• تاریخ: ۱۴۰۰-۰۹-۰۱
  • شناسه خبر: 25170

تمام محورهای اصلی زنجان تا سه سال آینده تبدیل به بزرگراه می‌شود/۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه‌های محورهای دو بانده در استان

با توجه به پیشی بینی تخصیص اعتبار در سال‌های آینده تمام محورهای اصلی زنجان تا سه سال آینده تبدیل به بزرگراه می‌شود.برای پایان همه پروژه‌های دو بانده در استان زنجان ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت‌وگو باخبرنگار« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» از تخصیص اعتبار ویژه برای اتمام پروژه‌های حوزه راه و مسکن استان زنجان همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در این سفر حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های در نظر گرفته شد تا بخشی از پروژه‌های حوزه راه زنجان رفع شود.

مسعود بیات منش با بیان اینکه با حضور وزیر راه و شهرسازی ۱۷ هزار و ۴۳۰ واحد مسکونی (طرح نهضت ملی مسکن) کلنگ زنی شد، گفت: در این سفر، وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن ۷۴۴ واحدی کوی برکت و کوی زنگان بازدید کرد و در جریان روند اجرای پروژه‌ها قرار گرفت.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در استان زنجان پیش‌بینی شده است و این استان در این زمینه جزء استان‌های پیشتاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه اعتباراتی برای راه‌های استان در نظر گرفته شده که در این خصوص نیز حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد تا بخشی از مشکلات پروژه‌های حوزه راه زنجان رفع شود، افزود: با تخصیص این میزان اعتبار شاهد تسریع در روند اجرای پروژه‌های حوزه راه در زنجان خواهیم بود و با توجه به پیشی بینی تخصیص اعتبار در سال‌های آینده تمام محورهای اصلی زنجان تا سه سال آینده تبدیل به بزرگراه می‌شود.

بیات منش با بیان اینکه پروژه خط آهن زنجان به قزوین یکی از پروژه‌های مهم در کشور است، گفت: حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خط دوم راه‌آهن زنجان به قزوین مورد نیاز بود که توافقات لازم برای تخصیص این اعتبار در سفر روز پنج شنبه رئیس‌جمهور به استان زنجان انجام شده است.

وی با اشاره به تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل جاده کبودرآهنگ – قیدار – همدان، گفت: ۳۰ میلیارد تومان نیز برای محور کلور – درام پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به تصویب توسعه باند فرودگاه زنجان، گفت: این طرح برخی مشکلات فنی دارد که مورد بررسی قرار گرفته و منابع برای انجام فاز مطالعات این امر تامین می‌شود.

بیات منش با اشاره به اینکه برای پروژه‌های زنجان به دندی و تخت سلیمان و زنجان به بیجار بیش از ۳۴ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان زنجان ۴۷ کیلومتر در ۲ محور بهره برداری شد که ۳۵ کیلومتر آن در محور زنجان به بیجار و ۱۲ کیلومتر نیز از سلطانیه به خدابنده و در ادامه به کبودرآهنگ در استان همدان است و برای احداث این محور در استان نیز حدود پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و کل اعتبار هزینه شده برای ۲ جاده هم حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: ۶۰ کیلومتر از پروژه دو بانده کردن محور زنجان به بیجار باقی مانده که عملیات اجرایی ۳۰ کیلومتر از آن در استان زنجان و در استان کردستان نیز ۱۲ کیلومتر در دست اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه مطالبات پیمانکاران پروژه دو بانده کردن جاده‌های استان زنجان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است، ابراز داشت: پروژه‌های زنجان – دندی – تخت سلیمان شاخه غربی و زنجان – بیجار شاخه جنوبی در قالب یک طرح تعریف شده‌اند و امسال ۳۴ میلیارد ریال اعتبار برای این دو پروژه در نظر گرفته خواهد شد و با تزریق اعتبار این پروژه‌ها طی بازه زمانی چهار یا پنج سال به پایان می رسند.

بیات منش ادامه داد: بر اساس قیمت روز حدود هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای اتمام پروژه دو بانده کردن محور زنجان به بیجار نیاز بوده و برای پایان همه پروژه‌های دو بانده در استان زنجان ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: همزمان با سفر هیئت دولت به استان زنجان، میز ارتباط مردمی حوزه راه و شهرسازی با حضور نمایندگان تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی به مدت دو روز در جهت پاسخگویی به شکایات، مشکلات، درخواست‌های مردمی در محل راه و شهرسازی زنجان برگزار شد.

بیات منش ادامه داد: نمایندگان تام الااختیار راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، راهداری، حمل و نقل، راه آهن، فرودگاه و بانک مسکن از صبح روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه تا اواخر روز پنجشنبه در میز خدمت حضور داشته و پاسخگوی مشکلات و پیشنهادات مردم استان بودند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست