• تاریخ: ۱۴۰۱-۱۱-۱۶
  • شناسه خبر: 31072

قبل از خرید اراضی در حریم و محدوده شهرها از اداره راه و شهرسازی استان استعلام لازم را حاصل کنید

از مردم استان درخواست می شود قبل از خرید اراضی در حریم و محدوده شهرها برای اطمینان از اینکه در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوند از اداره راه و شهرسازی استان استعلام لازم را حاصل کنند.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مهدی باقری فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین اولویت کاری یگان حفاظت، پیشگیری از تصرف و تعرضات احتمالی اراضی که در محدوده و حریم شهرها تحت مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن در اداره کل راه و شهرسازی استان است،

باقری با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از منابع ملی و بیت المال که می فرمایند: «اجازه ندهید کسانی با دست اندازی به منابع ملی و بیت المال ثروت عمومی را به ثروت شخصی تبدیل کنند» گفت: یکی از معضلات پدیده زمین خواری، تغییر در اراضی، بدون مجوز قانونی می باشد و یگان حفاظت در زمینه برخورد با جرم زمین خواری با هیچکس تعارف نداشته و ندارد.

وی افزود: در استان همزمان با سراسر کشور در طول شبانه روز سامانه تلفنی چهار رقمی «۱۶۵۶» برای دریافت اخبار و گزارشات مردمی برای مقابله با پدیده زمین خواری و پیشگیری از تصرفات احتمالی فعال است و در سالجاری ۲۷ مورد اخبار و گزارشات مردمی از این سامانه دریافت شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

باقری با بیان اینکه مردم قبل از خرید اراضی در حریم و محدوده شهرها استعلام لازم را حاصل کنند گفت: همچنین سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در راستای مدیریت و پایش بهینه اراضی کل کشور با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای اکثریت استانهای کشور راه اندازی شده که یگان حفاظت راه و شهرسازی با دستگاههای مرتبط دیگر در این سامانه عضویت داشته و با نظارت مسئولین قضایی در استان با این سامانه همکاری لازم به عمل می آید.

فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن استان زنجان گفت: از شهرداری ها، دهیاری ها و شوراهای استان درخواست می شود هر گونه اخبار و اطلاعات در زمینه اراضی ملی و دولتی را با یگان در میان بگذارند.

باقری افزود: از مردم استان درخواست می شود قبل از خرید اراضی در حریم و محدوده شهرها برای اطمینان از اینکه در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوند از اداره راه و شهرسازی استان استعلام لازم را حاصل کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست