• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۰۲
  • شناسه خبر: 3632

خرید کالای قاچاق دامن زدن به معضل بیکاری کشورمان است

پیام ملت –نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خرید کالای قاچاق ، دامن زدن به معضل بیکاری ایران است از همین رو همه باید برای مبارزه با کالای قاچاق بسیج شوند. حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه ...

پیام ملتنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خرید کالای قاچاق ، دامن زدن به معضل بیکاری ایران است از همین رو همه باید برای مبارزه با کالای قاچاق بسیج شوند.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با بیان اینکه  همه مردم باید متوجه باشند که خرید کالای قاچاق ایجاد زمینه رونق اقتصادی دشمنان است، افزود: در مقطعی نسبت به واردات کالا به کشور غفلت رخ داده و ورود کالاهای قاچاق به بازار شدت گرفته است.

وی اظهار داشت: باید تمامی مبادی واردات و گمرکی کشور به دقت کنترل و رصد شود تا فرصت واردات کالای قاچاق از بین برود،زیراخرید هر کالای قاچاق به بهانه ارزانی در حقیقت فرصت ایجاد شغل برای کارگران خارجی و بیکار کردن کارگران داخلی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به حادثه رخ داده برای مجتمع تجاری پلاسکوی تهران و شهادت تعدادی از آتش نشانان در این رویداد اشاره کرد و گفت: پلاسکو نخستین برج ایران و دومین ساختمان دارای آسانسور بود اما حادثه سنگینی بر اثر غفلت در موضوع ایمنی رخ داد که به خانواده آتش نشانان تسلیت عرض می کنیم.

وی، مهمترین علت حادثه پلاسکو و تبعات آن را رعایت نکردن نکات ایمنی خواند و تصریح کرد: آتش نشانان سربازان گمنان کشور هستند که برای مقابله با حوادث حتی از جان خود می گذرد و ارزش کار آتش نشانان زمانی نمایان و برجسته می شود که حادثه ای رخ داده باشد.
حجت الاسلام خاتمی با اشاره به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی بر ضرورت مردمی برگزار شدن جشن های انقلاب اسلامی تاکید کردو گفت:توطئه‎ های ریز و درشت دشمن را علیه نظام اسلامی در راستای تضعیف نظام اسلامی وا می دارد و   دشمنی دشمن ،بر سر خاک، آب، زمین و ملک نیست بلکه دعوای اعتقاد و ایمان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: از دیدگاه مقام معظم رهبری “هر جا صبر کرده و ایستادگی نشان داده ‎ایم، خداوند عجر ما را زائل نکرده است و هر جا وادادگی نشان دادیم، ضربه خورده‎ ایم و آنجا اخلال به وجود آمد”.

وی با اشاره به چهارم بهمن به عنوان سالروز اشغال نظامی مهرآباد، خاطرنشان کرد: وقتی رژیم پهلوی متوجه جدیت امام برای حضور در ایران شد، موانع بسیاری را ایجاد کرد که بستن فرودگاه از جمله این توطئه ها بود.

انتهای خبر/ع