• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۰۲
  • شناسه خبر: 5216

حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس لبیک به آرمان‌های انقلاب بود

پیام ملت– نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: مردم بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس به آرمان‌های انقلاب اسلامی در دفاع از مظلومان عالم، لبیک گفتند. به گزارش پیام ملّت، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این ...

پیام ملت نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: مردم بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس به آرمان‌های انقلاب اسلامی در دفاع از مظلومان عالم، لبیک گفتند.

به گزارش پیام ملّت، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس پیام های زیادی را به همراه داشت، اظهار کرد: در این روز مرد و زن، پیر و جوان در راهپیمایی روز قدس با شکوه هر چه تمام حضور داشتند و بار دیگر به آرمان‌های انقلابی و اسلامی لبیک گفتند و قطعا عاقبت استکبار، نابودی است.

وی با بیان اینکه نخستین پیام این حضور به ملت‌های مظلوم و مستضعف دنیا بود، افزود: این حضور نشان داد که ایران حامی تمامی مظلومان و مستضعفان جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به انتقال پیام این حضور به کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: بنا به فرموده امام راحل اگر ملتهای مسلمان دست به دست هم دهند اسرائیل از بین می‌رود و به طور یقین وعده خداوند نیز در نابودی دشمنان حق است.

وی با یادآوری مظلومیت ۷۰ ساله مردم فلسطین و آواره شدن آنها از خانه و کاشانه ابراز کرد: مردم مظلوم فلسطین با وجود سکوت مرگبار کشورهای عربی و مجامع بین المللی سرزنده و سرافراز هستند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان خاطرنشان کرد: چند وقت پیش رئیس جمهور تاجر پیشه آمریکا نخستین سفر خود را به کشوری انجام داد که به شکل قبیله‌ای ایجاد و به شکل ارتجاعی قبیله‌ای اداره می‌شود و رؤسای ۵۰ کشور را دو هم جمع کردند و در نظر خود ناتوی عربی تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه این سفر رئیس جمهور آمریکا و دور هم جمع شدن سران برخی از کشورها چند هدف داشت، گفت: نخستین هدف این سفر اسلام هراسی، شیعه‌ هراسی و ایران هراسی بود تا ترامپ به اندازه کل بودجه دفاعی آمریکا از گاو شیرده خود بدوشد و به کشورش ببرد تا کارخانه‌های اسلحه‌سازیشان را بچرخانند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه تمامی این کارها به خاطر تامین امنیت غده سرطانی است، اضافه کرد: تمام اهداف دشمن دور کردن ذهن مسلمانان از موضوع فلسطین به عنوان نخستین مسئله جهان اسلام است تا رژیم صهیونیستی در امنیت زندگی کند.

وی با تاکید بر اینکه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نقشه دشمنان را نقش برآب کرد، اظهار داشت: امروز همه اقشار مختلف در راهپیمایی پرشور روز قدس شرکت کردند تا نشان دهند فلسطین مسئله اول جهان اسلام است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به هفتم تیرماه سال ۶۰ گفت: شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی شهید مظلوم انقلاب در این روز رقم خورد، علوه بر آیت‌الله بهشتی چهار وزیر، ۱۲ معاون وزیر و ۳۰ نماینده مجلس شورای اسلامی نیز به شهادت رسیدند که عنوان روز قوه قضاییه معروف است.

وی با اشاره به ۸ تیر ماه سال ۶۹ خاطرنشان کرد: در این روز بمباران شیمایی شهر مقاوم سردشت توسط دشمنی که به هیچ اصلی از اصول پایبند نبود، در آن روز سردشت ۱۲ هزار نفر جمعیت داشت و از این تعداد بیش از هشت هزار نفر در این بمباران شیمایی آسیب دیدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه و تقدیر و تشکر از این اقدام تصریح کرد: به دنبال فرمایش امام خامنه‌ای که فرمود “دشمن سعی دارد به ما سیلی بزند اما ما به آنها سیلی خواهیم زد” این حمله غرور آفرین به مواضع داعش انجام شد.

وی بیان کرد: دشمنان به ترقه‌بازی روی آورده و حرم امام(ره) که نمود استقلال و آزادی برای تمام دنیا است و مجلس شورای اسلامی که نماد مردم سالاری و قانونمداری است را مورد حمله تروریستی قرار دادند که البته واقع قضیه همان ترقه‌بازی بود.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه دنیا صلابت مردم ایران را دید، گفت: حمله اخیر موشکی به قلب فرماندهی و حکومت داعش چند پیام داشت که یکی از آنها به این ترقه‌بازیها بود تا بدانند جواب ترقه‌بازیها موشک است.

وی با تصریح اینکه این حمله موشکی سپاه تنها گوشه‌ای از توان عملیاتی ایران است خطاب به وزیر خارجه و وزیر جنگ رژیم مرتجع قبیله‌ای سعودی گفت: این موشک‌ها فقط برای داعش ساخته نشده و توانایی رسیدن به تل آویو، حیفا و ریاض نیز دارند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه این حمله موشکی پیام صلحی نیز برای کشورهای اسلامی منطقه بود ادامه داد: ایران پیام تامین امنیت را به کشورهای منطقه با این حمله موشکی به مقر داعش داد.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست