• تاریخ: ۱۴۰۰-۱۰-۱۹
  • شناسه خبر: 25963

۱۶ هزار و ۷۴۷ نفردرانتظارپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در زنجان/ فعلاً ثبت نام جدید نداریم

تا کنون ۲هزار و ۷۹۵ نفر توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند،۱۶ هزار و ۷۴۷ نفر نیز در مرحله انتظار دریافت استعلام, تعیین شعبه و تشکیل پرونده هستند.

بهزاد کردلو در گفتگو با خبرنگار«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» به پرداخت ودیعه مسکن در استان زنجان اشاره کرد و گفت: فعلاً ثبت نام جدید نداریم و در صورت ابلاغ از وزارت راه و شهرسازی ثبت نام دوباره انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۶۲۲ نفر برای دریافت ودیعه مسکن در استان زنجان ثبت نام کردند، اظهار داشت: جمعیت خانوار ثبت نام شده ۶۴ هزار و ۸۷۱ نفر می‌باشد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان بیان کرد: ۷۶۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به ۳ هزار و ۸۰ متقاضی ثبت نام شده که حائز شرایط در استان زنجان بودند تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است.

کردلو با بیان اینکه تا کنون ۲ هزار و ۷۹۵ نفر توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند، تاکید کرد: ۱۶ هزار و ۷۴۷ نفر نیز در مرحله انتظار دریافت استعلام, تعیین شعبه و تشکیل پرونده می‌باشند که با تامین اعتبار مورد نیاز و همکاری بیشتر بانک‌ها متقاضیانی که برای ودیعه مسکن در این استان ثبت نام کرده‌اند, تا پایان دی ماه می‌توانند وام خود را دریافت کنند.

وی به سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری کشور اشاره کرد و ادامه داد: ۷۰۰ میلیون ریال برای تهران، ۴۰۰ میلیون ریال برای سایر کلانشهرها (مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) و ۲۵۰ میلیون ریال نیز برای سایر شهرها، سقف تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می‌باشد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و دارای فرم ج سبز بوده و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

کردلو در پایان افزود: تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی باید بعد از ۱۳۹۹.۷.۱ باشد و چنانچه متقاضی تا حداکثر دو هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تشکیل پرونده و تکمیل مدارک خود و معرفی ضامنین اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست