• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۱-۲۸
  • شناسه خبر: 1627

رئیس دانشگاه آزاد زنجان : تکریم روحیه ایثارگری مهمترین راهبرد دانشگاه آزاد اسلامی است

پیام ملت – چهارمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با حضور فرمانده سپاه استان زنجان ، دکتر رجائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ، جمعی از مسئولین استان و شهرستان زنجان ، خانواده های معظم شهدا و ایثارگر ...

پیام ملت چهارمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با حضور فرمانده سپاه استان زنجان ، دکتر رجائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ، جمعی از مسئولین استان و شهرستان زنجان ، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و همچنین اساتید ، دانشجویان و کارکنان واحد زنجان در محل مسجد فاطمه الزهرا (س) برگزار گردید .

فرمانده سپاه انصارالمهدي (عج) استان زنجان در این مراسم که در محل مسجد فاطمه الزهرا (س) و در جوار مزار دوشهید گمنام واحد زنجان برگزار گردید ،گفت : راز ماندگاري و جايگاه والاي شهدا اين است كه آنان هرچه داشتند خالصانه در راه خدا تقديم كردند و بر سر عهد خود براي حفظ و حراست از اسلام و انقلاب وفادار ماندند و امروز رسالت ما دفاع از انقلاب و نظام اسلامي و خون پاك شهدا است.1

سردار جهانبخش کرمی به كشف پيكر پاك شهداي مفقود شده در هشت سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان كرد: ديروز اين شهدا خاك و ناموس كشور را نجات دادند و با بازگشت دوباره خود براي نجات ما مي آيند چرا كه در شرايط و وضعيت نامناسب فرهنگي قرار گرفته ايم و هجمه هاي تمام عيار از سوي دشمنان عليه ايمان و اعتقاد مردم انجام مي گيرد.

وی به توطئه های دشمنان اسلام در خاورمیانه اشاره کرد و گفت : يك روز همه اعراب عليه رژيم صهيونيستي بودند و با آن مي جنگيدند ولي امروز آمريكا و صهيونيسم كاري كردند كه در داخل خود جهان اسلام يك جنگ پايان ناپذير اتفاق افتاده و موجب خوشحالي آنان شده است.

وي تاكيد كرد: آنچه در پنج سال پيش در سوريه اتفاق افتاد يك نارضايتي داخلي و اغتشاش نبود بلكه يك حركت به طور كامل برنامه ريزي شده براي شكستن خط مقاومت بود كه عليه رژيم صهيونيستي و جبهه استكبار در منطقه شكل گرفته است.

سردار كرمي با بيان اينكه براي عده اي اين سوال مطرح است كه دليل کمک ايران به سوريه چيست، اظهار كرد: در زمان حاضر سوريه خط مقدم مقاومت است و اگر آن خط بشكند ما بايد در نزديك مرزها و يا داخل كشور خودمان با جريان تكفير مبارزه كنيم.

وي اضافه كرد: از طرفي اگر خداي ناكرده به حرم اهل بيت(ع) در سوريه و عراق آسيبي وارد شود آن وقت مسلماني ما چه مفهومي مي تواند داشته باشد.

سردار كرمي تصريح كرد: به بركت شكل گيري بسيج مردمي در سوريه و مقاومت رزمندگان اسلام اين كشور از مرز سقوط به وضعيت حاضر رسيده و دشمنان را از رسيدن به اهداف خود نااميد كرده است.

همچنین در حاشیه این مراسم دکتر یداله رجائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت : شهدا مایه عزت ، افتخار و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران و همه آزادی خواهان جهان هستند و امنیت ، اقتدار و استقلال ما به برکت خون های پاک شهیدان است .

وی با اشاره به حضور دوشهید گمنام در واحد زنجان افزود : حضور این دو شهید موجب تعالی و تاکید بر ارزش های متعالی اسلامی و انسانی است و این حضور به معنای عجین بودن روحیه ایثاردر کنار علم و دانش و همگامی اخلاص و تعهد است .

وی گفت : مهمترین راهبرد سال ۱۳۹۵ واحد زنجان در حوزه فرهنگی تعمیق باورها و ارزش های دینی و اسلامی و تکریم و تعظیم خانواده های مکرم شهدا بوده و چنین اقدامات و فعالیت هایی سبب میگردد روحیه ایثارگری و شهادت در جامعه ترویج و گسرش پیدا کند .

دکتر رجائی اضافه کرد : اتمام کار یادمان شهدای گمنام واحد زنجان از مدت ها پیش شروع گردیده و لی با توجه به فصل سرما و اتمام فصل کاری متوقف مانده بود که در آخرین جلسه شورای فرهنگی سال ۱۳۹۴ و همچنین اولین شورای فرهنگی سال ۱۳۹۵ تاکید گردید کارهای باقی مانده درخصوص یادمان شهدا در اسرع وقت به انجام و تمام برسد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست