• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۲-۱۰
  • شناسه خبر: 4203

سازمان مدیریت و برنامه ریزی، موتور محرک دستگاه‌های اجرایی کشور است

پیام ملت– استاندار زنجان گفت: حرکت دستگاه‌‌های اجرایی بدون برخورداری از برنامه دقیق و نگاه توسعه سیستمی، به منزله سمی برای کشور محسوب می شود که بی شک خسارت‌ها و تلفات بسیاری به دنبال خواهد داشت، لذا باید برنامه ریز ...

پیام ملتاستاندار زنجان گفت: حرکت دستگاه‌‌های اجرایی بدون برخورداری از برنامه دقیق و نگاه توسعه سیستمی، به منزله سمی برای کشور محسوب می شود که بی شک خسارت‌ها و تلفات بسیاری به دنبال خواهد داشت، لذا باید برنامه ریزی دقیقی از سوی این سازمان انجام و ارائه شود.

اسدالله درویش امیری در مراسم معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از مهمترین دستگاه های ملی و استانی در کشور است اظهار کرد: پایه و اساس نظام برنامه ریزی و توسعه کشور و ساماندهی منابع مالی و هزینه ای کشور در گرو درایت، تدبیر، پشتکار و مدیریت سازمان برنامه ریزی کشور است.

وی انحلال و ادغام سازمان برنامه ریزی و بودجه در دولت گذشته را موجب اختلال در مسیر برنامه ریزی و محور توسعه کشور عنوان کرد و یادآور شد و افزود: هنوز هم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با ادغامی که در گذشته انجام شده بود، جان زخم خورده ای دارد که نیازمند بهبود و ترمیم جدی است.

استاندار زنجان تصریح کرد: با نگاه توسعه ای و برنامه محور دولت یازدهم، مجدداً سازمان مدیریت و برنامه ریزی احیا شده و تا وقتی که این سازمان به صورت کامل در محور توسعه قرار گیرد، نیازمند زمان کافی و مشارکت سایر دستگاه‌هاست.

مقام عالی اجرایی استان با اشاره به انتظارات همه مدیران برنامه و توسعه محور کشور از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، خاطر نشان کرد: انتظار می رود خلاء ایجاد شده در گذشته با سرعت، جبران و بازسازی شود و این سازمان به جایگاه اصلی خود در نظام برنامه ریزی کشور بازگردد تا دوباره شاهد حضور موثر آن در برنامه های توسعه کشور باشیم.

درویش امیری ارائه برنامه های مدون برای تمامی دستگاه‌های اجرایی و کنترل اجرای برنامه های مصوب و  ابلاغی را از دیگر انتظارات مدیریت عالی استان از سازمان برنامه و بودجه استان برشمرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه باید نظارت و کنترل دقیقی بر اجرای صحیح و کامل آنچه در راستای حرکت شتابان کشور و استان به سمت توسعه مصوب شده است، داشته باشد.

وی نظم دهی به روند توزیع اعتبارات را از دیگر وظایف سازمان برنامه و بودجه در استان ها برشمرد و افزود: باید توزیع اعتبارات در کشور و استان ها بر مبنای نظام برنامه ریزی و توسعه انجام شود تا استانی که فشار بیشتری به سازمان مدیریت وارد می کند، از سهم بیشتری در میزان اعتبارات برخوردار نباشد.

نماینده عالی دولت در استان، ارائه آمار و اطلاعات صحیح و به‌هنگام را از تکالیف مهم و انتظارات مدیریت استان از سازمان برنامه و بودجه دانست و گفت: این سازمان باید به عنوان مرکز ثقل تنظیم اطلاعات و آمار در زمان مناسب، به ارائه اطلاعات مبتنی بر واقعیت بپردازد تا هرچه در جامعه ارائه می شود، از مجرای آمار ارائه شده از سوی سازمان برنامه و بودجه، به صورت صحیح و دقیق باشد.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه به عنوان دبیرخانه شورای برنامه ریزی استان نقش موثری ایفا می کند، افزود: با توجه به عضویت شاخص ترین دستگاه‌های اجرایی استان در شورای برنامه ریزی، دبیرخانه این شورا از مسئولیت بالایی برخوردار است.

درویش امیری سازمان برنامه و بودجه را مسئول شورای فنی استان و ناظر پروژه های استانی برشمرد و گفت: این سازمان، دبیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان را نیز بر عهده دارد و باید گزارش دستگاه های ذیل ستاد را دریافت کرده و به عنوان موتور محرک، اجرای پروژه ها از سوی دستگاه ها و نظارت دقیق بر آنها را بر عهده داشته باشد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود، به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه برق و انرژی برای استان زنجان در سطح ملی اشاره کرد و گفت: باید برش استانی تصمیمات و برنامه های ملی، دریافت شده و از سوی دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پیگیری شود تا شاهد پیشرفت در اجرای پروژه ها باشیم.

وی از تدوین و اجرای طرح آمایش سرزمین در سال آینده خبر داد و گفت: تدوین این برنامه، از مطالبات اصلی در کشور بود که در دولت آینده به نتیجه خواهد رسید.

درویش امیری همچنین بازنگری در بودجه عمرانی استان و ارتقاء پایه بودجه عمرانی استان در مقایسه با سایر استان ها را خواستار شد و گفت: سرانه در نظر گرفته شده برای استان زنجان نسبت به شاخص ها، اندک است که باید در بودجه سال های آینده، این امر اصلاح شود.

مقام عالی اجرایی استان خطاب به ریاست جدید سازمان برنامه و بودجه استان ضمن تاکید بر الزام تمامی دستگاه ها در پاسخگویی به این سازمان، ایجاد تحرک و تسریع در اجرای برنامه های ابلاغی در دستگاه های اجرایی را خواستار شد.

وی رئیس سابق این مجموعه را یکی از مدیران برجسته و با تجربه سیستم برنامه ریزی استان خواند و با ابراز خرسندی از بهره گیری مجدد ایشان در سازمان برنامه و بودجه استان در سمت قائم مقام، برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های حمید نباتچیان که بیش از ۷ ماه سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان زنجان بود، شهرام طهماسبی به عنوان ریاست این سازمان معرفی شد.

انتهای پیام/ع

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست