• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۲۶
  • شناسه خبر: 5502

توسعه استان در گرو جذب سرمایه گذار است

پیام ملت– رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان  گفت: به منظور توسعه استان باید زمینه جذب سرمایه گذار فراهم شود. به گزارش پیام ملّت، سجاد نباتچیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسب برای ...

پیام ملت رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان  گفت: به منظور توسعه استان باید زمینه جذب سرمایه گذار فراهم شود.

به گزارش پیام ملّت، سجاد نباتچیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری صنعتی در استان زنجان وجود دارد، اظهار کرد:  پروژه بزرگ تولید خودروی برقی در زنجان در دستور کار قرار دارد.

وی اخذ موافقت‌های اصولی برای سرمایه‌گذاری و تعقیب و صیانت از سرمایه‌گذار را از وظایف این ارگان برشمرد و گفت:  تعامل بین بخش تولید و دولت از مهمترین وظایف خانه صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در مورد برنامه این ارگان در سال ۹۶ بیان کرد: خانه صنعت عمده وقت خود را صرف جذب سرمایه‌گذار غیراستانی می‌کند و تمام تلاش آن جلوگیری از دلسرد شدن و از دست رفتن سرمایه‌گذار است.

وی با اشاره به پروژه‌های موفق آریا درخشان و سیمان خمسه به پروژه خودروی برقی در استان اشاره کرد و گفت: از این طرح باید با نام ابرپروژه یاد کرد که وزیر صنعت و معدن مشوق آن بوده و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز وقت بسیاری صرف آن کرده‌اند.

نباتچیان با بیان اینکه این طرح نیازمند حمایت دولتی، تعرفه‌ای و یارانه‌ای است، ابراز کرد: خانه صنعت بیشتر تمرکز خود را صرف این طرح می‌کند.

وی با تاکید بر تلاش بر صنعتی شدن استان ابراز کرد: با احترام به پروژه‌های ۲۰کارگری  این پروژه‌ها سبب صنعتی شدن استان نمی‌شود و پروژه‌های بزرگ در استان‌های صنعتی شناخته شده سبب صنعتی شدن آن‌ها شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ایجاد پروژه‌های ۵۰۰ کارگری و هزار کارگری را سبب شناخته شدن زنجان به‌عنوان یک استان صنعتی برشمرد و گفت: بنابراین جذب سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها در استان باید افزایش یابد.

وی در مورد صنعت نساجی استان عنوان گرد: صنعت نساجی زنجان بسیار جوان و مدرن است و به دلیل ویژگی خاص آب و هوای زنجان راه‌اندازی این صنعت در استان به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد.

نباتچیان با اشاره به شکننده بودن صنعت نساجی در کشور بر حمایت از این صنعت در استان تاکید کرده و گفت: واحد‌های جدید نساجی ک در استان راه‌اندازی شده‌اند بسیار مدرن هستند و اگر با همین سرعتی که آغاز به کار کرده‌اند ادامه دهند پیشرفت بسیاری از استان‌های نامدار در این صنعت خواهند داشت.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست