• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۹-۱۶
  • شناسه خبر: 2820

شادابی حق دانشجو و دانشگاه است

پیام ملت–استاندار زنجان گفت: شادابی حق مهم دانشجویان و دانشگاه است چرا که این محیط محل پرورش شخصیت ها و استعدادهاست. اسدالله درویش امیری ،افزود: اعتراض دانشجویان به از سرگیری روابط ایران و انگلستان و سفر معاون رئیس ...

پیام ملتاستاندار زنجان گفت: شادابی حق مهم دانشجویان و دانشگاه است چرا که این محیط محل پرورش شخصیت ها و استعدادهاست.

اسدالله درویش امیری ،افزود: اعتراض دانشجویان به از سرگیری روابط ایران و انگلستان و سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا به ایران، منجر به آغاز جنبش دانشجویی 1672374و اعتراض گسترده دانشجویان به عملکرد مسئولان وقت شد.

وی، یادآورشد: دانشگاه همیشه زنده و دانشجو همواره پاینده است و بسیاری از قشرهای دیگر به تاسی از دانشجویان و جنبش های دانشجویی راه مبارزه با استعمار را آغاز کرده اند.

استاندار زنجان با بیان اینکه جنبش های دانشجویی همواره آغازگر مبارزه با استعمار و طمع کاری بوده اند، اظهار کرد: جنبش های دانشجویی نقش بی بدیلی را در به سرانجام رسیدن نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بر عهده داشتند و نباید نقش تاریخی آنان را نادیده گرفت.

درویش امیری گفت: اجازه ندهیم امروز این نقش در جامعه کمرنگ شود و از توان این جنبش های دانشجویی برای خلق علم و حرکت در مسیر تولید دانش بهره بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: همدلی و همراهی دانشجویان در دهه ۴۰ و ۵۰ در پیروزی انقلاب اسلامی و اتحاد بسیاری از قشرهای جامعه نقش موثری داشت و نباید این نقش را فراموش کرد.

وی،  ادامه داد: باید همانند گذشته با دانشجویان و جنبش های دانشجویی برخورد کرد و نقش دانشجویان را در بالا بردن سطوح علمی، فکری و مدیریت فرهنگی کشور به نمایش گذاشت.
استاندار زنجان گفت: در دهه ۵۰، در شرایطی که مارکسیست ها در فضای دانشگاهی کشور جولان می دادند، شخصیت هایی همچون شهید دکتر بهشتی، شهید مفتح، شهید باهنر و رهبر معظم انقلاب وارد دانشگاه شدند و یک چهره سر افراز و سربلند از روحانیت که اساس روشنفکری در جامعه را به عنوان حرکت دانشگاهی پذیرفته بودند، به نمایش گذاشتند.

استاندار زنجان به پذیرش این شخصیت ها در فضای دانشگاهی آن دوران اشاره و اضافه کرد: این چهره ها با اندیشه متعالی و مترقی دانشجویان مخالفت نکردند و بلکه آن را به سمت همراهی با نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی پیش بردند.
درویش امیری با بیان اینکه در آن دوران انجمن های علمی محل تربیت علمای متدین دینی بود، ابراز کرد: امید می رود نقش دانشگاه در ترقی و تعالی جامعه کمتر از نقش حوزه علمیه دیده نشود.
وی با بیان اینکه هر یک از این نهادها ماموریت های جداگانه ای دارند اما همواره باید در کنار یکدیگر حرکت کنند، گفت: این ۲ نهاد، هر ۲ فضایی انقلابی و بستر ساز رشد و ترقی جامعه هستند و وحدت میان آنان انکار ناپذیر محسوب می شود.
استاندار زنجان تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی موفق به معرفی دانشمندان بزرگی در جهان شده است، به گونه ای که پژوهش های آنان در مجلات روز و برتر علمی جهان منتشر می شود.

درویش امیری افزود: باید زمینه حرکت را برای دانشجویان که محصول عالی توسعه علمی کشور به شمار می رود، فراهم کرد.

منبع ایرنا

انتهای پیام/ع

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست