• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۲۶
  • شناسه خبر: 4025

بانک‌ها در ارائه تسهیلات همراهی بیشتری داشته باشند

پیام ملت– استاندار زنجان گفت: تصمیم دولت برای بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی با هدف تثبیت جمعیت در مناطق روستایی است و بانک‌ها نیز باید در ارائه تسهیلات به این حوزه، همراهی بیشتری داشته باشند. اسداله درویش ام ...

پیام ملت استاندار زنجان گفت: تصمیم دولت برای بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی با هدف تثبیت جمعیت در مناطق روستایی است و بانک‌ها نیز باید در ارائه تسهیلات به این حوزه، همراهی بیشتری داشته باشند.

اسداله درویش امیری در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان که با حضور مدیران عامل ۱۳ بانک دولتی و نیمه‌ دولتی و یک نماینده از  ۱۸بانک خصوصی استان تشکیل شد، اظهار کرد: هرگز در دولت تدبیر و امید، روش های نادرست گذشته تکرار نخواهد شد.

وی یادآور شد: دولت یازدهم در سال ۹۲، اداره کشور را با بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی تحویل گرفت و با تلاش فراوان توانست شیوه‌های نادرست گذشته را متوقف نماید؛ اما تاکنون توفیق چندانی در باز گرداندن معوقات گذشته به سیستم بانکی نداشته است.

استاندار زنجان میزان هزینه و بودجه جاری استان در سال جاری را بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه استان، در سالجاری میزان بودجه عمرانی استان ۱۱۹ میلیارد تومان و دستگاههایی که بودجه جاری شان استانی است ۱۵۶ میلیارد تومان اعلام شده است.

درویش امیری ادامه داد: چنانچه دستگاههایی همچون آموزش و پرورش، دانشگاههای علوم پزشکی و علوم پایه، دانشگاه زنجان و دهها مرکز آموزش عالی مستقر در استان و صدا و سیما، دستگاههای قضایی مستقر در استان و نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در استان که بودجه جاری شان به صورت متمرکز عمل می شود و همچنین ۵۴۰ میلیارد تومان یارانه پرداختی سالانه استان را سرجمع محاسبه کنیم، باید بگوییم بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان بودجه جاری استان است.

وی تاکید کرد: لذا بودجه عمرانی استان در مقابل این عدد بسیار ناچیز است.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید میزان سرمایه گذاری و مشارکت هریک از بانک‌های عامل در حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات مشخص شود، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید عملکرد بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات به پروژه های طرح‌ رونق تولید را در قالب جداول معین و تفکیک شده برای جلسه آتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهیه و ارائه نماید.

درویش امیری خاطر نشان کرد: بیان اقدامات و گزارشات شفاف از عملکرد بانک‌ها و واحدهای اقتصادی استان در محافل مختلف، موجب نشان دادن میزان عملکرد نظام جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه بخش‌های اقتصادی برای اقشار مختلف جامعه خواهد بود.

وی به گزارش ارائه شده از سوی دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک‌های استان مبنی بر میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها در قالب طرح رونق اقتصادی و سایر تسهیلات پرداختی طی ۱۰ ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: تقسیم بندی و تفکیک گزارش شبکه بانکی استان، نشان‌دهنده میزان فعالیت و حضور موثر هر یک از بانک‌های عامل در استان می باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه میزان عملکرد هریک از بانک‌های عامل در ارزیابی نهایی آنها تاثیرگذار خواهد بود، افزود: ملاک اصلی ارزیابی عملکرد بانک‌ها، ارائه حداکثر تسهیلات به پروژه های طرح رونق اقتصادی و تکمیل سهمیه استان در این حوزه و نیز همراهی در پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط و روستائیان و افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی از قبیل کمیته امداد می باشد.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست