• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۱
  • شناسه خبر: 3383

مراسم تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی به پایان رسید

پیام ملت– مراسم تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام راحل همراه با قرائت زیارت عاشورا به اتمام رسید. در داخل ضریح امام راحل خانواده آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی،برادرشان محمد هاشمی و جمعی از مسوولان نظام ا ...

پیام ملت مراسم تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام راحل همراه با قرائت زیارت عاشورا به اتمام رسید.82381793-71315828

در داخل ضریح امام راحل خانواده آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی،برادرشان محمد هاشمی و جمعی از مسوولان نظام از جمله حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران حضور داشتند.
همچنین در اطراف ضریح مطهر جمعی از مسوولان از جمله علی یونسی مشاور رییس جمهوری، صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.
صبح امروز رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران بر پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نماز میت اقامه کردند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
وی از مبارزان برجسته انقلاب در زمان طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب فعالیت های خود را در صحنه اجرایی کشور کلید زد.
نمایندگی مردم در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، حضور در کسوت رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی از جمله سوابق اجرایی یار دیرین امام و رهبری در چهار دهه اخیر است.

انتهای پیام/ع

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست