• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۲-۰۵
  • شناسه خبر: 1674

رقابت بین همفکران روحانی و اصولگرایان است

پیام ملت – العرب نوشت: دور دوم انتخابات مجلس كه در تاريخ ۲۹ آوريل برگزار خواهد شد، مشخص خواهد كرد چه جناحی اکثریت را در پارلمان کسب خواهد کرد. این روزنامه در ادامه آورده است: راديو ايران روز پنجشنبه شروع کمپين تبلي ...

پیام ملت العرب نوشت: دور دوم انتخابات مجلس كه در تاريخ ۲۹ آوريل برگزار خواهد شد، مشخص خواهد كرد چه جناحی اکثریت را در پارلمان کسب خواهد کرد.

این روزنامه در ادامه آورده است: راديو ايران روز پنجشنبه شروع کمپين تبليغاتي انتخابات مجلس كه در هفته آينده برگزار مي شود را اعلام كرد. در این دور، همفکران حسن روحاني و اصولگرایان، سعي در كسب راي اكثريت مجلس دارند.
حاميان روحاني، در انتخاباتی كه در ماه فوريه انجام گرفت به دستاوردهای قابل توجهی بخصوص در تهران رسيدند. با اين وجود، آن ها راي اكثريت در پارلمان را كسب نكردند ولی توانستند تعداد لازم و کافی از صندلي های مجلس را از آن خود كنند و از ورود اصولگرایان به مجلس جلوگیری کردند.
طرفداران روحاني پس از آنکه ايران در سال گذشته توافقی هسته ای با قدرت هاي بزرگ امضا كرد، افزايش يافتند. اما برخی نیروهای اصولگرا به شدت مخالف اين توافق نامه بودند.
دور دوم انتخابات كه در ۲۹ آوريل برگذار خواهد شد، مشخص خواهد كرد چه كسي از بين ۲۹۰ كرسي به ریاست مجلس دست خواهد يافت. در دور دوم، ۱۳۶ نامزد برای ۶۸ كرسي رقابت خواهند كرد.
اگر چه مجلس ايران در حوزه سياست خارجي نفوذ چندانی ندارد، اما کسب اکثریت می تواند منجر به افزایش حمایت ها از رویکردهای روحانی شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست