• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۱۷
  • شناسه خبر: 5027

بازشماری انتخابات شورای شهر؛ صیانت از آرای مردم بود

پیام ملت– استاندار زنجان گفت: توجه به حفظ صیانت از آرای مردم موجب شد با هماهنگی هیئت نظارت بر شوراهای استان بازشماری انتخابات شورای شهر انجام شود که علاوه بر تایید صحت انتخابات تغییری در نتیجه انتخابات مشاهده نشد. ...

پیام ملتاستاندار زنجان گفت: توجه به حفظ صیانت از آرای مردم موجب شد با هماهنگی هیئت نظارت بر شوراهای استان بازشماری انتخابات شورای شهر انجام شود که علاوه بر تایید صحت انتخابات تغییری در نتیجه انتخابات مشاهده نشد.

اسدالله درویش امیری، صبح امروز در جلسه شورای اداری استان با عذرخواهی از شهروندانی که موفق به رای گیری نشدند، اظهار کرد: همزمان با روز انتخابات جمع کثیری از شهروندان به دلیل پایان مهلت انتخابات موفق به شرکت در انتخابات نشدند که لازم است از این شهروندان عذرخواهی کنم.

وی با بیان اینکه ۲۸ سال از رحلت جانگداز امام راحل سپری شده است، گفت: بزرگترین استقبال تاریخ از یک رهبر و باشکوه ترین بدرقه تاریخی از رهبر بود و هرگز تکرار نخواهد شد.

استاندار زنجان با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و نقش پررنگ ایشان در مجلس خبرگان و انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام راحل گفت: ایشان در این مقطع تاریخی حساس به خوبی نقش آفرینی کرد.

درویش امیری با تبریک سالگرد انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب گفت: پرونده زشتی ها و بداخلاقی های انتخاب بسته شود چرا که انتخابات تلخی و شیرینی های فراوانی  داشت.

وی با بیان اینکه مردم عزیز و غیور در ۲۹ اردیبهشت نام ایران را در جهان به عنوان بزرگترین کشور دموکراسی خواه به ثبت رساندند، گفت: این انتخابات، ایران را در دنیا سرافراز کرد و اینکه مردم برای تعیین سرنوشت کشور خود ساعت ها در صف های طویل اخذ رای حضور داشتند و شکوه انتخابات را رقم زدند که جزء شیرینی های انتخابات بود.

استاندار زنجان ادامه داد: ایران در منطقه ای از خاورمیانه قراردارد که بسیاری از حاکمان منطقه از در معرض انتخاب قرار دادن خود توسط مردم در هراس هستند.

درویش امیری با بیان اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس جرات برگزاری انتخابات و دموکراسی را ندارند، گفت: ۷۶ درصد ملت ایران علیرغم مشکلاتی که دارند پس از ۳۸ سال پای صندوق های رای آمدند.

وی با بیان اینکه ملت ایران با سلایق مختلف و مشارکت حداکثری به ندای رهبری پاسخ مثبت دادند، افزود: جمهوری اسلامی کار بزرگی در ۲۹ اردیبهشت انجام دادند، چرا که مقام معظم رهبری به مشارکت حداکثری مردم تاکید داشتند.

استاندار زنجان به تاکیدات رهبری مبنی بر اینکه پیروز این انتخابات مردم هستند و نباید با حرام و حلال خواندن آراء این شکوه را زیرسوال برد، افزود: در این انتخابات حرف های فراوانی زده شد و دیدگاه های گوناگونی بیان شد و ملت ایران و جهانیان دیدند که با وجود این بداخلاقی و هجمه ناجوانمردانه در حق دولت مستقر صورت گرفت در نتیجه روز انتخابات ملت ایران ادامه دولت را خواستار شدند.

درویش امیری  با بیان اینکه ۵۷ درصد از مردم به دولت مستقر رای دادند، گفت: انتخابات تمام شد و نباید در ادامه راه به مسائل گذشته دامن زد و اکنون زمان رفاقت است.

وی با اشاره به اینکه فراهم کردن زمینه مشارکت در پای صندوق های رای از رسالت های اصلی دولتمردان و مسوولان بود، گفت: برگزاری انتخابات بی عیب و نقص، صیانت از آراء مردم در این انتخابات مورد تاکید بود.

استاندار زنجان یکی از دلایل بازشماری مجدد انتخابات شورای شهر زنجان را صیانت از آراء مردم عنوان کرد و گفت: به همین منظور با هماهنگی هیئت نظارت بر شوراهای استان و نمایندگان داوطلبان و بازرسان، این بازشماری انجام شد و علاوه بر تایید صحت انتخابات تغییری در نتیجه انتخابات مشاهده نشد.

درویش امیری بازسازی بی اعتمادی مردم را تلاش مسوولان استان عنوان کرد و گفت: اجرای فرامین رهبری مبنی بر صیانت از آراء مردم و تامین امنیت انتخابات در دستور کار ما قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۶۳ هزار شعبه اخذ داشتیم که ۴۲ میلیون نفر پای صندوق های رای حاضر شدند؛ گفت: ۱۹۰ هزار نفر مسولیت برقراری امنیت و حفاظت از صندوق ها را برعهده داشتند که در استان زنجان بیش از ۳ هزار نفر نیروی انتظامی و سپاهی مسولیت حفاظت از صندوق های رای را برعهده داشتند و ۲۰ هزار نفر مسئولیت اجرایی این انتخابات را برعهده داشتند.

استاندار زنجان با تقدیر از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای گفت: از تمام شهروندانی که پس از پایان زمان انتخابات نتوانستند آراء خود را به صندوق ها بیاندازند، عذرخواهی می کنم.

درویش امیری با اشاره به اینکه انتخابات باشکوهی در کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: بارها به مدیران درخواست شده بود از عملکرد دولت در استان دفاع کنید و هم اینکه در متن جامعه حضور داشته باشند.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست