• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۱۶
  • شناسه خبر: 5381

صف آرایی آمریکا در برابر نظام اسلامی همیشگی است

پیام ملّت– نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره با همه قدرت در برابر نظام اسلامی صف‎آرایی کرده است. آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، با بیان اینکه ۱۶ ...

پیام ملّت– نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره با همه قدرت در برابر نظام اسلامی صف‎آرایی کرده است.

آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، با بیان اینکه ۱۶ تیرماه آغاز هفته فرهنگ مالیاتی است، اظهار کرد: هزینه‎های جاری و بودجه کشور باید توسط منابع مالیاتی اداره شود.

وی با بیان اینکه تقوا همچون آب جاری در نهر است، افزود: تقوا همچون آب که وجودش برای حیات زندگی ضروری است، سه گروه به دنبال تقوایی الهی هستند گروه نخست به دنبال ورود به بهشت هستند و به سبب آن به دنبال عمل به تقوای الهی هستند. گروه دوم به دلیل ترس از آتش جهنم در این راه حرکت می‌کنند ولی گروه سوم نگاهی فراتر از این دو گروه دارند، آن‌ها به خاطر خود خداوند او را عبادت و ستایش کرده و تنها برای کسب رضای الهی تقوا پیشه می‌کنند.

امام جمعه زنجان یادآور شد: هر اندازه ایمان فرد بالا باشد درجه تقوای او نیز افزایش می‌یابد و اعمالش از خلوص نیت برخوردار خواهد بود.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز آغاز فرهنگ مالیاتی، تصریح کرد: همه می‌دانند هرینه‌های جاری کشور از طریق منابعی اداره می‌‌شود که مالیات یکی از این منابع است، شخصی که فرار مالیاتی می‌کند ظلم می‌کند.

وی از ۱۸ تیرماه سال ۵۹ به‌عنوان سالروز کشف کودتای آمریکایی در پادگان هوایی نوژه همدان یاد کرد و گفت: این کودتا با همکاری آمریکا و رژیم بعثی عراق صورت گرفت که با عنایت الهی شکست خورد، ما باید توجه داشته باشیم که آمریکا همواره پس از پیروز انقلاب اسلامی در صدد ضربه زدن به کشورمان بوده اما همواره شکست خورده است، زیرا پشتیبان انقلاب اسلامی خداوند و ملت حزب‌الله است.

خطیب نمازجمعه زنجان افزود: ۱۵ شوال سالروز شهادت ابرمرد تاریخ اسلام حمزه سید الشهدا (ع) عموی پیامبر گرامی اسلام است. همچنین ۱۷ شوال سالروز جنگ خندق است که این‌ روز، روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای است. ورزش زورخانه‌ای ورزش اصیل است که مسائل دینی و جوانمردی در آن مطرح است، لذا مسولان باید بدان توجه داشته باشند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: انگلیس در چهار منطقه جهان همچون ایران، ترکیه، افغانستان و پاکستان خواستار اجرای طرح بی‌حجابی و هدف از این طرح، اسلام‌زادیی بود که در تقویم کشورمان این روز، روز فرهنگ عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است. همچنین ۲۲ تیرماه به‌عنوان روز مقامت نام‌گذاری شده که در این روز جنگ ۳۳ روزه اسرائیل و حزب‌الله در جنوب لبنان صورت گرفت که نام مقاومت به خود گرفت که نتیجه آن پذیرفتن شکست از سوی آمریکا و اسرائیل شد.

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: متاسفانه با گرم شدن هوا مصرف آب و برق از حد استاندارد افزایش یافته است به طوری که به هشدار رسیده و با ادامه این روند شاهد قطعی خواهیم بود که لازم است صرفه‌جویی شود، ما دو برابر دنیا مصرف آب داریم. هر روز اگر یک لیتر آب صرفه‌جویی کنیم شاهد ذخیره ۸۰ میلیون لیتر آب در کشور خواهیم بود.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست