اخبار ایران اخبار زنجان خیر زنجان اخبار استان زنجان سایت خبری زنجان
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۴۶

کد خبر: 23495

https://www.payamemellat.ir/?p=23495

کارگاه توانمندسازی معتادین بهبودیافته در زنجان افتتاح شد

محمد محمدی قیداری در گفتگو با خبرنگار« پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: خلاقیت صرف شده در این کارگاه مثال زدنی است و امروز معتادین بهبود یافته توانسته اند الگوی برجسته ای از همت، تلاش و انگیزه بهبود همراه با خلاقیت ایجاد کنند که موجب استقلال آنها شده است.

افتتاح کارگاه توانمندسازی معتادین بهبودیافته در زنجان

وی اظهار کرد: با راه اندازی این کارگاه ۲۸ نفر صاحب شغل شدند که ۲۳ نفر از این تعداد از بهبودیافته گان موادمخدر هستند.

محمدی با اشاره به حمایت بهزیستی از اشتغال و صیانت از شغل جامعه هدف و اعطاء مشوق های حمایتی به کارفرمایان در صورت به کارگیری جامعه هدف خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را در ازای پرداخت حقوق، بیمه و مزایا در چارچوب قرارداد قانون کار بکار بگیرند، می‌توانند علاوه بر دریافت حق بیمه کارفرمایی، به ازای هر مددجو از تسهیلات قرض الحسنه با سود چهار درصد بهره‌مند شوند.

مدیر کل بهزیستی گفت: همچنین معلولان بر اساس ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مشمول کمک هزینه ارتقای کارایی می شوند بنابراین اگر کارفرمایی، فرد دارای معلولیتی را به کار بگیرد براساس شدت معلولیت فرد مددجو از کمک هزینه ارتقای کارایی برخوردار خواهد شد که برای فرد مددجوی دارای معلولیت خفیف تا ۳۰ درصد، برای معلولیت متوسط تا ۴۰ درصد و برای معلولیت شدید تا ۵۰ درصد از این کمک‌هزینه بهره‌مند خواهد شد تا جبران احتمالی کارایی کمتر مددجو باشد و این مساله از حمایت‌های قانونی و دولتی برای بکارگیری افراد دارای معلولیت است.

وی اظهار کرد : در سال ۹۹ برای ۶۷۲نفر از جامعه هدف اشتغالزایی صورت گرفته است که از این تعداد ۳۳۶نفر از افراد تحت پوشش در مناطق روستایی و ۳۳۶ نفر از افراد تحت پوشش در مناطق شهری بودند.
مدیرکل بهزیستی بیان کرد: بهزیستی با توجه به شرایط جسمانی مددجویان مبلغی را نیز به عنوان جبران عدم کارآیی به کارفرمایان می‌پردازد که اگر مددجویی مشکل جسمانی دارد جهت جبران عدم کارایی اعتباری به کارفرما اعطاء می‌شود. که در سال گذشته بیش از ۳۶۰ میلیون تومان به واجدین شرایط پرداخت شده است.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۲۰:۳۰

کد خبر: 23479

https://www.payamemellat.ir/?p=23479

۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن استان زنجان

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: در سه ماهه اول سال جاری ، ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن استان زنجان صورت گرفت.

150 میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن استان زنجان

مهدی فرامرزی اشاره کرد: طی ۳ ماه نخست امسال ۶ فقره پروانه بهره برداری معادن صادر شد که زمینه اشتغال ۳۰ نفر را در معادن استان فراهم و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این معادن صورت گرفت.

وی با اشاره به ذخایر این معادن یادآور شد: ذخیره قطعی این معادن بالغ بر یک و نیم میلیون تن می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ذخیره اسمی معادن به بهره برداری رسیده بالغ بر ۱۲۰ هزار تن می باشد که به ذخایر معدنی استان افزوده شده است.

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در خصوص میزان حقوق دولتی دریافتی در این مدت گفت: در ۳ ماهه ابتدایی سال جاری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۸:۰۰

کد خبر: 23473

https://www.payamemellat.ir/?p=23473

رعایت پروتکل در تفرجگاهها به ۱۷درصد رسیده و آسیب جدی در ۱۰ تا ۱۴ روز آینده

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» دکتر قزلباش گفت:اصلی ترین راه کندشدن روند بیماری را رعایت پروتکلهای بهداشتی دانست و اعلام کرد که در حال حاضر در بوستانها و پارکها رعایت به ۱۷درصد رسیده است این یعنی آسیب جدی در ۱۰ تا ۱۴ روز آینده خواهد بود

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط خانواده های کنکوری ها +‌ عکس | بهداشت  نیوز

برای جمعیت هدف نه تنها برای واکسن بلکه در خیلی از خدمات صد در صد پوشش به دلایلی ایجاد نشود، همه امید داشتند زمانی که واکسن برسد می توان مقابله جدی با بیماری کرد ولی وقتی واکسن آمد در فضای مجازی و رسانه ای و مردمی چه اتفاقاتی افتاد، افرادی با عقاید و فرهنگهای مختلف ممکن است نسبت به واکسن دیدگاههای مختلف داشته باشند. 

 وی اشاره کرد: در مورد کسانیکه واکسن را به لحاظ علمی قبول کرده اند مشکلی وجود ندارد مشکل در افرادیست که اطلاعات غلط  راجع به عوارض واکسن به جامعه  تزریق می کنند و شایعاتی که در این مورد در جامعه و در فضای مجازی باز نشر و پمپاژ میشود . 

دکتر قزلباش اظهار کرد: به لحاظ علمی تا وقتی درکمیته استانی و کشوری دلایل عارضه واکسن اثبات نشود، مطالبی که  در فضای مجازی مطرح است قابل استناد نیست. 

این مقام مسئول با اعلام اینکه  در استان زنجان موارد شدید از عوارض واکسن که بررسی و تایید نشده باشد وجود ندارد، افزود:  توضیح و تشریح عوارض واکسن  می تواند زمینه نشر شایعات تاثیرگزار باشد و اینکه به مردم اطمینان بدهیم تمام عوارض واکسن بررسی میشود و به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی همزمانی با یک اتفاق را  از دلایل نگرانی مردم در تزریق واکسن برشمرد و گفت:  فردی داشتیم که خونریزی مغزی داشته و همزمان با تزریق واکسن بوده و یا واکسن افراد بالای ۷۰ سال که برخی مستعد بیماری هستند و خود بیماری قبلی در فرد باعث فوت وی شده و همزمان با تزریق واکسن بوده است.

به گفته رئیس دانشگاه  هنوز به صورت آزمایشگاهی وجود کرونای هندی به استان به اثبات نرسیده  ولی طبیعتا وقتی فضای کشور قسمت عمده آن  ویروس موتاسیون یافته هندی یا دلتاست مطمئن باشید احتمال اینکه به زنجان وارد شود هم هست .  قطعا موج جدید در هرجا باشد ویروس  غالب ویروس هندی خواهد بود.

وی با اظهار رضایت از روند تزریق دوز دوم واکسن در استان اعلام کرد: بیش از ۸۰ درصدگروه سنی ۸۰ سال و درگروه سنی ۷۰ سال نیز بیش از ۷۵ درصد واکسیناسیون انجام شده است، و واکسیناسیون بالای ۶۵ سال نیز ۵۸ درصد انجام‌شده است. 

مقام ارشد دانشگاه  وضعیت کلی بیماری  را در استان به صورت آهسته افزایش یافته و تدریجا افزایش یابنده در سرپایی و بستری  اعلام و تاکید کرد:  سعی داریم روند را کند کنیم و لازمه این کار هم تشدید نظارتها و پیگیری ها، بیماریابی، رهگیری و اصلی ترین آن رعایت پروتکلهای بهداشتی است که در حال حاضر در بوستانها و پارکها به ۱۷درصد رسیده است . این یعنی آسیب جدی در ۱۰ تا ۱۴ روز آینده خواهد بود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد واکسنهای موجود در استان نیز گفت:  هم اکنون  در خیلی از مراکز واکسن سینوفارم و برکت  موجود است و فرد هرکدام را که تمایل داشت تزریق می شود  و در صورت اتمام نوعی از واکسن هر کدام که موجود باشد تزریق خواهد شد.

  وی افزود:  این واکسنها نیز بر ویروس هندی موثر است، همه واکسنها به میزانی در مقابل کرونا بویژه هندی ایمنی ایجاد میکنند، و به مراتب این تاثیر گزاری را خواهند داشت.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۰۰

کد خبر: 23470

https://www.payamemellat.ir/?p=23470

برق ۳۵ اداره در زنجان قطع شد

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت»علیرضا علیزاده افزود: الگوی مصرف خانگی ۳۰۰کیلووات ساعت در ماه برای این بخش از مشترکان استان زنجان است که نباید بیش از این میزان از انرژی برق را این حوزه مصرف کند. 
وی اظهار کرد: استاندارد مصرف در ادارات استان زنجان نیز بستگی به وسعت فضای اداری تعداد نفرات است که میزان مصرف برق آنها با میزان مصرف سال گذشته مقایسه می شود.

برق ۳۵ اداره دولتی در زنجان قطع شد - قدس آنلاین | پایگاه خبری - تحلیلی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: در راستای مصوبه کاهش ساعات اداری و تعطیلی روزهای پنجشنبه  برق ۳۵ اداره دولتی به دلیل عدم رعایت تعدیل مصرف انرژی برق قطع و برای ۹ اداره دیگر نیز اخطار کتبی صادر شد که میزان مصرف انرژی این دستگاه های اجرایی نسبت به سه ماهه سال قبل افزایش قابل توجهی یافته بود که باید مصرف انرژی آنها کاهش می یافت. علیزاده متذکر شد: رزمایش ارزیابی و کنترل مصرف برق ساختمان های اداری استان همزمان با اجرای مصوبه هیات دولت و بخشنامه استانداری زنجان مبنی بر کاهش ساعات کار اداری و تعطیلی روزهای پنجشنبه برگزار می شود و در مدت اجرای این طرح رفتار مصرفی ادارات به وسیله ۶۳۱  کنتور هوشمند نصب شده توسط مرکز پایش بار و انرژی شرکت توزیع نیروی برق استان نیز با دقت رصد می شود.
وی تاکید کرد: با همکاری ممیزان انرژی مستقر در امور شرکت های توزیع نیروی برق استان زنجان ۱۵۹ مورد بازدید سرزده از اداراتی که مجهز به کنتور برق هوشمند نیستند، انجام شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: ۵۰۲ مورد تماس تلفنی با اداراتی که ۵۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش نداده بودند گرفته و تذکرات لازم برای آنها داده شد.
به گفته علیزاده، ۴۰۰۰ مگاوات از مصرف برق کشور در پیک تابستان مربوط به دستگاه های اجرایی و اداری است و این مقدار در استان زنجان  با مصرف برق ۱۰هزار مشترک خانگی برابری می کند. وی یادآوری کرد: با اجرای کامل این مصوبه در سطح استان، شاهد حذف ۱۰ هزار خاموشی مشترکان در روزهای شنبه تا چهارشنبه و ۲۰ هزار مشترک در پنجشنبه هر هفته هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان، از بانک ها و ادارات استان نیز درخواست کرد، بعد از ساعت اداری، وسایل سرمایشی و سایر وسایل غیرضرور برقی را خاموش کرده و چنانچه مولدهای اضطراری برق دارند آنها را وارد مدار مصرف کنند. به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان بیش از ۴۶۷ هزار و ۵۰۰ مشترک در بخش های مختلف دارد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۰۰

کد خبر: 23455

https://www.payamemellat.ir/?p=23455

مشکلات کم آبی سالمندان در زمان شیوع کرونا مورد توجه قرار گیرد

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت»عصمت عباسی اظهار کرد: همچنین لازم است مراقبین این گروه سنی، احتمال کاهش وزن فرد بر اثر شرایط جدید که سوخت و ساز بدن بالاست و بدن مستعد عفونت های ثانویه و یبوست است را در نظر داشته باشند.

سالمندان مراقب کم آبی بدنشان باشند - ایرنا

وی اضافه کرد: در رژیم غذایی بیمار سالمند، به مصرف انواع غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ها (ویتامین A، C، E ) که در انواع میوه و سبزی تازه وجود دارد تاکید می شود، روغن های گیاهی مایع مثل روغن ذرت، آفتابگردان، سویا، کلزا، کنجد و زیتون منابع خوبی از ویتامین E هستند و مصرف متعادل آنها به تامین این ویتامین کمک می کند.

این کارشناس تغذیه با تاکید بر اهمیت مصرف مایعات و رژیم غذایی مناسب پرفیبر سالمندان ادامه داد: مصرف روزانه سه تا سه و نیم لیتر مایعات و پایین آوردن درجه حرارت بدن برای پیشگیری از کم آبی بدن و داشتن رژیم غذایی پرکالری و مواد غذایی نرم مگر اینکه بیمار دچار اضافه وزن یا چاقی باشد از جمله توصیه های لازم است.

وی اظهار داشت: مصرف غذاهای کم حجم و در تعداد وعده های غذایی بیشتر، تاکید به دریافت بیشتر مواد غذایی پرفیبر(نان سنگک، نان جو، غالت سبوس دار و انواع سبزی و میوه تازه) به منظور جلوگیری از یبوست و استفاده از آب میوه ها و آب سبزیجات (آب هویج و آب گوجه فرنگی) که موجب دریافت بیشتر مایعات، کالری و تا حدودی فیبر غذایی می شود در تغذیه سالمندان از دیگر نکات مورد توجه است.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: توصیه به نوشیدن مایعات گرم نظیر چای کم رنگ به مقدار فراوان بویژه در صورت وجود احتقان وگرفتگی بینی و حلق، تا حد امکان پرهیز از مصرف کربوهیدراتهای ساده از جمله قند و شکر و روغن های جامد، کره و چربی های حیوانی موجود در گوشت، لبنیات پرچرب، خامه و غیره (در برنامه غذایی بیمار) گنجانده شود.

عباسی افزود: مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین های E، C، B۶، سلنیم و روی برای تقویت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر عفونت ها و منابع غذایی ویتامین E عبارتند از تخمه آفتابگردان، جوانه گندم، سیب زمینی و میگو. منابع غذایی ویتامین C عبارتند از خربزه، کلم بروکلی، گل کلم و انواع میوه ها، منابع غذایی ویتامین B۶ عبارتند از جگر گوساله، سیب زمینی، موز، عدس و اسفناج در تغذیه سالمندان مد نظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از علل کم اشتهایی در این گروه سنی “سالمندان”  کم آبی است که استفاده از مایعات مختلف در بین وعده های غذایی، به بدن امری مهم بوده و در این میان. آب آشامیدنی، چای کم رنگ، شیر یا آب میوه های طبیعی، روزانه حداقل هشت لیوان در فاصله وعده های غذایی استفاده شود./ایرنا

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۵:۰۰

کد خبر: 23452

https://www.payamemellat.ir/?p=23452

۳۱۰ معلول زنجانی توانمند می‌شوند

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت»محمد محمدی قیداری مدیرکل بهزیستی زنجان گفت :طبق برنامه ریزی انجام گرفته ۳۱۰ نفر از افراد دارای معلولیت با هدف ارتقای کیفیت زندگی این قشر تحت پوشش طرح توانمندسازی معلولان قرار می گیرند.

مهم ترین دغدغه معلولین عدم مناسب سازی فضای شهری است - خبرگزاری شبستان ،  رسانه حوزه دین ، فرهنگ و اندیشه

وی افزود : با اجرای این طرح ۱۵۰ سالمند و بیش از ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت شنوایی، بینایی و ضایعه نخاعی قادر خواهند بود با استفاده از توانایی ها، ظرفیت ها و استعدادهای خود و ایجاد ارتباط مؤثر در جامعه به حداکثر توانمندی فردی در جهت استقلال رسیده و با شور و نشاط در جامعه زندگی کنند.

وی  اضافه کرد: این طرح با هدف ارتقای کیفیت زندگی معلولان و سالمندان و افزایش سطح توانمندی افراد دارای معلولیت از طریق آموزش مهارت های زندگی، ارتقای عملکرد. زندگی روزمره، افزایش سطح استقلال فردی و نیز رعایت عدالت و تسهیل دسترسی به منابع و فرصت های اجتماعی اجرا می شود.

محمدی دسترس پذیری و مناسب سازی محیط زندگی و خودروی افراد دارای معلولیت را از دیگر خدمات بهزیستی در زمینه توانبخشی عنوان کرد و افزود: برنامه یاد شده از طریق مناسب سازی امکانات و خدمات مورد نیاز معلولان، شرایط زندگی مستقل و توانمندسازی آنان فراهم می شود.

این مسوول یادآوری کرد: طرح توانمند سازی سالمندان در  شهرستانهای زنجان، خدابنده، ابهر اجرا می شود که هم اکنون ۱۵۰ سالمند از خدمات این طرح استفاده می کنند.

محمدی مراکز شبانه روزی ویژه سالمندان را ۲ مرکز در شهرستانهای زنجان و ابهر اعلام کرد و افزود : ۲ مرکز روزانه ویژه سالمندان در شهرستان زنجان و یک مرکز در خدابنده فعال است.

وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بیش از ۴۵۰ مورد کارت معلولیت صادر شده دریافت بلیت نیم‌بها، معرفی به دستگاه‌ها، دریافت خدمات، استفاده از سهمیه سه درصد استخدام در دستگاههای دولتی و غیره از جمله خدماتی است که معلولان با این کارت دریافت می‌کنند.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۰۰

کد خبر: 23448

https://www.payamemellat.ir/?p=23448

ثبت بیش از ۳۰۰۰ مورد حادثه آب در شهرهای زنجان

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۰۰ حادثه آب توسط این شرکت در شهرهای استان زنجان رفع شده است.

علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۰۰ مورد حادثه آب توسط این شرکت در شهرهای استان زنجان رفع شده است. بیشترین تعداد این حوادث به تفکیک نوع، به ترتیب در حوزه انشعابات، شبکه توزیع و خطوط انتقال رخ داده است.

وی افزود: تعداد حوادث آب در حوزه شهری و روستایی استان زنجان با ۱۲۷۰ مورد افزایش، امسال ۶۶ درصد رشد داشته است که این به دلیل اجرایی شدن دستورالعمل یکپارچه‌سازی شرکت آب و فاضلاب و افزایش تعداد حوادث در اقطار خط انتقال، شبکه توزیع و انشعابات بود که این آمار از نیمه دوم امسال قابل استناد و مقایسه است.

این مسئول ادامه داد: تعداد حوادث فاضلاب در شهرهای استان نیز در سه ماهه نخست امسال، ۱۴۲ فقره بود که بیشترین تعداد این حوادث مربوط به شهر زنجان است. از ابتدای امسال تاکنون ۶۷ فقره خسارت سایر ارگان‌ها به تاسیسات آب‌رسانی نیز به وقوع پیوسته است که شهرداری‌ها، پیمانکاران مربوط به ادارات و ارگان‌ها در صدر این لیست قرار دارند.

جزءقاسمی  با اشاره به رفع بیش از ۱۲۰۰ مورد حادثه آب در شهر زنجان طی سه ماهه اخیر، تصریح کرد: بیشترین تعداد حوادث آب در شهر زنجان طی خردادماه امسال رخ داده است. در رابطه با هدررفت آب نیز باید توجه داشت که هدررفت بخش روستایی ۴۳ درصد بوده که شامل ۲۸ درصد ظاهری و ۱۵ درصد واقعی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خاطرنشان کرد: پارسال ۱۹۳۰ مورد انشعاب غیرمجاز آب در استان زنجان شناسایی شد که بیشتر این انشعابات غیرمجاز در روستاها است؛ چراکه کنتور آب ندارند و بی‌رویه از آب شرب برای دام و احشام استفاده می‌کنند. همچنین بیشترین تعداد انشعابات غیرمجاز مربوط به شهرهای زنجان، ابهر، طارم و قیدار است.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۳۰

کد خبر: 23444

https://www.payamemellat.ir/?p=23444

ترم تابستان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان مجازی شد

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» سعید امانلو در رابطه با نحوه برگزاری ترم تابستان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود به احتمال زیاد کلاس‌ها و امتحانات ترم تابستان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاریخ دقیق شروع و پایان ترم تابستان برای هر درس و دانشکده متفاوت است که دانشجویان باید برای اطلاعات بیشتر به آیین‌نامه مراجعه کنند، افزود: فقط برخی از دروس دانشکده داروسازی و دندان‌پزشکی به صورت کشوری خواهد بود و مابقی دروس به صورت دانشگاهی ارائه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه دروس عمومی (گروه معارف) با استعلامی که مدیرگروه معارف دانشگاه از گروه معارف استان داشته‌، دروس معارف به‌ صورت دانشگاهی با ظرفیت محدود (حداکثر ۴۵ نفر) برگزار خواهد شد، تصریح کرد: دانشجویان دارای شرایط خاص که در سنوات و دروس پیش‌نیاز آن‌ها مشکلی پیش آمده، درخواست برداشتن این دروس را بدهند.

مدیر امور آموزش دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: انتخاب ترم تابستان برای دانشجویان ورودی ۹۹ که نیم‌سال خود را با تاخیر شروع کرده‌اند و برای دانشجویانی که شرایط خاص و ضروری ندارند، پیشنهاد نمی‌شود.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۰۳

کد خبر: 23440

https://www.payamemellat.ir/?p=23440

وام بهسازی روستاها ۵۰درصد افزایش یافت

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت»

رضا خواجه ای اظهار کرد : تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد پنج درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان

وی با بیان اینکه، اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است، اظهار داشت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث؛ تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان؛ ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف اصلی طرح است.  

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: با توجه به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی، تسهیلات بسیار خوب بانکی بصورت قرض الحسنه و بازپرداخت ۲۰ ساله در اختیار روستاییان قرار داده که روستاییان از این فرصت برای مقاوم‌سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی استفاده کنند.

وی یادآوری کرد:تسهیلات ۱۰۰ میلیونی مذکور تنها وام مسکنی به شمار می آید که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره ای قابل انجام است.

خواجه ای افزود: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده کرده اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح استان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی شناسایی شده است، که می توان گفت تاکنون ۵۴ درصد از این  واحدهای مسکونی روستایی استان معادل ۵۱ هزار واحد در مقابل زلزله مقاوم سازی شده اند که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی، این میزان افزایش یابد.

adnim
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۴۶

کد خبر: 23436

https://www.payamemellat.ir/?p=23436

تهیه ۱۶۰ هزار سند مربوط به شهدا در زنجان

به گزارش پیام ملّت- علی کاظمی با بیان اینکه طرح خاطره‌نگاری والدین شهدا تاکنون اثرات قابل توجهی داشته است، افزود: خاطراتی که تاکنون از والدین شهدا و اعضای خانواده آنان جمع‌آوری شده است مفاهیم ارزشمندی را در بردارند.
وی با بیان اینکه بنیاد شهید استان زنجان با جامعه هدفی حدود ۵۰ هزار نفر در ارتباط است و به طرق مختلف با آنها سرکار دارد، گفت: در میان این افراد کسانی حضور دارند که برای همه جامعه الگو محسوب می‌شوند. همچنین شهدای شاخص استان نیز به دلیل خلقیات و رفتار شاخص خود اثرات مهمی را بر روح و روان جوانان و نوجوانان می‌گذارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآور شد: استان زنجان ۳۵۳۵ شهید، ۷ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۵۸۶ آزاده دارد و ۱۰ هزار خانواده شاهد و ایثارگر را در کارنامه افتخارات خود به ثبت رسانده است.
وی با تاکید براینکه نباید اجازه دهیم رشادت و سبک زندگی شهدا و ایثارگران استان مغفول بماند، ادامه داد: اکنون بیش از ۱۶۰ هزار سند مربوط به شهدا در موزه شهدای استان زنجان نگهداری می‌شود. آثار تولید شده در طرح خاطره‌نگاری نیز در کنار این اسناد می‌تواند برای علاقه‌مندان منبع قابل توجهی جهت آشنایی با منش شهدا باشد.
این مسئول بر لزوم تقویت و تبیین یاد و خاطره شهیدان در جامعه تاکید کرده و افزود: جوانان باید با راه و هدف شهیدان آشنا شوند.
وی با بیان اینکه استان زنجان ۱۵۷ شهید جاویدالاثر دارد، گفت: نباید خاطرات این شهدا از یادها فراموش شود چون نسل سوم و چهارم انقلاب باید با رشادت‌ها و فداکاری شهیدان آشنا شوند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه امروز جوانان باید شهیدان را الگوی زندگی خود قرار دهند و نسبت به دشمن بصیرت خود را تقویت کنند، تصریح کرد: کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان امسال برگزار می‌شود و این خاطره‌ نگاری‌ها، کنگره را پُربارتر خواهند کرد. از آنجایی که رزمندگان زنجانی جزء خط‌شکنان دفاع مقدس بودند و سهم بسزایی در عملیات‌های مهم دفاع مقدس داشتند، خاطرات ثبت شده از خانواده آنان برای کشور میراث گرانبهایی محسوب می‌شود که قلب‌های والدین و نزدیکانشان تاکنون از آنها پاسداری کرده اند و اکنون باید این امانت به دست فرزندان امروز ایران زمین برسد.
وی تصریح کرد: خاطرات والدین شهدای استان زنجان در حال ثبت است و این مهم ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است چرا که فرهنگ غنی ایثار و شهادت همیشه باید در جامعه جاری شود.

adnim

Copyright © all right recieved