• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۹-۱۰
  • شناسه خبر: 2736

جمهوری اسلامی ایران، در مقابله با مواد مخدر پیشتاز است

پیام ملت–استاندار زنجان گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اقدامات موثری در راه مقابله مواد مخدر انجام شده و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پیشتاز است. به گزارش روابط عمومی استانداری زنجان اسدالله درویش امیر ...

پیام ملتاستاندار زنجان گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اقدامات موثری در راه مقابله مواد مخدر انجام شده و جمهوری 82326543-71209096اسلامی ایران در این زمینه پیشتاز است.

به گزارش روابط عمومی استانداری زنجان اسدالله درویش امیری روز سه شنبه در ششمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه یک استان یا یک کشور نیست، تصریح کرد: بدیهی است که مبارزه با مواد مخدر یک مسئله فراگیر جهانی است و هیچ کشوری به تنهایی از عهده حل آن برنخواهد آمد و لازم است جامعه ‏جهانی به شناخت و تقویت اقدامات اثربخش کشورها در مبارزه و اجرای برنامه ها مشارکت کنند.‏
وی با ابراز نگرانی از کاهش میانگین سن اعتیاد و همچنین افزایش گرایش زنان به اعتیاد در استان، افزود: در حال حاضر تریاک و شیشه ماده مخدر پرمصرف در کشور است و متاسفانه در چند سال اخیر مصرف مواد مخدر صنعتی افزایش یافته است و باید با آرایشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و سایر اماکنی که با تبلیغات نادرست از جمله چاقی و لاغری اقدام به توزیع شیشه می‌کنند برخورد جدی صورت گیرد.
درویش امیری به همکاری شهرداری و سایر دستگاه ها با ناجا به منظور جمع آوری معتادان متجاهر تاکید کرد و گفت: مسئله اعتیاد در کشور یک مسئله ریشه‌ای و دنباله‌دار است که برای حل نهایی آن به همکاری همه دستگاه‌ها احتیاج است و با توجه به اینکه ظرفیت کمپ‌های ترک اعتیاد که مدیریت آنها را بهزیستی برعهده دارد، کفاف این تعداد از معتادان را نمی‌دهد، باید علاوه بر افزایش ظرفیت کمپ ها، مراکز بازپروری با همکاری خیرین بخصوص در حوزه زنان در استان راه اندازی شود.
مقام عالی دولت خواستار افزایش بودجه آموزش و پرورش در خصوص مبارزه با مواد مخدر شد و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸۵ هزار دانش آموز و ۶۰ هزار دانشجو در استان داریم که آموزش و پرورش در پیشگیری اولیه از اعتیاد نقش حیاتی دارد و در صورت عدم توجه جدی به افزایش شیوع مواد مخدر در مدارس و دانشگاه‌ها، زیان‌های جبران ناپذیری متوجه استان و جامعه خواهد شد.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه آگاه‌سازی والدین یکی از راهکارهای پیشگیری از اعتیاد جوانان است، گفت: والدین باید ضمن آگاهی از خطرهای اعتیاد در مورد پیشگیری از آن احساس مسوولیت کرده ورویکرد تربیتی درستی با توجه به مسائل جامعه امروز از جمله ماهواره ها شبکه های اجتماعی و . . . . .در پیش بگیرند.

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست