اخبار ایران اخبار زنجان خیر زنجان اخبار استان زنجان سایت خبری زنجان
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۳۷

کد خبر: 18894

http://www.payamemellat.ir/?p=18894

قیمت مواد اولیه مورد نیاز صنایع دستی ۶ برابر شده است/صادرات فعلی صنایع دستی استان به صورت چمدانی و محدود است

الناز خدایی فرد در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: راه حل مشکل فوق در حد تصمیم گیری های استانی نیست و دامنه این مشکل بسیار وسیع است چرا که قیمت دلار بسیار افزایش یافته و به دنبال آن قیمت نقره، مس و استیل وارداتی نیز افزایش یافته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پیام ملّت در مورد پیش‌بینی شما در صورت ادامه روند فعلی چیست عنوان کرد: در صورت ادامه همین روند این موضوع ضربه بسیار بزرگی بر فعالان صنایع دستی وارد خواهد کرد.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به ناچیز بودن تسهیلات حمایتی آسیب دیدگان کرونا در حوزه صنایع دستی اشاره و بیان کرد: مبالغ این تسهیلات بسیار ناچیز است و تنها به معیشت فعالان صنایع دستی کمک خواهد کرد اما در حوزه فعالیت آنها کمکی نخواهد بود.

خدایی فرد با اشاره به اینکه تسهیلات حمایتی آسیب دیدگان کرونا برای فعالان صنایع دستی بدون بیمه معادل ۶ میلیون تومان و برای کارفرمایان به ازای هر کارگر بیمه شده معادل ۱۶ میلیون تومان است افزود: بازپرداخت این تسهیلات به صورت ۲ ساله و با نرخ بهره ۱۲ درصد است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از امکان ثبت نام فعالان صنایع دستی جهت دریافت تسهیلات مذکور تا تا پایان مرداد ماه خبر داد و گفت: افراد می توانند تا این تاریخ جهت دریافت تسهیلات گفته شده ثبت نام کنند.

وی تعداد کارگاه های صنایع دستی استان را معادل ۵۵۰ کارگاه اعلام کرد و گفت: فعالان صنایع دستی استان در ۶۵ رشته صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند اما عمده فعالیت فعالان صنایع دستی استان زنجان مس، چاقو و ملیله است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به چگونگی صادرات صنایع دستی استان اشاره و عنوان کرد: صادرات صنایع دستی در استان زنجان به صورت چمدانی است که در حال حاضر و پس از شیوع بیماری کرونا بسیار محدود شده است./ش

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۵:۰۳

کد خبر: 18917

http://www.payamemellat.ir/?p=18917

با ورود و حمایت دستگاه قضایی ۳ واحد تولیدی تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه جلسه امروز مقارن با سالروز حمایت از صنایع کوچک در تقویم کشور می باشد ، این جلسه در راستای حمایت قضایی از بنگاههای تولیدی و حل مشکلاتشان است ، چرا که حمایت از تولید در سال جهش تولید که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده ،یک تکلیف شرعی برای همه است. وی با بیان اینکه دستگاه قضایی حمایت از تولید و تلاش برای پیگیری و حل مشکلات بنگاههای تولیدی را یک وظیفه برای خود می داند بیان کرد : دستور اخیر ریاست قوه قضاییه مبنی بر اینکه بانکها حق تملک واحد های تولیدی را به خاطر بدهی بانکی ندارند ، در استان زنجان با قاطعیت و بدون اغماض اجرا خواهد شد .رییس ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضایی استان اظهار داشت : هیچ دستگاه و سازمان دولتی حق ندارد با اقدامات خود منجر به تعطیلی واحد های تولیدی شود ، چرا که این عمل برخلاف ضوابط و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و نباید اقدامات ما خواسته و ناخواسته منجر به تعطیلی بنگاههای تولیدی شود .صادقی نیارکی با بیان اینکه انتظار ما از سیستم بانکی این است که در محاسبه سودهای بانکی ضمن رعایت مقررات بر اساس مصوبات بانک مرکزی اقدام نمایند ، چرا که اخذ سودهای بانکی با درصدهای بالا خلاف شرع و نظر مراجع تقلید است. این مقام عالی قضایی استان با اشاره به اینکه تعداد ۱۸ واحد صنعتی با اخذ تسهیلات حدود ۴۵۰ میلیارد تومان از بانکهای عامل استان ، به لحاظ اینکه نتوانستند به موقع اقساط مربوطه را پرداخت نمایند ، متاسفانه بانک های عامل اقدام به تملیک واحد ها نموده و از ادامه فعالیت و تولید جلوگیری و یا از راه اندازی محروم شدند که این تعداد واحد ها ظرفیت اشتغال ۵۳۴ نفر را داشتند. رییس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه امروز در این جلسه با حضور مسئولین مربوطه مشکل ۳ واحد تولیدی از ۱۸ واحد مذکور در جلسه مطرح و مشکلاتشان مرتفع شد ومقرر شد این ۳ شرکت مجددا راه اندازی و زمینه تولید و اشتغال کارگران فراهم شود و این اقدام مبارکی است .وی با اشاره به اینکه به دبیر خانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان دستور داده شد ، ضمن پیگیری روزانه مشکلات واحد های تولید واخذ گزارش از اقدامات دستگاهها با قوت و بصورت منظم جلسات را بصورت هفتگی جهت بررسی مشکلات ۱۸ واحد تولیدی استان دستور کار خود قرار خواهد داد تأکید کرد :دستگاه قضایی با قاطعیت پیگیریهای لازم را در این مورد انجام خواهد داد و مشکلات این واحدها در آینده نزدیک حل خواهد شد

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۴:۲۲

کد خبر: 18906

http://www.payamemellat.ir/?p=18906

۱۳ خانه هلال در شهرستان خدابنده افتتاح شد

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»یحیی دین محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین مقوله راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها جذب اعضا، داوطلبان و جوانان سپس آموزش و سازماندهی در جوامع محلی جهت آماده کردن آنان برای انجام خدمات است.

وی یادآوری کرد: بر این اساس جوامع محلی پس از بهره مندی از آموزش‌های همگانی امداد که توسط هلال احمر ارائه می شود، خدمات داوطلبانه بشردوستانه در زمان عادی و فعالیت های امدادی مورد نیاز در هنگام سوانح بر اساس مخاطرات جامعه محلی را انجام خواهند داد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده گفت: توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت های اصلی رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور محسوب می شود و با راه اندازی و توسعه خانه های هلال در شهرستان افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسئولیت پذیری اجتماعی محقق می شود.

دین محمدی اضافه کرد : بر همین اساس خانه های هلال در روستاهای گل تپه، قویی، غلام ویس، توزلو و زواجر با هدف پاسخگویی به حوادث و ارتقای فعالیت های داوطلبی بشر دوستانه افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه همه این روستاها دارای خانه های بهداشت و مدرسه هستند، اظهارداشت: روستای گل تپه با ۲۰۱ خانوار ۸۱۱ نفر جمعیت و قویی نیز با ۲۳۳ خانوار ۹۱۹ نفر جمعیت دارد که به ترتیب ۴۰ و ۴۵ کیلومتر از مرکز شهرستان فاصله دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده با بیان اینکه روستای غلام ویس در ۵۸ کیلومتری شهر قیدار قراردارد، گفت: این روستا یکهزار و ۷۵۲ نفر جمعیت با ۵۲۲ خانوار است.

دین محمدی یادآوری کرد: توزلو و زاوجر به ترتیب با ۲ هزار و ۲۱۴ نفر و ۵۸۶ نفر جمعیت در ۶۰ و ۲ کیلومتری شهر قیدار قرار دارند.

وی به خانه های هلال راه اندازی شده در محلات شهرستان خدابنده اشاره کرد وادامه داد: این خانه ها در سالجاری در مسجد امام حسن مجتبی(ع)، مسجد جامع شهر قیدار، مجتمع مسکونی مسکن مهر و بازار سنتی افتتاح شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده گفت: در این محلات بیان شده حدود ۶ هزار و ۲۳ نفر با ۷۶۸ خانوار ساکن هستند و در حال حاضر عضو گیری برای خانه های هلال از ساکنان محلات انجام می شود.

به گفته دین محمدی، علاوه بر راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها و محلات بیان شده، در ادارات آموزش و پرورش شهرگرماب، بزینه رود سجاس و شهر قیدار نیز افتتاح شده است.

وی افزود: هم اکنون ۴۷ نفر از فرهنگیان این ادارات در خانه های هلال عضو هستند که عضو گیری همچنان ادامه دارد.

سال گذشته خانه های هلال در روستاهای نوربهار، کهلا، محلات گرماب و سجاس افتتاح شد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۵۶

کد خبر: 18889

http://www.payamemellat.ir/?p=18889

چرا لبنان مهم است؟

چرا لبنان مهم است؟

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» حسن عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تحولات لبنان‌ در پی حادثه انفجار در بندر بیروت اظهار کرد: لبنان از دیرباز کشور بسیار با اهمیتی هم برای منطقه غرب آسیا هم بازیگران بین‌المللی بوده است. یکی از دلایل اهمیت لبنان این است که همان طور که منطقه غرب آسیا، قلب دنیا تلقی می‌شود می توانیم چنین شرایطی را برای لبنان در منطقه غرب آسیا تلقی کنیم.

وی افزود : لبنان کشور کوچک با ۴ میلیون جمعیت است اما به دلیل این که مرزهای جنوبی آن با شمال سرزمین‌های اشغالی هم مرز است از اهمیت کانونی برخوردار می‌باشد و این مساله نیز به موضوع تاریخی در سال ۱۹۴۸ که رژیم صهیونیستی در فلسطین جعل شد، بر می‌گردد و همه تحلیل‌گران معتقد بودند صهیونیست ها از سه جهت ممکن است مورد تهدید باشند که این سه جهت ارتش جمال عبدالناصر مصری، ارتش حافظ اسد سوری و ارتش ملک حسین اردنی، اما تنها جایی که ممکن است به دلیل کوچک بودن و نداشتن ارتش تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود لبنان است.
این کارشناس مسائل خاورمیانه یادآور شد: به همین دلیل صهیونیست‌هایی که از اروپا می‌آمدند در سرزمین حیفا و بخش شمالی فلسطین ساکن می شدند اما خدا مقرر کرد از همان جایی که اینها فکر نمی کردند تهدیدی بر ضد صهیونیست ها نخواهد بود از همان جا بیش‌ترین تهدید با شکل‌گیری مقاومت حزب‌الله ایجاد شد.

عابدینی ادامه داد: در سال ۱۹۸۲ اسرائیلی‌ها طی یکی دو روز بدون شلیک گلوله توانستند تا بیروت را اشغال کنند اما مقاومت اسلامی حزب الله توانست در سال ۲۰۰۰ اسرائیلی ها را برای اولین بار در تاریخ این رژیم آدمکش محبور به عقب نشینی کند، همچنین در سال ۲۰۰۶ که اسرائیل اراده کرده بود حزب الله را در هم بشکند، حزب الله در جنگ ۳۳ روزه توانست سیاست و راهبرد صهیونیست ها را ناکام بگذارد و غلبه کند.

وی با اشاره به قراداد سایکس‌پیکو در سال ۱۹۱۶ گفت‌ : دقیقا ۱۰۴ سال پیش بین انگلیس و فرانسه چنین قراردادی امضا شد که بعد از فروپاشی دولت عثمانی کشورهای اسلامی بین این دو کشور تقسیم شود، در آن مقطع لبنان در اختیار فرانسوی ها قرار گرفت و حتی زبان دوم لبنانی ها فرانسوی است  بنابراین از جهت تاریخی فرانسوی ها بیشتر نفوذ داشتند و از سوی دیگر فلسطین در اختیار انگلیسی ها قرار گرفت که البته با اعلامیه بالفور عملا فلسطین در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می گیرد و این اول خیانتی است که به مردم فلسطین می شود.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که رفتار مکرون رئیس جمهور تازه کار و جوان فرانسه و سفر وی به لبنان ریشه در این قراردادی تاریخی از ۱۰۴ سال پیش دارد، ابراز کرد: البته تلاش هایی انجام شد تا سایکس‌پیکو جدیدی  را ایجاد کنند مانند تجزیه سوریه، عراق و یا خلع سلاح مقاومت که محقق نشد و مقاومت اسلامی در برابر هر گونه تجزیه کشورهای اسلامی مقاومت کرد.

وی با اشاره به بررسی ابعاد مختلف انفجار بندر بیروت همچنین بیان کرد: اول این که هنوز مشخص نیست این انفجار عمدی بوده یا خیر، لذا نیاز به بررسی بیشتری دارد. اما براساس برآوردهای اولیه انفجار حاصل ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم است که چند سال پیش یک کشتی به صورت قاچاق به این منطقه آورد و نگهداری شد اگر این فرض را بپذیریم کسانی مقصر هستند که مسئولیت داشتند.

عابدینی یادآور شد: در لبنان جامعه موزاییکی است؛ شیعیان در جنوب و ‌شرق لبنان و  در بیروت هم در منطقه ضاحیه، اهل سنت در شمال غرب و مرکز و مسیحی ها در شمال شرقی و مرکز حضور دارند بنابراین تقریبا به صورت نانوشته اداره مناطق در اختیار گروه هایی است که آنجا بیشترین جمعیت را دارند.

این کارشناس مسائل منطقه افزود : بندر بیروت سالها در اختیار جناح سعد حریری به عنوان نخست وزیر بود و لذا در منطقه‌ بندر بیروت حزب الله لبنان دخالتی ندارد، سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به صراحت اعلام کرد نه اطلاعی از این بندر و مسئولیت آن دارند و نه مدیریت آن را بر عهده داشته‌اند و اظهار داشت که اطلاع ما از بندر حیفا در سرزمین های اشغالی بیشتر از بندر بیروت است. سید حسن نصرالله به صراحت گفت که حزب الله نه سلاحی داشته که در این محل باشد، نه کنترل و نه در اداره آن نقش داشته است لذا این دروغ پردازی ها را تکذیب کرد.
وی خاطرنشان کرد : آنچه باید انجام شود این که از جهت احساسی و صدمه روحی و روانی که به مردم خورده باید اندکی آرامش به جامعه برگردد، ۳۰۰ هزار نفر در این منطقه سکونت داشتند که خانه و کاشانه خود را از دست داده اند همان طور که در سال ۲۰۰۶ مسیحیان به شیعیان لبنان کمک کردند اکنون هم باید زمینه برای اسکان فراهم شود و بازسازی ها آغاز شود.

این کارشناس مسائل منطقه در پایان ابراز کرد: بعد از این مراحل باید نهادهای امنیتی بررسی کنند ببینند چه کسانی اهمال یا سهل انگاری کرده یا تعمد داشتند تا بعدا محاکمه شوند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۳۰

کد خبر: 18875

http://www.payamemellat.ir/?p=18875

۳۴ درصد مدارس استان زنجان نیاز به مقاوم سازی دارند/ طرح آجر به آجر در حال اجرا است

جهانگیر صفری در گفت و گو با خبرنگار« پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: مدارس تخریبی به این معنا نیستند که این مدارس مشکلی دارند یا خطر ریزش دارند بلکه در صورت وقوع زلزله بالای ۶ ریشتری احتمال وجود مشکل در این مدارس وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است که امسال ۲۳ پروژه آموزشی تحویل داده شود بیان کرد: مدارس استان با توجه به شناسنامه فنی آنها به ۳ دسته مقاوم و مستحکم، نیاز به مقاوم سازی و تخریبی تقسیم شده‌اند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان در خصوص میزان مدارسی که در سطح استان زنجان نیاز به مستحکم سازی دارند عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۳۴ درصد از مدارس استان نیاز به مقاوم سازی دارند این در حالی است که بیش از ۵۵ درصد از مدارس استان مستحکم هستند.

صفری به طرح آجر به آجر اشاره و عنوان کرد: این طرح در استان زنجان نیز آغاز شده است مردم می‌توانند با شرکت در این طرح در پیشبرد اهداف آموزشی استان از یک آجر تا یک مدرسه کمک کنند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان از استقبال خوب خیرین و مردم در قالب طرح مشارکتی آجر به آجر خبر داد و گفت: در صورتی که خیر ساخت مدرسه را آغاز کند پس از تکمیل ۳۰ درصدی مدرسه در روستا و ۵۰ درصدی ساخت مدرسه در شهر مابقی امور را خود آموزش و پرورش نوسازی و مدارس انجام خواهد داد.

صفری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مدرسه خیرساز رها شده ای در استان وجود ندارد افزود: اینک ۱۰۰ پروژه آموزشی در حال اجرا وجود دارد همچنین نزدیک به ۳۰ پروژه مشارکتی آموزشی با خیرین وجود دارد که خیر در ساخت این مدارس مشارکت داشته است. /ش

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۴۳

کد خبر: 18856

http://www.payamemellat.ir/?p=18856

۵۴۰ هکتار زمین در گرماب مورد اختلاف مالکین و اداره راه و شهرسازی است

موسی حسینی در گفت و گو با خبرنگار« پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: مردم صاحبان ملک سند دارند و ادعا می‌کنند که این اراضی جزو اراضی کشاورزی است این در حالی است که اداره راه و شهرسازی نیز دارای سند منگوله دار است.‏

وی به اعطای سند منگوله دار از سوی اداره منابع طبیعی به اداره راه و شهرسازی در خصوص اراضی فوق اشاره و عنوان کرد: وسعت این اراضی بسیار زیاد است که حدود ۴ هکتار آن در محدوده شهر واقع شده است.

شهردار گرماب تصریح کرد: جهت حل مشکل فوق باید مسئله در شعبه ۵ مطرح شود.

حسینی بر کاهش چشمگیر و محسوس درآمد مردم پس از شیوع بیماری کرونا تاکید و عنوان کرد: با توجه به اینکه گردشگری بعد از کشاورزی از منابع اصلی درآمد مردم این خطه محسوب می شود پس از شیوع بیماری کرونا و با کم شدن میزان گردشگر درآمد مردم نیز به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی میزان گردشگر را در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان ورود گردشگر به این منطقه به صفر رسیده است و این موضوع مشکلات اقتصادی و معیشتی را برای مردم ایجاد کرده است.

شهردار گرماب در خصوص مناطق گردشگری ویژه شهر گرماب گفت: از جمله مناطق گردشگری این شهر می‌توان به غار کتله خور، امامزاده سید خلیفه علیه السلام و چشمه بالخلی بلاغی اشاره کرد که از این میان غار کتله خور مدتی است که در تعطیلی به سر می برد.

حسینی بر لزوم ارائه تسهیلات برای مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا اشاره و عنوان کرد: پرداخت این تسهیلات برای حمایت از مشاغل آسیب دیده در شرایط کنونی یک ضرورت محسوب می‌شود./ش

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۷

کد خبر: 18884

http://www.payamemellat.ir/?p=18884

اجرای طرح هادی در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» رضا خواجه ای مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ضمن حضور در دفتر پایگاه خبری پیام ملّت و دوهفته نامه عصرملّت به مناسبت روز خبرنگار از تلاش ها و خدمات رسانه ها در جهت اطلاع رسانی تشکر کرد و افزود: رسانه ها بازوان توانمند دستگاه های اجرایی هستند که قطعاً موفقیت این سازمان ها بدون همراهی رسانه ها ممکن نخواهد بود.

رضا خواجه ای سهمیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در طرح اقدام ملی مسکن را تعداد ۱۰۹۰ واحد اعلام کرد که در شهر زنجان ۳۶۸ واحد و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۷۲۲ واحد را شامل می شود.

وی همچنین انعقاد تفاهم نامه طرح تامین ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین استان زنجان را از اقدامات موثر بنیاد مسکن عنوان کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان طرح هادی روستایی را به عنوان سند توسعه روستایی که توانسته به روستاها هویت ببخشد به عنوان یکی از پروژه های توسعه روستایی نام برد که در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه بخش فیزیکی و کالبدی تاثیر بسزایی داشته است .

وی یادآوری کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۶.۳ درصد و در سطح کشور ۴۶.۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۲:۰۹

کد خبر: 18858

http://www.payamemellat.ir/?p=18858

وسعت بافت های فرسوده ارمغانخانه ۴۵ درصد است/همه زباله های ارمغان خانه تا سال ۱۴۰۰ به زنجان حمل می شود

یوسف ملایی در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» بر بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در بافت‌های فرسوده تاکید و اظهار کرد: عملاً در بعضی از نقاط احداث بنا وجود ندارد و امروز به دنبال اصلاح طرح جامع شهر ارمغانخانه هستیم و امیدواریم بتوانیم در اسرع وقت نسبت به اصلاح طرح این شهر اقداماتی انجام دهیم.

وی به مقدار زباله تولید شده در این شهر اشاره و عنوان کرد: روزانه حدود ۲ تن زباله در این منطقه تولید می شود که به صورت سنتی و در ۴ کیلومتری شهر ارمغانخانه دفن می شود.

شهردار ارمغانخانه عنوان کرد: با توجه به اینکه این شهر در منطقه حفاظت شده قرار گرفته است از سال ۱۳۹۸ توافقنامه‌ای با شهرداری زنجان مبنی بر حمل زباله های این شهر به محل دفن زباله شهر زنجان منعقد گردیده است.

وی افزود: به موجب توافقنامه فوق در سال گذشته حدود ۶۰۰ تن زباله و در ۴ ماهه ابتدای سال جاری نیز ۳۰۰ تن زباله از زباله های تولید شده روزانه و همچنین از زباله های دفن شده سال قبل ارمغان خانه به محل دفن زباله زنجان حمل شده است.

ملایی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا آخر سال جاری ۷۰۰ تن زباله نیز حمل شود و در صورت ادامه روند فعلی تا آخر ۱۴۰۰ کلیه زباله تولید شده ۱۰ ساله شهر ارمغانخانه حمل شود و شاهد پاکسازی کل منطقه از زباله باشیم.

شهردار ارمغانخانه به صدور پروانه ساختمانی در این منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ تعداد پروانه های صادره کمتر از ۶ مورد بود اما خوشبختانه با همکاری شورای محترم شهر و شهرداری و ایجاد انگیزه در بین شهروندان در سال ۹۸ و ۹۹ بالای ۴۰ فقره پروانه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه شهر ارمغانخانه در ۳۵ کیلومتری شمال غرب شهر زنجان واقع شده است ادامه داد: این مکان در سال ۱۳۸۸ به شهر تبدیل شده و دارای جمعیت ۲ هزار و ۱۴۹ نفر می باشد./ش

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۴۲

کد خبر: 18860

http://www.payamemellat.ir/?p=18860

۲ متخلف بومی سابقه دار در منطقه شکار ممنوع دستگیر شدند

اسماعیل قلی زاده در گفت و گو با خبرنگار« پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» بر دستگیری متخلفان در منطقه شکار ممنوع فیله خاصه شهرستان زنجان تاکید و اظهار کرد: این ۲ متخلف در منطقه شکار ممنوع در حال تیراندازی و شروع به شکار بودند.

وی به کشف یک قبضه سلاح شکاری به همراه ۲ تیر فشنگ چارپاره از این ۲ متخلف اشاره و خاطرنشان کرد: متخلفین جهت اعمال برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست استان زنجان به عملکرد یگان حفاظت از محیط زیست استان زنجان در ماه گذشته اشاره و عنوان کرد: ۱۵ عدد فشنگ چارپاره، ۱۰ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۲ قبضه چاقوی جیبی، ۲ دستگاه لنسر لوله کاسی، ۲ رشته تور ماهی گیری از جمله ادوات و وسایل کشف شده در تیرماه بودند.

قلی زاده در خصوص شکار غیرمجاز پرندگان که در تیرماه انجام شده بود تصریح کرد: در ماه گذشته یک قطعه کبوتر، یک قطعه کبک و ۵ قطعه سهره طلایی از جمله موارد شکار غیرمجاز پرندگان بودند.

وی تعداد موارد صید غیرمجاز آبزیان را در تیرماه ۳۳ مورد اعلام و عنوان کرد: این صیادی های غیرمجاز در در ارتباط با ماهیان رودخانه ای زرد پر صورت گرفته بود./ش

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۳۸

کد خبر: 18870

http://www.payamemellat.ir/?p=18870

پرداخت سرانه مراکز سالمندان و معلولین تا پایان مرداد


به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان فرهاد میرزایی تصریح کرد : با شیوع ویروس کرونا در ۳ مرحله کمک های نقدی به مراکز برای تأمین اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کمک وپرداخت شد که این کمکها در سه مرحله به ترتیب در مرحله اول ۳۰ هزار تومان، مرحله دوم ۵۰۰ هزار تومان برای تأمین اقلام بهداشتی به مراکز کمک شد همچنین در مرحله بعدی نیز به۳۰۰نفرازکارکنان مراکز توانبخشی مبلغ ۵ میلیون ریال  پرداخت گردید.


وی با بیان اینکه ده مرکز شبانه روزی جهت نگهداری سالمندان ،بیماران اعصاب و روان ومعلولین و در سطح استان زنجان فعال هستند اظهارداشت  : نزدیک به ۷میلیارد ریال درقالب کمک هزینه خرید  لوازم بهداشتی  به صورت متمرکز  به افراد دارای معلولیت خیلی شدید ومعلولان دارای آسیب نخاعی پرداخت شده است ، همچنین بیش از ۵میلیارد ریال  نیز در قالب تامین وسایل بهداشتی و درمانی و ضدعفونی کردن مراکز شبانه روزی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ هزینه گردیده است .

میرزایی تاکید کرد : خوشبختانه در مراقبت و قرنطینه کامل یک هزار و ۱۰۰ نفر از افراد تحت پوشش مراکز شبانه روزی (سالمندان، بیماران روانی  مزمن و معلولین ذهنی، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و مراکز ترک اعتیاد و سرپناه شبانه تحت نظارت بهزیستی) تا کنون هیچ گونه مورد مشکوک یا مثبت بیماری گزارش نشده  است.

معاون توانبخشی بهزیستی زنجان میزان کمکهای معیشتی متمرکز  پرداخت شده به افراد دارای معلولیت را از زمان شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۲میلیارد ریال  اعلام نمود و یاد آور شد  : در این بین افراد دارای معلولیت و سالمندان بیشتر از دیگر آحاد جامعه خطر ابتلای به این بیماری، ‌ را دارند ودرهمین راستامساعدتهای لازم ارائه میگردد.

این مقام مسئول در پایان گفت: براساس برنامه‌ریزی وبرمبنای قول مساعد دبیرکمته پیشگیری ازشیوع کرونای بهزیستی کشورتا پایان مردادماه نیزمبلغ ۵۰۰ هزار تومان دوباره ازبابت هر فرد سالمند ومعلول به حساب تمامی مراکز نگهداری معلولان، سالمندان وسایرجامعه هدف سازمان جهت تأمین اقلام بهداشتی موردنیاز مراکزواریز خواهد شد.

adnim

Copyright © all right recieved