• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۳۱
  • شناسه خبر: 5554

تولید داخل نیاز به واردات را کاهش می دهد

پیام ملّت– نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۶۰ درصدی واردات لوازم خانگی بودیم که علما باید واردات محصولاتی که امکان تولید در داخل کشور را دارد، تحریم کنند. علی وقف‌چی صبح ...

پیام ملّت نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۶۰ درصدی واردات لوازم خانگی بودیم که علما باید واردات محصولاتی که امکان تولید در داخل کشور را دارد، تحریم کنند.

علی وقف‌چی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان که در سالن جلسات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان برگزار شد، اظهار کرد: امروز با تعریفی که از علم ارائه می‌شود، عالم کسی است که دارای مهارت باشد که این امر نشان از اهمیت کاربردی کردن علوم است.

وی با اشاره به اینکه همه برنامه‌هایی که تا به امروز در زمینه اشتغال مورد توجه قرار گرفته، مسکّنی بیش نبوده است، تصریح کرد: دلیل اینکه برنامه‌های ما در حوزه اشتغال جواب نداده آن است که هیچ‌گاه زنجیره کامل در این مجموعه را با هم لحاظ نکردیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای ساماندهی بحث اشتغال باید موارد متعددی مورد توجه قرار گیرد که از آن جمله، توجه به استانداردسازی است که این امر در حال حاضر در سطح کشور خیلی ضعیف است.

وقف‌چی با انتقاد از واردات لوازم خانگی و با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی واردات طی سال گذشته، تاکید کرد: همان‌طور‌ که میرزای شیرازی در آن زمان تنباکو را تحریم کرد، امروز باید علمای ما واردات محصولاتی که امکان تولید در داخل کشور را داریم، تحریم کنند، زیرا در صورتی که امکان تولید داریم، نیازی به واردات نیست.

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت با بیان اینکه فرهنگ کار در کشور فوق‌العاده ضعیف است، تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اقدامات خوبی انجام داده ولی باید تلاش شود همه آموزش‌ها منطبق بر نیاز بازار باشد.

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست