• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۱۱
  • شناسه خبر: 3224

ایجاد اشتغال برای ۲ هزار مددجوی زنجانی تا پایان امسال

پیام ملت –مدیر کل کمیته امداد امام خميني استان زنجان گفت: در حال حاضر ۲۲ هزار و ۳۷۵ خانوار با جمعیت بیش از ۴۳ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان زنجان هستند  که تا پایان سال براي ۲ هزار مددجوي زنجاني اشت ...

پیام ملتمدیر کل کمیته امداد امام خميني استان زنجان گفت: در حال حاضر ۲۲ هزار و ۳۷۵ خانوار با جمعیت بیش از img12590315۴۳ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان زنجان هستند  که تا پایان سال براي ۲ هزار مددجوي زنجاني اشتغال ایجاد خواهد شد.

هدایت صفری در جلسه مشترک با مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک معیشت به مددجویان کمیته امداد امام خميني استان زنجان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به رویکردهای کمیته امداد در دهه‌های مختلف خدمت‌رسانی این نهاد افزود: این نهاد در دهه چهارم خدمت‌رسانی راهبرد خود را از توان دهی به توانمندسازی تغییر داده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ادامه داد: بر اساس رویکرد توانمندسازی کمیته امداد، با ایجاد طرح‌های اشتغال در قالب مشاغل خانگی، مهارت‌آموزی و ارائه مشاوره‌های دینی و آموزش‌های مرتبط با مدیریت منابع و مصارف اجرایی و بر همین اساس سالانه ۱۰ درصد از جامعه هدف از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

صفری با بیان  اینکه طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال قریب به ۲ هزار شغل در استان زنجان ایجاد خواهد شد، گفت: همچنین در این بازه زمانی یک هزار خانوار مددجو نیز از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

وی یکی دیگر از مهمترین رویکردهای کمیته امداد امام خمینی در حوزه توانمندسازی احداث و خرید مسکن برای خانواده‌های فاقد مسکن دانست و، اضافه کرد: در همین راستا برای خرید مسکن شهری ۲۵ میلیون تومان و مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض به مددجویان کمک می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان همچنین از ارائه خدماتی همچون  خدمات درمانی، اهدای جهیزیه، اهدای کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد و گفت: علاوه بر این خدمات ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز کمک معیشت به مددجویان کمیته امداد امام خمینی پرداخت می‌شود.

صفری راهبرد اصلی دیگر کمیته امداد امام خمینی را در حوزه توانمندسازی بیمه‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار و حرف و مشاغل عنوان کرد و افزود: به صورت ماهیانه حق بیمه ۳ هزار و ۴۴۹ خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان زنجان پرداخت می‌شود.

وی همچنین به خدمات فرهنگی ارائه شده توسط کمیته امداد نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۶۰۰ دانشجو و ۳ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی هستند.

در این دیدار مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان نیز کار امداد را بسیار با ارزش و مقدس دانست و خدمات ارائه شده در حوزه توانمندسازی خانواده‌ها را در رفع فقر و آسیب از خانواده‌ها بسیار راه گشا دانست و اظهار کرد: در کمیته امداد با توجه به اقدامات صورت گرفته نیازمندان واقعی زیرپوشش قرار می‌گیرند.

مسعود علیاری توانمندسازی را یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های مهم امداد در فقرزدایی و محرومیت‌زدایی بیان کرده و آمادگی تامین اجتماعی را برای همکاری با کمیته امداد اعلام کرد.

انتهای خبر/ع

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست