• تاریخ: 1400-07-29
  • شناسه خبر: 24509

اهدای هفت هزار و ۵۰۰ سی سی خون توسط پرسنل و جمعی از داوطلبان هلال احمر

کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان در طرح" حمایت ماندگار"با اهدای خون، ضمن کمک به هموطنان بیمار و نیازمند، جلوه ای از‌انسانیت را به نمایش گذاشتند.


به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: : پرسنل هلال احمر و جمعی از داوطلبان خانم و آقا با اهدای هفت هزار و ۵۰۰ سی سی خون به منظور حمایت از سلامت و حیات انسان های بیمار و نیازمند دریافت این مایع حیات بخش و کمک به پیشگیری از کرونا و در راستای ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه توسط معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر انجام شده است.
وی، تامین داوطلبانه خون سالم و فرآورده‌های خون برای بیماران نیازمند را یکی از برنامه‌های اصلی و راهبردی جمعیت هلال احمر بیان کرد و اظهارداشت: معاونت داوطلبان هلال احمر به منظور تشویق مردم برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی در قالب برنامه ملی “حمایت ماندگار” با هدف ایجاد آمادگی‌های لازم در میان داوطلبان هلال احمر نسبت به تامین مستمر خون سالم، سعی در یکسان سازی میزان دسترسی مناسب بیماران نیازمند به خون دارد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نیاز به خون یکی از نیازهای ضروری، روزانه و همیشگی برای بیماران نیازمند به آن است و افراد واجد شرایط می توانند در این اقدام خداپسندانه و با مراجعه به پایگاه‌ انتقال خون به هموطنان زندگی دوباره اهدا کنند که این مهم را امروز داوطلبان و کارکنان هلال احمر محقق کردند.
موسوی یادآوری کرد: اهدای خون نمادی از همدلی، احساس مسئولیت و از خالص‌ترین نمونه‌های نوعدوستی به شمار می رود و اهداکنندگان خون بدون هیچ توقع بخشی از وجودشان را تقدیم همنوعان می کنند.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام یکی از اعمال بشر دوستانه بوده و نماد ایثارگری و فداکاری به منظور نجات جان بیماران نیازمند به خون به شمار می آید.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، معاون داوطلبان، رئیس شعبه زنجان، پرسنل و ۱۵ نفر از داوطلبان هلال احمر اقدام به اهدای خون کردند.
این امر خیرخواهانه باتوجه به نیاز سازمان انتقال خون استان زنجان به فرآوده های خونی انجام شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست