اخبار ایران اخبار زنجان خیر زنجان اخبار استان زنجان سایت خبری زنجان
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۰

کد خبر: 10787

http://www.payamemellat.ir/?p=10787

«آلودگی هوا» چهارمین عامل خطر مرگ

پیام ملّت – مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: پیشرفت صنعتی یزد آلودگی هوا را تشدید می‌کند.

مائده دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که امروزه آلودگی هوا یکی از مهمترین عوامل تهدید سلامتی و محیط زیست به شمار می‌رود، اظهار کرد: مواجهه با آلودگی هوا سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های حاد و مزمن و حتی مرگ می‌شود.

وی با بیان این‌که آلودگی هوا چهارمین عامل خطر مرگ در دنیا است، افزود: این خطر به گونه‌ای جدی است که از هر ۱۰ مرگ یک مرگ به دلیل آلودگی هوا رخ می‌دهد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی محیطی جهاد دانشگاهی یزد، گفت: به دلیل تشدید بحران آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران، هفته “هوای پاک” نام‌گذاری شده است تا با ایجاد آگاهی و حساسیت عمومی در راستای مقابله با زیان‌های آن اقداماتی موثر صورت گیرد.

وی با بیان این که توجه به مقوله آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان گامی موثر و کارآمد می‌تواند خسارات مادی و معنوی ناشی از آلودگی هوا را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: اگرچه پیشرفت چشمگیر یزد در حوزه صنعت امری مهم تلقی می‌شود، اما این موفقیت مشکلات زیادی را در زمینه آلودگی هوا به همراه داشته است.

دهقانی در ادامه به استفاده بیش از حد و غیر ضروری از وسایل نقلیه شخصی تک‌سرنشین اشاره کرد و افزود: این امر می‌تواند از علل افزایش آلودگی هوا در یزید باشد.

وی با تاکیدبر لزوم استفاده از ابزار فرهنگ‌سازی ترافیکی برای کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: بسترسازی فرهنگی در بخش ترافیک و حمل‌ونقل به‌ویژه در سفرهای درون شهری می‌تواند در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

دهقانی استفاده از روش‌های آموزشی مناسب و ارتقای سطوح فرهنگی جامعه با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف را یکی دیگر از ابزارهای موثر در کاهش آلودگی دانست و بیان کرد: استفاده از ابزار قوانین و اجرای سخت‌گیرانه آن در بخش‌های مختلف از دیگر راهکارهای مقابله با آلودگی هوا است.

۱۱۰/ق

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۴۴

کد خبر: 16606

http://www.payamemellat.ir/?p=16606

برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد در زنجان غیرحضوری برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» تصریح کرد: بازباگشایی مساجد از امروز جای خوشحالی دارد و برای مردم که مدتی از مسجد و مکان های مقدس دور بودند فضای معنوی حاکم می شود که البته باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی با بیان اینکه برای روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد برنامه ریزی هایی ضروت گرفته بود، افزود: با توجه به وجود بیماری کرونا، ستاد مبارزه با کرونای استان با اجرای برنامه موافقت نکرده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود تا در یک فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسمی برگزار شود ولی با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسمات، هیچ مراسمی برگزار نمی شود.

حجت الاسلام ناصر گفت: مهم ترین برنامه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که اعزام زائرین به حرم مطهر امام بود نیز امسال برگزار نمی شود.

وی با ببان اینکه هیچ برنامه ای در شهری هایی که وضعیت سفید نداردند برگزار نمی شود، افزود: در استان زنجان نیز فقط در چند شهر که وضعیت سفید دارند برنامه در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: فضای سازی شهری با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری در شهر انجام می شود.

وی افزود: موضوع بعدی تبلیغات در فضای مجازی هست که در قالب پویش هاو هشتگ های مختلف در توییتر و اینستاگرام فعالت هایی از طرف مردم و مجموعه ها صورت می گیرد.

حجت الاسلام ناصر گفت: در صدا و سیما نیز برنامه ریزی هایی صورت گرفته است که برنامه های کارشناسی و تبیینی و مصاحبه هایی با خبرگزاری ها در این زمینه صورت می گیرد./ ا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۳۵

کد خبر: 16362

http://www.payamemellat.ir/?p=16362

منابع ارزی پتروشیمی زنجان تخصیص پیدا کرده است

سید مرتضی خاتمی در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» افزود:: بخش دیگری از کار هم در حال پیگیری است و امیدواریم پروژه در این دوره به نتایج قابل توجهی برسد.

وی تصریح کرد : در شهرستان ایجرود یکی از مباحث، توسعه پتروشیمی بوده که علی رغم وعده سه ساله ای که بانیان امر در ابتدا داده بودند متاسفانه ۱۵ سال به درازا کشیده است.

خاتمی گفت : تا ۴ سال قبل هیچ حرکت قابل توجهی صورت نگرفته بود.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت : در دوره گذشته همکاری مسئولان اجرائی ذیربط، استانداری و هیئت مدیره پتروشیمی صورت گرفت که امیدواریم ضمن تداوم این همکاری، این پروژه سرعت بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از اقدامات در پتروشیمی تحت تاثیر تحریمها است، گفت : با وجود همه مضیقه ها بخش قابل توجهی از تخصیص ارز اتفاق افتاده است.

وی افزود : امیدواریم هر چه زودتر اقدامات و کارهای زیر ساختی در این مجموعه شروع شود و این بستگی به اهتمام و توجه مسئولان استان دارد تا شاهد پیشرفت این طرح باشیم .

خاتمی با بیان اینکه حرکت های خوبی شروع شده و امیداریم ادامه دار باشد، گفت: زمان دقیق راه اندازی پتروشیمی زنجان هم اکنون قابل پیش بینی نیست. /ا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۵۴

کد خبر: 16599

http://www.payamemellat.ir/?p=16599

تخصیص اعتبار میلیاردی برای تجهیز هنرستان فنی و حرفه ای

داود بهرامی در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: از محل ۲ درصد فروش گاز و خرید تجهیزات جایگزین سال ۹۸، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز کارگاه های هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان تخصیص یافته است.

وی در دیدار با مدیر کل نوسازی و توسعه مدارس استان زنجان با اشاره به اهمیّت و لزوم تجهیز و تقویت هنرستان ها، این امر را در توزیع متوازن بین شاخه ای و تقویت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش مهم ارزیابی و عنوان کرد: نیز با توجه به اولویت تأمین نیازهای تجهیزاتی هنرستان ها، ضرورت تجميع اعتبارات عمراني و خرید تجهیزات جایگزین و اختصاص آن به بخش خرید تجهیزات وجود دارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در این دیدار مهندس صفری مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان بر تسریع در هزینه کرد اعتبارات تخصصی تأکید کرد و افزود: همچنین تأمین تجهیزات مورد نیاز هنرستان ها و اولویت بندی هزینه کرد اعتبارات از طریق آموزش و پرورش استان مبنای اقدام اداره کل نوسازی است.

بهرامی ادامه داد: در این جلسه که با حضور معاون اداری مالی نوسازی و رئيس اداره آموزش های فنی و کاردانش استان همراه بود مقرر شد نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز بر اساس لیست اعلامی تا بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آتی اقدام شود./ش

شمشیرگر
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۵۱

کد خبر: 16616

http://www.payamemellat.ir/?p=16616

اطلاعیه مشترک اداره‌کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان زنجان در خصوص بازگشایی مساجد

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه مشترک اداره‌کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان زنجان در خصوص بازگشایی مساجد

خدای متعال را شاکر و سپاسگزاریم که با همت مردم و مسولان و تلاش کادر درمانی و پزشکی گرانقدر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم متدین و با فرهنگ استان زنجان اکنون در مرحله کنترل ویروس منحوس کرونا قرار گرفتیم تا ان‌شاءالله با ادامه همین روال به موفقیت کامل برسیم.

مردم متدین و دیندار ما با رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی به خوبی ثابت کردند که مراسم‌های دینی و مذهبی در مساجد و اماکن متبرکه را می‌توان برگزار کرد و این مهم را در برنامه‌های شب قدر و نماز عید سعید فطر به اثبات رساندند.

اکنون ضمن قدر شناسی از کادر ایثارگر درمانی و پزشکی که خدمات آنها در تاریخ ماندگار شد و به شکرانه کاهش شیوع ویروس کرونا مساجد و اماکن مذهبی و بقاع متبرکه از تاریخ ۱۱ خرداد ۹۹ با رعایت تمامی دستورالعمل بهداشتی بازگشایی می‌گردد.

انتظار می‌رود ائمه محترم جماعات، هیات امناء مساجد و بقاع متبرکه و پایگاههای مقاومت بسیج ضمن غبارروبی این اماکن همکاری و اهتمام لازم را دراین باره داشته باشند.

مختار کرمی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۰۵

کد خبر: 16544

http://www.payamemellat.ir/?p=16544

به قالیباف رأی دادم

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» مصطفی طاهری در پاسخ به سوالاتی در مورد اتفاقات روز های اول مجلس در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز پنج شنبه رأی گیری برای هیأت رئیسه مجلس بود. سه نفر برای ریاست مجلس کاندیدا بودند (آقایان میرسلیم، قالیباف و عباسی) که بنده به دکتر قالیباف رأی دادم. برای نواب هم دو کاندیدا داشتیم که (اقایان نیکزاد و قاضی زاده هاشمی ) که به هر دو رأی دادم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اجاره منزل در تهران هم پاسخ داد:متاسفانه در ۴۰ سال پس از انقلاب برای نمایندگان در حوزه انتخابیه دفتر کار با امکانات اداری دیده نشده و هر نماینده باید مکانی را اجاره وتجهیز کند که این اشتباه است. کوچکترین اداره استان را در نظر بگیرند و یک دهم امکانات آن برای را برای نمایندگان استان فراهم کنند تا دغدغه دفتر کار نداشته باشند.

وی افزود: در ضمن نماینده ۴ روز در تهران و ۳ روز در حوزه انتخابیه است، باید زندگی خود در حوزه انتخابیه را حفظ ودر تهران نیز جایی برای زندگی داشته باشد که متاسفانه تا کنون خانه سازمانی برای نماینده دیده نشده و باید در ابتدای کار در تهران دنبال کرایه خانه باشد . مبلغی وام در اختیار نماینده قرار میدهند تا خانه را رهن کند که این مبلغ در دور قبل ۲۵۰ میلیون بود و برای این دوره هنوز مشخص نیست. واقعا با آبروی نماینده بازی می کنند .یافتن خانه خانه و تجهیز آن به عهده نماینده بوده که با مبالغ وام داده شده در اطراف مجلس کمی سخت است.

وی در خصوص کارت هدیه ایی که توسط برخی نمایندگان گرفته شده بود نیز گفت: ظاهراً به نماینده ایی کارت هدیه داده شده و ایشان برگردانده و در فضای مجازی منتشر کرده است. اولاً باید از ایشان پرسید چرا به جاهایی می روند که بهشان هدیه یا رشوه و … می دهند؟

ثانیاً: این مورد ربطی به بقیه نماینده ها ندارد و مورد خاص ایشان بوده است. ثالثاً: ایشان محل هدیه و اسامی تمام افراد حاضر را منتشر کنند و بگوید چرا در انجا حاضر شده است؟

رابعاً: چرا قبول کرده و بعداً پس میدهد؟

وی با بیان اینکه خیلی از مشکلات اقتصادی که امروز داریم راه حل آنها تولید است، گفت: اگر تولید را به صورت جهشی و با گام های بلند پیگیر باشیم خیلی از مشکلات حل می شود.

همچنین مصطفی طاهری در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» اظهار داشت: ما با منابع محدود و مشکلات فراوان روبرو هستیم و حتما نیاز به اولویت بندی داریم تا به یک نتیجه خوب برسیم.

وی با طرح این سوال که آیا برای به دست آوردن اولویت ها نیاز به صرف زمان داریم، گفت: جواب شفاف و اولویت ها نیز تا حدود زیادی مشخص است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری محورها را مشخص کرده است در ایام اتتخابات نیز تا حدی صورت مسئله و اولویت ها مشخص شد و اگر برآیندی از کارشناسان در جامعه گرفته شود اختلاف زیادی در اولویت ها وجود ندارد .

طاهری با تاکید بر اینکه باید اولویت بندی کرد تا بتوان راندمان زیادی از کار گرفت، افزود: راه حل ها نیز تا حدودی مشخص است و تنها چیزی که می ماند همت، جدیت و جهادی عمل کردن است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی امنیت و فرهنگ را از دیگر اولویت ها بر شمرده وتصریح کرد: جنگ ما جنگ اقتصادی و تحریم ما نیز تحریم اقتصادی است.برای همین مسائل اقتصادی از مهم ترین اولویت های مجلس است و سالها است شعار سال مباحث اقتصادی بوده و در پیام مقام معظم رهبری هم به آن اشاره شده است.

طاهری با اشاره به اینکه مردم الان در فشار اقتصادی بوده و وضعیت خوبی ندارند، گفت: مردم دغدغه های اقتصادی زیادی دارند و در بحث اقتصاد نیز محوره های زیادی مطرح است که از جمله آنها ارزش پول ملی، اشتغال جوانان بورس، بیکاری های ناشی از کرونا و آسیب های آن است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در اولویت نیز معیار هایی نیز داشته باشیم که به نظر بنده مهم ترین معیار در اولویت بندی این است که به سراغ مسائلی برویم که با حل آن تعداد زیادی از مشکلات حل می شود.

وی با بیان اینکه اگر ریشه ها را حل کنیم تعداد زیادی از مشکلات حل می شود، افزود: ریشه یابی مشکلات خیلی مهم است ، مثلا برای بازار سرمایه، مالیات و بانک یک راه کاری ارائه دهیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهش تولید یک شعار نیست بلکه یک واقعیت و اولویتی است که باید به آن بپردازیم گفت: بحث اشتغال، تولید ناخالص ملی، سرمایه گذاری، ارزش پول ملی و صادارت با جهش تولید بهبود می یابد. /ا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۰۳

کد خبر: 16574

http://www.payamemellat.ir/?p=16574

تایید صلاحیت ۸۸ نامزد نامزد پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اساس کار هلال احمر به موجب اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی داوطلب محوری است.

وی تاکید کرد: اعضای هلال احمر اعم از جوانان، امدادگران و داوطلبان باید در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها نقش موثری ایفا کنند که بر همین اساس قانونگذار تکالیفی را برای جمعیت هلال احمر تعیین کرده که این مهم برگزاری انتخابات مجامع است تا از ظرفیت آنها در تصمیم گیری و سیاست گذاری استفاده شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امسال پنجمین دوره انتخابات مجامع عمومی شهرستان ها، استان و کشوری برگزار می شود که از هفته پایانی فروردین ماه امسال فرایند برگزاری آن آغاز شد، ستاد اجرایی انتخابات در مرکز سپس در این استان و شهرستان ها شروع به فعالیت کردند و ابلاغ ها نیز صادر شد.

میرزایی اظهارداشت: از اعضای ستاد شهرستان ها دعوت کردیم تا با توجه به شرایط موجود امسال که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم، سعی کردیم پروتکل های بهداشتی را برمبنای اصول از پیش تعریف شده رعایت کنیم تا شرکت کنندگان در انتخابات به لحاظ حفاظت فردی و مقابله با این بیماری مشکلی نداشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مرحله نخست انتخابات مجامع عمومی در شهرستان هاست که ۲۳ خرداد در شهرستان های طارم، ابهر، ماهنشان، خرمدره، ایجرود، زنجان و خدابنده برگزار می شود.

میرزایی ادامه داد: در این مجامع از بین نامزدهایی که توسط اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان انتخبا می شوند، چهار نفر به عنوان شورای اصلی شهرستان، ۲نفر علی البدل ، یک نفر بازرس اصلی و یک نفر دیگر نیز بازرس علی البدل انتخاب خواهد شد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان زنجان ۱۴ هزار و ۶۰۹ نفر داوطلب دارد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۳۷ نفر واحد شرایط برای رای دادن در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: شرایط شرکت کننده‌ها و انتخاب کنندگان در انتخابات جمعیت هلال احمر تابعیت جمهوری اسلامی، حداقل ۱۸ سال تمام و داشتن ۶ ماه سابقه عضویت داوطلبی در هلال احمر است.

میرزایی تاکید کرد: ۱۰۹ نفر نامزد در پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر بر اساس شرایط عمومی و اختصاصی و عمومی مندرج در قانون بودند که پس از بررسی های انجام شده در ستاد اجرایی هیات نظارت شهرستان ها و استان، ۸۸ نفر از این تعداد مورد تایید قرار گرفت که لیست آن از سوی هیات نظارت این دوره از انتخابات هلال احمر اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: از ۸۸ نفر تایید صلاحیت شده ۶۶ نفر نامزد شورای اجرایی و ۲۲ نفر نیز نامزد بازرس در این دوره از انتخابات جمعیت هلال احمر استان زنجان هستند.مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراخوان دعوت از اعضا برای تشکیل مجمع و برگزاری انتخابات در ۲۳ خرداد امسال خواهیم داشت.

میرزایی یادآوری کرد: انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هر چهار سال یک بار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، به صورت نمادین مانور پنجمین دوره انتخابات مجمع شهرستان ها به منظور آشنایی اعضای ستاد اجرایی و اعضای هیات نظارت با همه مراحل اخذ رای برگزار شد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۹:۱۱

کد خبر: 16546

http://www.payamemellat.ir/?p=16546

شهرک صنعتی لیا و چالش پساب‌های واحدهای تولیدی/ اشتغال ۱۱ هزار نفر در لیا قزوین

به گزارش«پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» شهرک صنعتی لیا و پارک الحاقی به آن در ۱۸ کیلومتری جاده قزوین- بویین زهرا واقع شده و واحدهای مستقر در آن در زمینه تولید صنایع برق و الکترونیک، نساجی، مواد غذایی، معدنی، صنایع شیمیایی، شوینده و بهداشتی، فلزی، صنایع بسته بندی، لوله و پلاستیک فعالیت می‌کنند.

این شهرک صنعتی برای ۱۱ هزار نفر اشتغالزایی داشته و ۳۴۸ واحد بهره بردار در آن مستقر هستند.

در این شهرک یک تصفیه خانه پساب‌ها مشغول به فعالیت بوده و یک واحد در حال احداث است، اما به دلیل اختلاف نظر اداره محیط زیست و آب منطقه‌ای استان، پساب‌های صنعتی این شهرک بدون استفاده بهینه رهاسازی می‌شود که همین موضوع مشکلات متعددی را در این منطقه ایجاد کرده است.

پساب رها شده این شهرک صنعتی از طریق زهکشی و کانال به سمت شهرستان بویین زهرا هدایت می‌شود که همین موضوع سبب بروز مشکلاتی از جمله ایجاد دسترسی فرعی توسط کشاورزان و استفاده از آب با آلایندگی بالا برای کشاورزی، ایجاد لوله‌های فرعی توسط واحدهای صنعتی و هدایت آب تصفیه نشده به زهکش و کانال، ممانعت از عبور آب در کانال توسط پل‌های دسترسی به واحدهای تولیدی به هنگام بارندگی و… شده است.

با توجه به این مشکلات، مدعی العموم قزوین به موضوع رهاسازی پساب شهرک صنعتی لیا در راستای احیای حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم و مدیریت بحران ورود کرده و این مساله را در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان قزوین با حضور مدیران دستگاه‌های مربوط مورد رسیدگی قرار داد.

ساماندهی پساب شهرک صنعتی لیا نیازمند برنامه کوتاه مدت و اورژانسی است

دادستان قزوین در این باره گفت: موضوع پسماند و فاضلاب خانگی یا صنعتی در استان به حد بحران رسیده تا حدی که مدیریت بحران استان برای حل آن ورود کرده است.

محمد قاسمی افزود: این درحالی است که مساله پساب‌ها و پسماندها با توجه به نیازهای آبی در بخش صنعت یک فرصت است و می‌توان با فعل و انفعالاتی از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی افزود: ما برای ساماندهی این مساله به یک برنامه کوتاه مدت ظرف ۲ یا سه ماه نیاز داریم تا بتوانیم موضوع پساب‌های شهرک صنعتی لیا و پارک لیا را تعیین تکلیف کنیم.

این مسوول گفت: باید یک برنامه کوتاه مدت اورژانسی داشته باشیم چون اگر وضعیت پساب‌ها به همین شکل ادامه یابد با بحران‌های وخیم‌تری مواجه خواهیم شد.

وی افزود: باید مشکلات موجود پساب‌های پارک الحاقی لیا از اعتبارات بحران استان یا منابع دیگر به صورت فوق العاده حل شود تا زمانی که تصفیه خانه شهرک به بهره برداری برسد و طرح‌های دیگر دستگاه‌های آب منطقه ای و محیط زیست در این زمینه اجرا شود.

قاسمی با بیان اینکه متاسفانه از این فاضلاب‌ها به عنوان منابع آبی برای محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند که تبعات ناخوشایندی به دنبال دارد، افزود: اگر این مشکلات با برگزاری جلسه حل نشود باید از اهرم‌های قانونی برای بهره برداران واحدهای صنعتی و مدیران دستگاه‌ها استفاده کنیم چون از فرصت‌های موجود برای حل مشکلات استفاده نمی‌کنند و مشکلات به بحران برای کل استان تبدیل می‌شوند.

دادستان قزوین: متاسفانه قصور و کم کاری برخی دستگاه‌ها و مدیران موجب از میان رفتن فرصت‌ها و تبدیل شدن مشکلات به بحران برای استان می‌شود که باید با اهرم قانونی با آنها برخورد کرد.

وی اضافه کرد: متولیان و دستگاه‌های مرتبط در این زمینه‌ باید سهم خود را در حل مشکل پساب‌ها و پسماندها ادا کنند و با پیشنهاد کارشناسی در کوتاه مدت برای حل مشکلات موجود اقدام نمایند.

قاسمی گفت: امسال سال جهش تولید است و باید همه کمک کنند تا خود ما مانعی برای تولید نشویم و اگر دستگاه‌ها کمک نکنند شرکت‌ها با توقف قانونی مواجه خواهند شد و خود این مساله به یک بحران برای استان تبدیل می‌شود.

وی اضافه کرد: ما این موضوع را به یک کارگروه فنی ارجاع می‌دهیم تا هرچه سریعتر با کار کارشناسی از این بحران خارج شویم.

قانون حفاظت از خاک برای برخورد با خاطیان مورد استفاده قرار گیرد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین در این خصوص گفت: با توجه به تهدیداتی که در این منطقه بر اثر رهاسازی پساب‌های صنعتی شهرک وجود دارد با دستگاه‌های جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، راه و شهرسازی، محیط زیست، شرکت شهرک‌ها و راهداری و حمل و نقل جاده ای مکاتبه شد تا هرکدام وظایف خود را برای جلوگیری از این تهدیدها ایفا کنند.

قدرت الله مهدیخانی افزود: ما از این دستگاه‌ها خواستیم که اقدامات حوزه کاری خود در این زمینه بررسی کرده و نتیجه را ظرف ۲۰ روز به مدیریت بحران اعلام کنند اما متاسفانه جز شرکت شهرک‌ها هیچ دستگاه دیگری پاسخی در این زمینه ارسال نکرد.

وی با اشاره به تهدیدات رهاسازی پساب‌های صنعتی در این منطقه، افزود: استفاده از این پساب‌ها در اراضی کشاورزی، ورود پساب‌ها به یک کانال در حریم راه اصلی و احتمال سقوط خودروها به آن و همچنین تخریب پست ۶۳ کیلووات برق و ایستگاه فرستنده رادیویی صدا و سیما از جمله این تهدیدات هستند که در صورت بروز، خسارات میلیاردی به بار خواهد آمد.

مهدیخانی اضافه کرد: ما از دستگاه‌ها درخواست داریم هرچه سریعتر این مساله را تعیین تکلیف کنند و حتی می‌توانند از ماده ۱۴ قانون حفاظت از خاک برای مقابله با رهاسازی پساب‌های صنعتی استفاده کنند و با شرکت‌ها و مدیران خاطی برخورد نمایند.

رهاسازی پساب‌های صنعتی لیا سابقه دیرینه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای در این خصوص گفت: در منطقه مورد نظر ۲ مجموعه شهرک صنعتی لیا و پارک الحاقی به لیا را داریم که شهرک صنعتی لیا تصفیه خانه دارد ولی پارک به دلیل نداشتن تصفیه خانه پسآب را به بیرون از پارک رها می‌کند.

یدالله ملکی افزود: این پساب صنعتی از کنار جاده اصلی قزوین به بویین زهرا به سمت پایین حرکت می‌کند و البته از سال‌های قبل نیز این مشکل وجود داشت و موقع بارندگی مشکلات بیشتری را برای ما در جمع آوری و هدایت پساب‌ها ایجاد می‌کرد.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته با همکاری استانداری قزوین برخی مشکلات این منطقه را در این زمینه حل کردیم و لایه روبی پل‌ها نیز صورت گرفت اما کافی نیست چون هنوز واحدهای صنعتی در پارک لیا که تولید کننده پساب‌ها هستند، سر و سامان نیافته اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین افزود: این واحدهای تولیدی در پارک الحاقی لیا شناسایی شده اند و هم اینک در حال تکمیل و راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه شهرک هستند که این پساب‌ها را جمع آوری و هدایت کنند.

وی افزود: ما مشکل پساب‌های صنعتی را در شهرک صنعتی البرز هم داریم که برای استان مشکل ایجاد می‌کند چون وارد اراضی کشاورزی منطقه می‌شود و کشاورزان در حال استفاده از آن آب برای کشت صیفی جات و… هستند.

تهیه طرحی برای رفع دائمی چالش پساب‌های صنعتی لیا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین در این خصوص گفت: ما طرحی را آماده کرده ایم که پساب‌ها را جمع آوری و به دشت الله آباد ببریم چون احداث تصفیه خانه هزینه میلیاردی دارد و کسی زیر بار آن نمی‌رود.

وی گفت: در این طرح پساب‌های شهرک‌های صنعتی استان از جمله شهرک و پارک لیا را جمع آوری کرده و به دشت الله آباد انتقال می‌دهیم که با این کار تالاب این دشت را احیا کرده و ضمن اشتغالزایی جلوی انتشار ریزگردها را هم می‌گیریم.

ملکی افزود: این طرح هم اکنون در مرحله انتشار فراخوان و انتخاب مشاور قرار دارد و با اتمام مطالعات آن در سال جاری، اجرای آن را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

این مسوول گفت: برای حل مشکل پساب‌های صنعتی این شهرک در کوتاه مدت نیز می‌توانیم یک مسیر موقت را باز کرده و پساب‌ها را به مسیر ابهر رود هدایت کنیم که این کار در کوتاه مدت شدنی است.

معرفی شهرک صنعتی لیا برای تخلف زیست محیطی به دادگاه

مدیر کل محیط زیست استان قزوین نیز در این باره گفت: با توجه به رهاسازی پساب‌های صنعتی در این منطقه، بازدیدهای مختلفی از این شهرک و واحدهای تولیدی مورد نظر صورت گرفت و تذکرات شفاهی و کتبی به مدیران و شرکت‌ها داده شد.

حسن عباس نژاد افزود: در شهرک صنعتی لیا تصفیه خانه وجود دارد که برخی مواقع استانداردهای زیست محیطی را رعایت می‌کند و اقدامات موثری برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست در شهرک انجام شده اما چون کافی نبود شهرک را به دادگاه معرفی کردیم و باید مراجع قضایی در خصوص آن، تصمیم گیری کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه یکسری از واحدهای صنعتی در این شهرک به تصفیه خانه متصل نیستند و رهاسازی پساب آنها در منطقه مشکلاتی را به وجود آورده است.

عباس نژاد گفت: سال قبل چند جلسه در این باره برگزار کردیم و به هماهنگی رسیدیم که اگر واحدهای این شهرک پیش تصفیه را رعایت نکنند در لیست صنایع آلاینده قرار گیرند و عوارض آلایندگی از آنها دریافت شود.

 وی افزود: امسال نیز اگر این مساله در شهرک صنعتی لیا رعایت نشود واحدهای مورد نظر همان مراحل را طی کرده و به مراجع قضایی برای تصمیم گیری نهایی معرفی خواهند شد.

مدیر کل محیط زیست استان با اشاره به راهکارهای کوتاه مدت برای رفع آلودگی پساب‌های صنعتی این شهرک، افزود: برای جلوگیری از جاری شدن پساب در منطقه و ایجاد مشکلات زیست محیطی پیشنهاد می‌کنیم که پساب‌ها از طریق لوله به نزدیکترین رودخانه متصل شوند تا آلودگی زیست محیطی رفع شود.

وی با اشاره به احیای تالاب الله آباد دشت قزوین از طریق این پساب‌ها، افزود: دشت قزوین یکی از ۲۹ کانون گرد و غبار در کشور بوده که از ۶۰ هزار هکتار آن ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار با مرکزیت تالاب یعقوب آباد، اصلی ترین مرکز کانون گرد و غبار در استان و چند استان دیگر کشور است.


 این مسوول گفت: تالاب یعقوب آباد طی سال‌های گذشته خشک شده بود که با تلاش‌های صورت گرفته شرکت آب منطقه ای و برخی از دستگاه‌ها احیای تالاب الله آباد انجام شد.

حسن نژاد گفت: هم اینک احیای دایمی این تالاب به عنوان یک طرح پایلوت در دستور کار سازمان محیط زیست قرار گرفته و کارهای کارشناسی آن انجام شده است و اگر برنامه عملیاتی ما تدوین شود سازمان محیط زیست حاضر است آن را از محل اعتبارات سازمان احیا کند.  

تصفیه خانه پارک صنعتی لیا تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قزوین در این خصوص گفت: در شهرک صنعتی لیا یک تصفیه خانه با هزار و ۸۰۰ متر مکعب ظرفیت مشغول فعالیت است که کار تصفیه پساب‌های شهرک را انجام می‌دهد.

حمیدرضا خانپور افزود: در سال ۹۵ بر اثر فشارها از استان برای الحاق پارک لیا به شهرک صنعتی لیا، تفاهم نامه‌ای را برای ساماندهی پارک منعقد کردیم که ۵۰ درصد اعتبارات را استانداری و ۵۰ درصد را سازمان صنایع کوچک و واحدهای صنعتی مستقر در پارک بدهند.

وی اضافه کرد: در این راستا تصفیه خانه‌ای با هشت میلیارد تومان اعتبار که الان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شبکه جمع آوری فاضلاب و ایستگاه پمپاژ با چهار میلیارد تومان کلنگ زنی شد و الان در حال اجراست ولی خبری از ۵۰ درصد سهم استانداری از محل اعتبارات تملک دارایی طبق تفاهم نامه نشد.

این مسوول گفت: اگرچه تخصیص اعتبار از سوی استانداری قزوین صورت نگرفت ولی ما کار را تعطیل نکردیم و هم اکنون طرح احداث تصفیه خانه در پارک لیا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: متاسفانه تا زمانی که این پارک زیر نظر شرکت شهرک‌ها نبود کسی کاری به آن نداشت اما وقتی مسوولیت آن در سال ۹۵ به ما واگذار شد هفته بعد به دادسرا فراخوانده شدیم که چرا این پارک تصفیه خانه ندارد.

خانپور گفت: الان در حال احداث تصفیه خانه هستیم و باید شرکت آب منطقه ای کمک کند وقتی پساب‌های صنعتی با انجام مراحل تصفیه، به یک نرم طبیعی رسیدند به جایی دیگر هدایت شوند تا شاهد آلودگی زیست محیطی نباشیم.

وی با اشاره به مشکل واحدهای همجوار شهرک‌های صنعتی استان نیز گفت: متاسفانه بسیاری از این واحدها که در مجاورت شهرک‌های صنعتی واقع شده اند آلودگی زیست محیطی دارند و بسیاری گمان می‌کنند این آلودگی از شهرک‌های صنعتی است.

خانپور گفت: ما برای جلوگیری از این مشکلات همه واحدهای مشکل دار و آلاینده را به محیط زیست معرفی کرده‌ایم تا مراحل پیش تصفیه را انجام داده و پساب‌ها را به یک نرم رسانده و بعد به شبکه‌های آب منطقه ای وصل کنند.

وی اضافه کرد:امیدواریم تا دهه فجر تصفیه خانه هزار و ۸۰۰ متر مکعبی و شبکه جمع آوری فاضلاب پارک لیا را به بهره برداری برسانیم که حدود ۶۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

خانپور افزود: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه کردیم و کل اعتباراتی که استان به ما داده است ۵۰۰ میلیون تومان در قالب اسناد بوده که خیلی از آنها هم محقق نشده است.

شهرک صنعتی لیا و پارک الحاقی به آن اگرچه در بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی از شهرک‌های پیشرو استان محسوب می‌شوند اما به دلیل فقدان زیرساخت لازم برای تصفیه پساب‌ها به یک چالش جدی در منطقه تبدیل شده و موجی از نارضایتی شهروندان درخصوص آلایندگی زیست محیطی و بوی بسیار بد ایجاد کرده اند.

با توجه به این مساله و ورود مدعی العموم به موضوع، امیدواریم هرچه سریعتر با اجرای طرح‌های کوتاه مدت شاهد جلوگیری از رهاسازی پساب‌ها و استفاده بهینیه از آنها باشیم تا در سال جهش تولید ضمن تحقق شعار سال، گام‌های عملیاتی و جدی نیز برای حفاظت از محیط زیست و سلامت شهروندان برداشته شود. ایرنا /ا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۵۶

کد خبر: 16541

http://www.payamemellat.ir/?p=16541

عموم مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی کرونایی را رعایت کنند

به گزارش«پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فتح الله حقیقی در کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در این استان افزود: همکاری‌های مردم موجب شد این بیماری با پیک بالایی در استان مواجه نشود و در واقع با اقدامات انجام گرفته کرونا مدیریت شده است.


مقام عالی اجرایی استان اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در استان زنجان مطلوب است و عموم مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی توجه لازم را دارند و اجرای طرح‌های ملی در این استان مورد تایید سازمان جهانی بهداشت نیز قرار گرفت.
استاندار زنجان گرفتاری برخی از استان‌های کشور و افزایش شمار مبتلایان در برخی مناطق را ناشی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: این بیماری با هیچکس شوخی ندارد و همگان باید موارد و نکات اعلام شده از سوی متخصصان امر را رعایت کنند و از طرفی حوزه اجتماعی استان باید برای حین و پساکرونا برنامه‌ریزی کند.
وی اظهار داشت: بر این مبنا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باید اعتباری برای موضوع پایش سرمایه اجتماعی اختصاص دهد و در این میان نظرات نخبگان و کارشناسان دانشگاهی نیز اخذ شود.
حقیقی فعالسازی کمیته اجتماعی در استان را نیز ضروری خواند و اضافه کرد: آسیب شناسی مسائل و معضلات مربوط به بیماری کرونا باید انجام گیرد و اقدامات بصورت عملیاتی باشد.
استاندار زنجان تشکیل پویش‌های مردمی و فعالیت خیران در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا را ظرفیت و سرمایه اجتماعی عظیمی در استان زنجان توصیف کرد و گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در این بخش می توان از پتاسیل‌های حوزه خیرین استفاده کرد.
وی اضافه کرد: انتظار بر این است که حوزه اجتماعی استان برنامه ای در قالب تاب آوری سرمایه اجتماعی را نیز با در نظر گرفتن تمامی جوانب آن تدوین کند که قابلیت اجرایی داشته باشد تا مشکلات و مسائل مربوط به این بخش نیز با انجام اقداماتی مرتفع شود.
این مسؤول لزوم حمایت و تقویت رسانه های استان با رویکرد امید آفرینی در بین مخاطبان را یادآور شد و گفت: تمامی فعالیت ها و اقدامات آگاهی بخشی دستگاههای اجرایی از طریق رسانه ها امکانپذیر است و معتقدم این حوزه بسیار نقش آفرین است که در این میان فعالیت برخی دستگاه‌های اجرایی به دلیل عدم ارتباط مناسب آنها با رسانه ها، مغفول واقع می‌شود.
وی اظهار داشت: آنچه در جلسه گذشته در خصوص رسانه های استان مصوب شد، باید با اعتقاد کامل بصورت عملیاتی مدیریت و اجرایی شود چرا که این قشر خواستار توزیع عادلانه امکانات و رفع مشکلات خود هستند و می توانند در پساکرونا نیز کمک حال باشند.
وی اضافه کرد: با برنامه هایی می توان مسائل حوزه اجتماعی را به حداقل ممکن رساند علاوه بر آن با ارائه برنامه هایی در حوزه خیرین آنان را بیش از گذشته به سرمایه گذاری در حوزه سلامت تشویق و ترغیب کرد.
چگونگی و راهکارهای تقدیر از همراهی مردم، تحلیل دقیق پایگاه اطلاعاتی خانواده و اقشار آسیب پذیر از دیگر خواسته های استاندار زنجان در کارگروه اجتماعی استان بود.
وی خاطر نشان کرد: حوزه های اجتماعی و فرهنگی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی پسا کرونا سرمایه گذاری و در این راستا برنامه های مشخصی را ارائه کنند.
وی، انتظاراتی از قبیل؛ ارائه راهکار های تحقق اتحاد، همدلی و تقویت همبستگی مردم، ارتقای فرهنگ دیجیتال در شرایط فعلی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بررسی مشکلات مربوط و بسط و گسترش فرهنگ آموزش مجازی را عنوان کرد و ادامه داد: ارائه آموزش‌های مجازی در آینده نیز امری اجتناب ناپذیر است که در این خصوص راهکار اجرایی و سرمایه گذاری لازم آن ضروری بوده و از طرفی تکریم مردم در امر خدمت رسانی نیز مورد توجه باشد و اقدامات و طرح های این بخش بطور کاربردی ارائه شود.
وی اظهار داشت: این استان در تامین واکسن آنفلوانزا هم می تواند علاوه بر بهره گیری از توان دولتی با تشکیل کمیته‌ای به ریاست رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور مجریان داروسازان، مدیریت بهینه را مورد بررسی و توجه قرار دهد.
حقیقی همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست آموزش مدیران جوان را برای تصدی پست های مدیریتی آغاز کند که با این اقدام جهشی ایجاد خواهد شد و انتصاب بانوان به پست‌های مدیریتی را نیز به لحاظ عملکرد مناسب آنها اقدامی خوب و تاثیرگذار اعلام کرد.
استاندار زنجان همچنین در خصوص بازگشایی اماکن عمومی به ویژه مهدهای کودک نیز خاطرنشان کرد: در این خصوص اولویت تامین سلامت مردم است و باید با احتیاط عمل کرد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۲:۰۲

کد خبر: 16511

http://www.payamemellat.ir/?p=16511

مجلس در یک تعامل پویا با دولت باشد

عباس راشاد در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: مجلس باید وکیل مردم بوده و در راستای خواسته های مردم قدم برداشته و وکیل الدوله نباشد.

وی تصریح کرد: بخش عمده ای از مشکلات که باید توسط دولت حل می شد حل نشد و متاسفانه مجلس قبلی هم در این زمینه بیکار بوده و هیچ مسئولیتی قبول نمی کرد.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه مجلس انقلابی باید پیگیر مطالبات بحق مردم باشد، گفت: پیگیری سندهای بالا دستی و مصوبات متعددی که به دولت ارسال شده و اجرا نشده است نیز از اولویت های مجلس باید باشد.

راشاد خاطر نشان کرد: مجلس باید وکیل مردم باشد و انتظار ما این است نمایندگان در این زمینه قدم بردارند.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از مشکلات اجتماعی ما اقتصادی است، از مجلس انتظار داریم در زمینه اقتصادی و رفع موانع کسب و کار مثل قاچاق کالا، رونق تولید ملی، حمایت از کسب و کارهای متوسط و ساماندهی شهر های صنعتی قدم بردارد.

رئیس شورای شهر زنجان گفت: حمایت از پول ملی و اقتصاد مقاومتی نیز از دیگر اولویت های مجلس می تواند باشد.

راشاد گفت: شورای شهر زنجان نیز انتظارات و خواسته هایی از نمانیدگان مجلس دارد که طی جلسه ای مطرح شده است ./ ا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۴۲

کد خبر: 16505

http://www.payamemellat.ir/?p=16505

دوره سه جلدی «رهنما»؛ ظرایف زندگی مرحوم علامه طهرانی منتشر شد

به گزارش«پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» مجموعه کتاب «رهنما» که در سه جلد به بیان ظرایف و ریزه‌کاری‌های یک زندگی سالم و الهی بر اساس زندگی شخصی و اجتماعی فقیه عارف مرحوم علامه آیت الله سیدمحمدحسین حسینی طهرانی می‌پردازد، منتشر شد.

علامه آیت الله حسینی طهرانی از معدود اعاظمی بودند که توانستند در عصر غیبت به لطف الهی و عنایت ولیّ الله الاعظم أرواحنا له‌الفدآء و به برکت تتلمذ نزد نوادر علما و فقهاء و اولیا کامل پروردگار چنان بر قلّه فقه الله الأکبر ظفر یافته و در آن مقام منیع متمکّن گردند که حتّی تصوّر آن برای غیر اهل الله میسور نخواهد بود.

رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت خود پیرامون ایشان فرموده اند: خبر رحلت عالم عامل ربّانی، و سالک مجاهد روحانی، آیةالله حاج سیدمحمدحسین طهرانی را با اندوه و افسوس بسیار دریافت کردم و عمیقاً متأسّف و مصیبت زده شدم. ایشان از جمله فرزانگان معدودی بودند که مراتب برجسته علمی را با درجات والای معنویّت و سلوک توأما دارا بودند، و در کنار فقاهت فنّی و اجتهادی، به فقه الله الأکبر نیز که از مقوله شهود و محصول تجربه حسّی و مجاهدت معنوی است نیز نائل گشته بودند. فقدان آن عزیز برای آشنایان و ارادتمندانشان خسارتی دردناک و غمی هائل است. این جانب با قلبی اندوهگین و ملول به شما آقازادگان محترم و والده محترمه و دیگر فرزندان و اخوان و کسان و نزدیکان و نیز دوستان و ارادتمندان ایشان تسلیت می‌گویم، و از خداوند متعال برای ایشان علوّ درجات و حشر با احبّه و اولیا را مسألت می‌کنم.

جلد اول کتاب به مباحث چگونگی سیر و سلوک و ضروریات مسیر حرکت به‌سوی خداوند می‌پردازد.

جلد دوم مشتمل بر مباحث فردی و خانوادگی است که چگونگی یک زندگی سالم و الهی در آن بیان شده است.

در جلد سوم مخاطب می‌خواند که برای حرکت به سوی خداوند، باید مراودات اجتماعی و سیاسی خود را چگونه تنظیم کند.

در این دورۀ سه جلدی سعی شده است، تا نکات و ظرایف یک زندگی الهی بصورت پاسخ به سوالات مهم و اساسی بیان شود.

قیمت این دورۀ سه جلدی ۱۱۰ هزار تومان است.

adnim

Copyright © all right recieved