• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۴
  • شناسه خبر: 3450

رحلت هاشمی مظلومیت ایشان را نشان داد

پیام ملّت – رییس جمهوری با بیان اینکه مردم انصافا در رحلت این مرد بزرگ وفاق خود را نسبت به خادمان نظام و انقلاب به خوبی نشان دادند گفت: این حرکت از نظر سیاسی مهم بود که ملت در کنار مسوولان بزرگ نظام تا روز آخر هستن ...

پیام ملّت رییس جمهوری با بیان اینکه مردم انصافا در رحلت این مرد بزرگ وفاق خود را نسبت به خادمان نظام و انقلاب به خوبی نشان دادند گفت: این حرکت از نظر سیاسی مهم بود که ملت در کنار مسوولان بزرگ نظام تا روز آخر هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در حاشیه زیارت مرقد مطهر امام راحل و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران افزود: مردم نشان دادند که بعد از رحلت یا شهادت هم با حضور میلیونی خود، این رابطه و ارتباط بین مردم و مسوولان برای همیشه وجود دارد.
وی ادامه داد : رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از یاران بسیار نزدیک امام و مقام معظم رهبری برای همه ملت ایران یک مصیبت بزرگ بود.
رییس جمهوری اظهار داشت : هاشمی در همه روزهای انقلاب ، نهضت اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران یک تفاخر بزرگ برای مردم بود.
روحانی با بیان اینکه رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مظلومیت ایشان را نشان داد ، گفت: در تاریخ انقلاب و نهضت مظلومینی را دیدیم که در میان آنها آیت الله شهید بهشتی نمونه بزرگی بود و آیت الله هاشمی رفسنجانی هم شبیه آن مرد بزرگ دارای مظلومیت بود و این مظلومیت باعث شد مردم بعد از رحلت ، تکان خوردند.
وی ادامه داد: این مساله باعث شد همه مردم وحدت بیشتری پیدا کنند و مراسم آیت الله هاشمی رفسنجانی نمایشی بود از وحدت مردم و همه جناح ها و گروه ها که نشان می دهد ملت بزرگ ایران زمان شناس است.
رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث شد همه مردم یکپارچه به صحنه بیایند و به جهانیان نشان دهند که به وظیفه خود عمل می کنند.
روحانی گفت: اگر بخواهیم ویژگی بزرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی را ذکر کنیم ایشان در سراسر زندگی به غیر از جهاد ، ایثار و فداکاری دارای عقلانیت و اعتدال بود.
وی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسائل مختلف ، فشارها و پیچ و خم ها، راه عقلانیت ، تدبیر و میانه روی را طی می کرد و پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی برای همه ما ادامه راه عقلانیت و اعتدال است.
رییس جمهوری گفت: خوشبختانه آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول حیات خود در کنار امام و رهبری بود و امروز هم پس از رحلت ، قبر شریف وی در کنار مقبره مطهر امام راحل و سید احمد آقا خمینی قرار گرفت و نشان داد حیات و ممات ایشان در کنار امام بوده است.
روحانی افزود: خداوند به همه توفیق دهد که راه امام و رهبری را ادامه بدهیم و خادم خوبی برای مردم باشیم.
رییس جمهوری صبح جمعه برای ادای احترام به محضر امام راحل و آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضور یافت.
سیدحسن خمینی تولیت آستان امام خمینی (ره)، محسن هاشمی رفسنجانی، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، علی ربیعی وزیر تعاون، مجید انصاری معاون حقوقی رییس جمهوری، محمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و محمدعلی نجفی مشاور رییس جمهوری، روحانی را در این مراسم همراهی می کنند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین انقلاب ، امام و رهبری یکشنبه ۱۹ دی ماه جاری دار فانی را وداع گفت و سه شنبه ۲۱ دی در جوار مزار امام راحل به خاک سپرده شد.
همچنین در طول روزهای گذشته مراسم های یادبودی از سوی رهبر معظم انقلاب و حوزه های علمیه و دستگاههای اجرائی و سایر نهادها و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
قرار است مراسم هفتمین شب درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز یکشنبه هفته آینده در مرقد امام خمینی (ره) برگزار شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست