• تاریخ: ۱۴۰۱-۱۱-۰۵
  • شناسه خبر: 30820

عدم همکاری مالکان اراضی درتامین زمین نهضت ملی مسکن در شهر زرین رود/ نبود معدن مصالح روسازی چالش پروژه های نهضت ملی مسکن در قیدار

در شهر زرین رود ۷۰۹ نفر در فاز دوم نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که ۱۹۷ نفر تایید درخواست نهایی شدند که متاسفانه همکاری در این شهر برای تامین زمین انجام نگرفته در حالی که سازمان ملی زمین و مسکن اعلام آمادگی کرده با قیمت ک ...

جمال خلجی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده، در گفت و گو با خبرنگار « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: شهرستان خدابنده هفت شهر دارد که در شهر قیدار در فاز اول نهضت ملی مسکن ۵۱۹ متقاضی واجد شرایط وجود داشت و با تفاهم نامه ای که بین شهرداری، اداره اوقاف و صاحبان زمین صورت گرفت خوشبختانه برای این تعداد، زمین تامین شد. امیدواریم با آورده به موقع متقاضیان تا پایان سال آینده واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن شهر قیدار آماده شوند و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی واحدها در مرحله بتن ریزی سقف است.

خلجی گفت: استقبال از نهضت ملی مسکن در شهر قیدار مطلوب است و در فاز دوم نهضت ملی مسکن بیش از ۶ هزار و ۱۶۱ نفر در این شهر ثبت نام کردند که از این تعداد دو هزار و ۸۵۶ نفر رد درخواست و بیش از دو هزار و ۳۵۹ نفر تایید نهایی درخواست شدند.

خلجی با بیان اینکه در شهر سجاس ۵۷۴ نفر در فاز دوم نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند و ۳۶۷ نفر رد درخواست و ۱۳۸ نفر تایید نهایی درخواست شدند گفت: پیگیر الحاق به محدوده در این شهر هستیم تا مشکل زمین حل شود و در این خصوص تفاهم‌نامه ای هم با زمین داران و شهرداری این شهر صورت گرفته و عملیات نقشه برداری اراضی موردنظر نیز رو به اتمام‌ است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده گفت: تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر گرماب ۲۹۲ نفر است و از این تعداد ۲۲۳ نفر رد درخواست و ۳۵ نفر نیز تایید نهایی درخواست شدند که در این راستا برای تامین این تعداد واحد مسکونی درصدد هستیم از طریق تهاتر اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با قطعات مسکونی متعلق به شهرداری گرماب  برای متقاضیان واجد شرایط این شهر تامین زمین صورت بگیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده افزود: در شهر زرین رود نیز ۷۰۹ نفر در فاز دوم نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳۲ نفر رد درخواست شدند و ۱۹۷ نفر تایید درخواست نهایی شدند که متاسفانه همکاری در این شهر برای تامین زمین انجام نگرفته در حالی که سازمان ملی زمین و مسکن اعلام آمادگی کرده با قیمت کارشناسی زمین خریداری کند ولی هیچ همکاری تاکنون از طرف مالکان اراضی مورد نظر در این شهر صورت نپذیرفته است. 

خلجی با اشاره به اینکه در شهرهای سهرورد ۱۵ نفر، کرسف ۴۱ نفر و نوربهار هم چهار نفر تایید نهایی درخواست شدند، گفت: متاسفانه همکاری در این شهرها نیز برای تامین زمین وجود ندارد و به علت اینکه تعداد متقاضیان کم است این تعداد متقاضی در شهر قیدار پوشش داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه دو گزینه ۱۵۰ هکتاری برای اجرای نهضت ملی مسکن در فاز دوم در شهر قیدار پیش بینی شده است، افزود: عملیات نقشه برداری در این اراضی انجام شده و می‌خواهیم برای الحاق به محدوده مثل فاز ۲۵ هکتاری با اداره اوقاف، شهرداری و صاحبان زمین وارد مذاکره شویم که زمان بر است ولی امیدواریم این اتفاق بیفتد و متقاضیان واجد شرایط این شهر به طور کامل خانه دار شوند.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده با تاکید بر تسریع و تقویت همکاری اداره آب در اجرای انتقال آب رسانی سایت طرح نهضت ملی مسکن در قیدار گفت: با توجه به وقفی بودن زمین‌های شهر قیدار تعامل و همراهی بیش از پیش اوقاف ضروری است.

خلجی با بیان اینکه مصالح معدنی و یا رودخانه ای مناسب برای اجرای روسازی معابر سایت طرح نهضت ملی مسکن ضروری است، افزود: نبود  معدن مناسب مصالح روسازی یا رودخانه ای در نزدیکی شهر قیدار به عنوان یک چالش مطرح است و با توجه به اینکه فاصله انتقال مصالح به محل اجرای طرح‌ زیاد است این عوامل باعث افزایش هزینه‌های آماده سازی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست