطعا منجر به ارتقا سلامت جوامع خواهد شد.

وی نقش اقشار مختلف اعم از روحانیون، گروه های بسیجی، معلمین، اساتید دانشگاه، دانشجویان، دانش آموزان، کشاورزان  را در تحقق اهداف حفظ و حراست از منابع ملی مهم اعلام کرد.

به گفته وطن دوست،گروه همیاران طبیعت متشکل از همیاران طبیعت محافظ، مروج و دانش آموزی است.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای همیاران طبیعت محافظ، مروج و دانش آموزی در استان به ترتیب ۱۷۹، ۱۶۱۰ و ۲۲۰۰ نفر می باشد، به اقدامات ترویجی و فرهنگی همیاران طبیعت استان در مناسبت های مختلف مربوط به حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و برپایی نمایشگاه های مرتبط در سطوح بین المللی و استانی اشاره کرد.

وی با اشاره به نقش آموزش به ویژه در حوزه مقابله با آتش سوزی عرصه های ملی و طبیعی به تبیین جایگاه قانونی منابع طبیعی پرداخت.

 

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۲:۵۹

کد خبر: 7864

http://www.payamemellat.ir/?p=7864

روابط عمومی ها و رسانه ها مکمل همدیگر هستند

پیام ملّت- مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان با رد برخی ادعاها درباره اینکه روابط عمومی ادارت و ارگان ها مانع فعالیت رسانه ها هستند،گفت: روابط عمومی ها و رسانه ها در پیشبرد اهداف اطلاع رسانی مکمل همدیگر هستند و همسو با هم قدم برمی دارند.

دکتر ادریس سالاری با بیان اینکه برخی مواقع برداشت های اشتباهی درباره فعالیت روابط عمومی ها و رسانه ها پیش می آید، افزود:  بیان برخی موارد ناشی از ذهنیت نادرست برخی افراد است. اعتقاد دارم شاکله روابط عمومی ها در خدت رسانه بودن است.

به گفته وی، روابط عمومی ادارات نیازمند ارتقاء هستند و رسانه ابزار مهمی برای رشد و بالندگی یک مدیر روابط عمومی است.

سالاری با تاکید بر بالا رفتن بهره وری روابط عمومی ها با هدف انعکاس اخبار و رویدادهای دستگاه مربوطه بیان کرد: آشنا شدن روابط عمومی ها با تغییر و تحولات روی داده در حوزه روابط عمومی ها به ویژه رسانه ها گامی ارزشمنداست.

 

adnim

Copyright © all right recieved