• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۰۶
  • شناسه خبر: 4602

فروش ١١٥ میلیون تومان کتاب در طرح عیدانه زنجان

پیام ملت– معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: طرح عیدانه کتاب امسال در زنجان با فروش ١١٥ میلیون تومان کتاب به علاقه‌مندان این کالای فرهنگی به کار خود پایان داد. ابراهیم قاسمی با ...

پیام ملت معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: طرح عیدانه کتاب امسال در زنجان با فروش ١١٥ میلیون تومان کتاب به علاقه‌مندان این کالای فرهنگی به کار خود پایان داد.

ابراهیم قاسمی با اعلام این آمار اظهار کرد: یارانه دولتی تعلق گرفته به استان زنجان در طرح عیدانه کتاب ٢٣ میلیون تومان بود.

وی تعداد کتاب‌فروشی‌های فعال در این طرح را ٦ کتاب‌فروشی معرفی کرده و افزود: در شهرستان زنجان پنج کتاب‌فروشی و در شهرستان ابهر نیز یک کتاب‌فروشی برای اجرای طرح عیدانه کتاب امسال ثبت‌نام کردند.

این مسئول تخفیف عرضه کتاب در این طرح را بین ٢٠ تا ٢٥ درصد عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندان با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های عضو این طرح، از تخفیفات ویژه کتاب بهره‌مند شدند.

قاسمی در ادمه خاطر نشان کرد: از جمله شروط این طرح‌ برای فروش کتاب، عدم فروش کتاب‌های درسی و کمک آموزشی بوده کتابفروشی‌ها فقط مجاز به فروش کتاب‌های عمومی بودند.

وی ١٥ اسفندماه تا ١٥ فروردین را مدت زمان اجرای طرح عیدانه کتاب عنوان کرده و گفت: برای هر شهروند و هر کتابفروشی، میزان سقف مجاز برای خرید پیش‌بینی شده و در کتابفروشی‌های عضو طرح اجرا می‌شد.

معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: کتابفروشی‌هایی که در این طرح شرکت داشتند دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر بوده همچنین کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند، مشمول طرح نبودند.

قاسمی بیان کرد: در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل ٢٠ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ١ میلیون ریال بوده و خریدار می‌توانست در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با ٢٠ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ٢٥ درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح «عیدانه کتاب» خریداری کند.

امسال برای دومین سال پیاپی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح “عیدانه کتاب” را با شعار «امسال هم کتاب عیدی دهیم» در سراسر کشور اجرا کرد تا از این طریق بر رونق بازار کتاب و افزایش سرانه مطالعه از طریق اعطای یارانه کتاب اضافه کند.

گفتنی است کتابفروشی‌های عضو این طرح در سال جاری “پاتوق کتاب”، “کتاب‌فروشی سهروردی”، “کتابکده فرهنگ”، “شهر کتاب زنجان”، “کتاب‌فروشی کسری” در زنجان و “کتاب بهمن ابهر” واقع در ابهر، بود.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست