• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۰۹
  • شناسه خبر: 4943

مصرف بنزین در استان زنجان ۱۰ درصد افزایش یافت

پیام ملت– مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: در دو ماهه نخست سال مصرف بنزین در استان زنجان ۱۰ درصد افزایش یافته است. محمود آقامحمدیان در گفت و گو با پیام ملّت، اظهار کرد: میزان مصرف بنزین در۲ ماهه سالجاری ۵ ...

پیام ملت مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: در دو ماهه نخست سال مصرف بنزین در استان زنجان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

محمود آقامحمدیان در گفت و گو با پیام ملّت، اظهار کرد: میزان مصرف بنزین در۲ ماهه سالجاری ۵۹ میلیون و ۷۶۳ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با مصرفی در حدود ۵۴ میلیون و ۱۷۳ هزار لیتری نشان دهنده افزایش ۱۰ درصدی را دارد.

وی تصریح کرد: مصرف نفتگاز غیرنیروگاهی نیز در ۶۲ روز امسال در حدود ۶۸ میلیون و ۲۳ هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل ۵۸ میلیون و ۲۰۱ هزار لیتر بوده که این مقایسه مصرف نیز نشان از یک روند رشد ۱۷ درصدی دارد.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان ابراز کرد: رشد مصرف درنفتکوره نیز قابل مشاهده است بطوریکه میزان مصرف ۲ ماهه سال جاری یک میلیون و ۴۴۳ هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته یک میلیون ۴۱ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف یک رشد ۳۹ درصدی را به ثبت رسانده است.

وی در ادامه روند مصرفی گاز مایع و نفت سفید را کاهشی برشمرد و افزود: میزان مصرف نفت سفید در سالجاری ۷ میلیون و ۶۸۷ هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل ۶ میلیون و ۲۲۲ هزار لیتر به ثبت رسیده که نشان از یک کاهش ۲۳ درصدی بوده و در گاز مایع نیز یک روند کاهشی ۲۳ درصدی قابل مشاهده است. بطوریکه میزان مصرف ۲ ماهه سالجاری ۲ هزار و ۷۳۳ تن و مدت مشابه سال قبل ۳ هزار و ۴۶ تن به ثبت رسیده است.

آقامحمدیان همچنین خاطر نشان ساخت میزان مصرف cng  نیز در سالجاری ۲۴ میلیون و ۸۵۰ هزار مترمکعب و مدت مشابه ۲۴ میلیون ۶۰۷ هزار متر مکعب بوده که این در مقایسه با مصرف سال گذشته یک رشد ۲ درصدی مواجه بوده است.

وی با اشاره به مصرف ۴۹ میلیون و ۶۸۵ هزار لیتری نفتگاز بخش حمل و نقل و مقایسه با مصرف ۴۰ میلیون و ۲۸۶ هزار لیتری سال گذشته آن را دارای یک افزایش ۲۳ درصدی دانست و عنوان کرد: بیشترین رشد مصرف نفتگازغیر نیروگاهی در این بخش به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست