• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۲-۰۳
  • شناسه خبر: 1667

حمایت مراجع از دولت یازدهم

پیام ملت – مراجع تقلید و علمای قم در دیدار با دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی از خدمات و فعالیت های دولت یازدهم در بخش درمان و سلامت تقدیر و خواهان توسعه این اقدامات در بخش های مختلف ...

پیام ملت مراجع تقلید و علمای قم در دیدار با دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی از خدمات و فعالیت های دولت یازدهم در بخش درمان و سلامت تقدیر و خواهان توسعه این اقدامات در بخش های مختلف كشور شدند.

به گزارش ایرنا، حضرات آیات و مراجع عظام ناصر مكارم شیرازی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، موسوی اردبیلی، نوری همدانی، جوادی آملی، شبیری زنجانی، جعفر سبحانی و محمد علی علوی گرگانی ضمن بر شمردن نقطه های مثبت دولت در بخش سلامت و درمان، به صورت ویژه از وزیر بهداشت تجلیل كردند.
برخی مراجع عظام تقلید نیز در ارتباط با برجام مطالبی را بیان كردند و خواهان رعایت انصاف و دقت در اجرای این مساله ملی شدند.

** آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید گفت: دولت تلاش گسترده را جهت خدمت به مردم انجام داده ، سلام مخصوص مرا به دكتر روحانی رئیس جمهوری برسانید. وی به موضوع اهمیت سلامت اشاره كرد و گفت: سلامت اهم مطالب است و هر امر انسان عملا و اخلاقا متوقف به سلامت است. وی گفت: این وزارتخانه توفیقات بسیاری داشته كه از خدمات شما حقا و انصافا قدردانی می كنم.وی با اشاره به اهمیت درست صحبت كردن گفت: باید با دنیا با حسن كلام صحبت كرد و این دستور دین است و اسلام نیز بر این امر تاكید دارد. این مرجع تقلید با اشاره به خدمات دكتر ظریف در وزارت امور خارجه و دكتر هاشمی در وزارت بهداشت گفت: حقا و انصافا باید از تلاش های آقای ظریف در وزارت امور خارجه و دكتر هاشمی در وزارت بهداشت قدرانی كرد و هر دو وزیر با دقت كار كرده و به رفع مشكلات می پردازند.

**آیت الله ناصر مكارم شیرازی در این زمینه گفت: دولت و وزارت بهداشت بدون مجامله(چرب زبانی) در حوزه سلامت تحول ایجاد كردند ولی به این وضعیت اكتفا نكنیم و باید جلوتر برویم.
وی ادامه داد: باید راه را به مردم نشان دهیم، مساله بیمارستان ها در شرایط كنونی تفاوت پیدا كرده ولی نیاز به توسعه بیشتر دارند، بیمارستان ها باید به گونه ای باشد كه مردم با فكر راحت بتوانند مراجعه و مشكلات خود را برطرف كنند.
این مرجع تقلید با اشاره به اینكه عده ای در مورد برجام بی انصافی می كنند، گفت: با وجودی كه رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت كردند، برخی كه ادعای پیروی از ایشان را دارند باز در مساله برجام تعبیر به خیانت می كنند. وی ادامه داد: در ارتباط با برجام كاری انجام شده، ما نمی گوییم فتح الفتوح بود ولی فراموش نكنیم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلایی است، در برجام در مورد مسائل، ذره ذره توافق كردند و ما باید طرف مقابل را هم در نظر بگیریم، آنها دوست ندارند جمهوری اسلامی ایران مقتدر و یكه وتاز منطقه باشد.

**آیت الله عبدالكریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید گفت: دولت در طرح تحول سلامت خدمات ارزشمندی را به مردم ارائه كرده است و دراین راستا هرچه بیشتر به مردم خدمت رسانی كنید، ارزش بالایی دارد. این مرجع تقلید افزود: خدمات رسانی به مردم در اولویت های كاری دولت قرار دارد كه جای تقدیر و تشكر دارد. آیت الله موسوی اردبیلی درادامه با قدردانی از فعالیت های وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت:برای ما افتخار است كه وزیری مانند شما داریم شما فعالیت های خوبی را انجام دادید.

** آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: طرح تحول سلامت كه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی اجرا می كند ، از افتخارات دولت می باشد؛ جامعه بیمار درعلم و دین پیشرفت نمی كند و توانایی حفظ استقلال كشور را نیز ندارد. وی با اشاره به اینكه عقل سالم در بدن سالم است ، كم تحركی افراد را از مشكلات جامعه ذكر كرد و گفت: باید مردم را همچون گذشته به تحرك هرچه بیشتر تشویق كرد.

**آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از دیگر مراجع تقلید نیز خطاب به دكتر قاضی زاده هاشمی گفت: شما انسانی وارسته، مومن و متدین هستید و از جمله سادات به شمار می روید و دعا كنید كه كارها با موفقیت پیش برود.، وظایفی كه انجام می دهید بسیار مهم و اثر بخش است و از زحمات شما قدردانی می كنیم. وی افزود: كار مجموعه وزارت بهداشت و درمان بسیار با اهمیت است و شما و كسانی كه با شما در این راستا كار می كنند باید خوشحال باشند و قدر جایگاه خود را بدانند.
آیت الله صافی گلپایگانی خاطرنشان كرد: در موضوع برجام باید بكوشید كه آن چیزی كه خیر برای مسلمانان است ، انجام دهید و ارتباط با دنیا داشته باشید.دراین رابطه باید سوءتفاهم ها برطرف شود و همه برای همدلی و اتحاد در جامعه تلاش داشته باشیم.

**آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تقدیر از خدمات دكتر قاضی زاده هاشمی گفت: فعالیتها ، خدمات ، تعهد و دلسوزی شما در تاریخ ما بی سابقه است، از زحمات و تلاش ها، مهربانی ها و تعهد شما از طریق رسانه ها آگاهی می یابم و دراین زمینه به شما تبریك می گویم.
آیت الله نوری همدانی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه توسعه ورزش و برنامه غذایی منظم گامی مهم برای سلامت جامعه است گفت: اگر وزارت بهداشت ، ورزش را در كل كشور نهادینه كند به سلامت كمك كرده است و ۵۰ درصد از زحمات این وزارتخانه كمتر می شود، درصورتی كه ورزش به درستی ادامه پیدا كند بسیاری از مراكز درمانی و داروخانه ها تعطیل خواهد شد.

** آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید با اشاره به اهمیت خدمت به مردم گفت: خدمت به مردم بزرگترین افتخار و نعمت است و ما همواره برای شما دعا می كنیم، شما در حوزه سلامت جامعه تلاش های گسترده ای دارید و همواره در حال خدمات رسانی به مردم هستید كه باید قدر خود را بدانید و در این زمینه گام بردارید، و امیدواریم كه عنایات خداوند شامل حال شما شود.
وی افزود: زحماتی كه شما انجام می دهید بسیار مناسب و گسترده است و قدر این نعمت خدمت به مردم را بدانید.

** آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: در حوزه سلامت باید به سلامت روحی و معنوی توجه داشته باشیم، اگر روح به درستی پرورش پیدا كند انسان از برخی كارها مانند پرخوری كه زمینه سازی بیماری ها دیگر می باشد، خجالت می كشد.وی افزود: سلامت بدن در گرو سلامت جان است، ما اگر فقط بدن بودیم و جان ما نیز فرع بر بدن بود، بسیاری چیزها مهم نبود ولی ما جانی داریم كه فرمانبردار بدن ما می باشد، بیش از ۸۰ درصد بیماری های جامعه ناشی از پرخوری و بدخوری است و برخی چون كرامت روح را كنار گذاشته اند از آمدن ماه رمضان خشنود نمی شوند، در حالی كه ماه مبارك رمضان، ماه درمان است.

** آیت الله علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم بر لزوم تجمیع كلیه بیمه های درمانی دركشور تاكید كرد. وی افزود: بیمه های درمانی باید تجمیع شود، درست نیست كه در كشور بیمه های مختلف وجود داشته باشد،باید خدماتی كه از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی ارائه می شود، تحت عنوان یكسان برای مردم باشد و بیمه تكمیلی نیز شامل همه گردد.
وی با اشاره به اینكه تمام وزرا تلاش خود را انجام داده اند، از خدمات دكتر قاضی زاده هاشمی تقدیر كرد و گفت: در طول این دوسال خدمات شما را شاهد بوده ایم و اقدامات گسترده ای انجام داده اید كه قدردانی می كنیم. آیت الله علوی گرگانی افزود: مسلم بدانید كه خدمات شما به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست، حتی اگر دوره وزارت شما هم تمام شود، باز هم مردم این خدمات را فراموش نمی كنند.
وی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جامعه در هر عصر و زمانی نیاز به سلامتی دارد و می توان تاكید كرد كه حركت شما حركت عاقلانه است و اقداماتی كه انجام می دهد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.آیت الله علوی گرگانی درادامه به بحث پیشگیری از بیماریها اشاره كرد و گفت: مطمئنا اگر درخصوص اهمیت پیشگیری اطلاع رسانی درستی در كشور شود،مشكلات كمتری خواهیم داشت.

**ارائه توضیحاتی درمورد اقدامات دولت دربخش سلامت و وضعیت موالید، برنامه دولت برای مقابله با دیابت، اقدامات انجام شده در ارتباط با حاشیه نشینان و مناطق محروم و خبرهای خوب در مورد گسترش مراكز درمانی در كشور از مهمترین محورهای سخنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در دیدار با مراجع تقلید بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی عصر چهارشنبه به منظور دیدار با علما و مراجع تقلید و بازدید از مركز نورآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمكران وارد قم شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست