• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۰۶
  • شناسه خبر: 4886

خدمت به مردم عامل تقرب به خدا

پیام ملت– آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار رئیس جمهوری گفت: از برترین عباداتی که در مسیر تقرب به خداوند موثر بوده، خدمت به مردم است. آیت الله العظمی شبیری زنجانی مرجع عالیقدر تشیع در دیدار حجت الاسلام والمسلمی ...

پیام ملت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار رئیس جمهوری گفت: از برترین عباداتی که در مسیر تقرب به خداوند موثر بوده، خدمت به مردم است.
آیت الله العظمی شبیری زنجانی مرجع عالیقدر تشیع در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، اظهار کرد: افرادی در داخل و خارج کشور و به شکل های مختلف تلاش دارند به اعتقادات افراد ضربه بزنند و باید اهتمام داشت که جلوی سم پاشی های آن ها گرفته شود.
ایشان با قدردانی از تلاش های دولت یازدهم و ضمن دعا برای موفقیت دولت دوازدهم در کمک بیش از پیش به مردم افزود: با توجه به اینکه نظرات مختلفی در ایران وجود دارد، اداره کشور مشکل است و این وظیفه سنگینی بر عهده شماست اما باید توجه داشت که اهل سلوک معتقدند از برترین عباداتی که در مسیر تقرب به خداوند موثر بوده، خدمت به مردم است و حالا توجه کنید مردمی که شما به آن ها خدمت می کنید مسلمان و شیعه اهل بیت (ع)هستند و این استثناء باعث مضاعف شدن این اجر و پاداش می شود.
آیت الله العظمی شبیری زنجانی همچنین با تقدیر و قدردانی از حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات و تبریک به دکتر روحانی، دعا کردن برای خدمتگزاران به مردم را وظیفه خود دانست و خطاب به رئیس جمهوری منتخب گفت: زیارت شما و شنیدن تلاش های دولت شما توفیق شد و خدا را شکر که توفیق زیارت و شنیدن تلاش های دولت شما حاصل شد. در این مسیر از خداوند متعال و حضرات معصومین علیهم السلام کمک بگیرید که بسیاری از گره ها با توکل و توسل باز می شود.

مشارکت ایرانی؛ الگوئی برای کشورهای منطقه و جهان
رئیس جمهوری در این دیدار حضور و مشارکت مردم در انتخابات اخیر را بسیار چشمگیر عنوان کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در ۲۹ اردیبهشت الگویی برای نه تنها کشورهای منطقه بلکه برای جهان است.
روحانی با تشریح برنامه ها و دستاوردهای دولت در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و تاکید بر تداوم و شتاب بخشیدن به پیشبرد این طرح ها در دولت دوازدهم، از حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید که در تمام مراحل و سختی ها، از دولت پشیبانی کرده اند، سپاسگزاری کرد.
رئیس جمهوری همچنین با ارائه گزارشی از افزایش مستمری طبقات محروم جامعه در دولت یازدهم و برنامه های دولت دوازدهم برای افزایش این مستمری، تاکید کرد: دولت تمام تلاش خود را برای کاستن از فقر ، گسترش تولید و اشتغال بکار گرفته است و در همین راستا می توان به افزایش مستمری سه برابری اقشار کم درآمد و برنامه های گسترده برای بالابردن سقف این کمکها در دولت دوازدهم اشاره کرد.
روحانی همچنین به همکاری خوب و مستمر میان دولت با کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اشاره کرد و ادامه داد: با تقویت کمک های انجام شده و متمرکز کردن تلاش ها بر مستقل شدن افراد تحت پوشش این دو نهاد، از شمار افراد تحت پوشش برای دریافت مستمری کاسته شده است.

 

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست