• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۰۴
  • شناسه خبر: 4583

نصیری قیداری ، منادی و عباسپور ؟

پیام ملّت – دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای اخیر با کنار رفتن عبدالله جاسبی روزگار آرامی ندارد .فرهاد دانشجو بعد از جاسبی ۱۸ ماه سکاندار این دانشگاه شد و با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ۹۲ با رای اعضای هیات امنا به ...

پیام ملّت – دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای اخیر با کنار رفتن عبدالله جاسبی روزگار آرامی ندارد .فرهاد دانشجو بعد از جاسبی ۱۸ ماه سکاندار این دانشگاه شد و با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ۹۲ با رای اعضای هیات امنا به ریاست آیت الله هاشمی فرهاد دانشجو کنار گذاشته شد و حمید میرزاده عضو هیات موسس و هیات امنا عهده دار این منصب دانشگاهی شد .

با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، علی اکبر ولایتی با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئولیت هیات موسس را عهده دار گردید . از اسفند ۱۳۹۵ زمزمه های برکناری حمید میرزاده به محافل خصوصی و عمومی کشیده شد و بعد از تعطیلات نوروزی و با تشدید اختلاف در میان اعضای هیات امنای دانشگاه و رسانه ای شده برخی مشکلات دانشگاه ۴ نفر از اعضای ۱۱ نفره هیات امنا درخواست برگزاری جلسه فوق العاده نمودند که خبر برکناری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به سرعت در رسانه ها درز کرد .

جلسه هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی عصر روز یکشنبه ۳ اردیبهشت با حضور ۹ عضو برگزار شد که وزرای علوم و بهداشت به جهت حضور در هیات دولت جلسه را زودتر ترک کردند و ۷ عضو باقی مانده در جلسه بعد از شنیدن توضیحات میرزاده از توضیحات وی قانع نشدند و رای به برکناری وی دادند و بدین ترتیب میرزاده هم دوره ناتمام مدیریت بعد از فرهاد دانشجو را در دانشگاه آزاد به یادگار گذاشت .

علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای این دانشگاه در پی برکناری حمید میرزاده با صدور حکمی علی محمد نوریان دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان سرپرست موقت این دانشگاه منصوب کرد .

زمزمه های معرفی افراد جایگزین در محافل علمی و عمومی بعد از برکناری میرزاده برای تصدی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به سرعت پیچید . علاوه بر علی محمد نوریان ، گزینه هایی مانند دکتر سعدالله نصیری قیداری استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی و نماینده وزیر علوم در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، معاون سابق وزیر علوم و دبیرکل فعلی ملی یونسکو ، علیرضا منادی سفیدان نماینده پیشین تبریز و عضو هیات امنای این دانشگاه در آذربایجان شرقی و علی عباسپور تهرانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات می باشند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست