• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۵-۰۲
  • شناسه خبر: 5594

اختیارات شوراها به اندازه نیاز مردم افزایش نیافته است

پیام ملّت– معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان گفت: اختیارات شوراها به اندازه نیاز مردم افزایش نیافته است و این وضعیت دلایلی دارد که سبب شده جایگاه شوراها در کشور به شرایط مطلوب خود نرسد. به گزارش پیام ملّت، ...

پیام ملّت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان گفت: اختیارات شوراها به اندازه نیاز مردم افزایش نیافته است و این وضعیت دلایلی دارد که سبب شده جایگاه شوراها در کشور به شرایط مطلوب خود نرسد.

به گزارش پیام ملّت، جواد رحمتی درهمایش منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی، با اشاره به اینکه شهرداران باید با شورا برای تامین منافع شهر هماهنگ باشند، ابراز کرد: این هماهنگی باید به صورت مجموعه‌ای و مطابق قانون برای توسعه شهر باشد.

وی بر انجام اقدامات زیربنایی و هدفمند تاکید کرد و گفت: اعضای شورا باید میزان توسعه یافتگی و توسعه نیافتگی مناطق شهر را در کنار میزان درآمدهای آن مطالعه کرده و برای توسعه متوازن شهر اقدام کنند.

معاون استاندار زنجان با شاره به پیش بینی افزایش اختیارات شوراها در برنامه سوم توسعه خاطرنشان کرد: این افزایش اختیارات به شرایط مطلوب نرسید و در برنامه‌های توسعه‌ای دیگر تا برنامه ششم نیز این مهم لحاظ و مورد توجه قرار نگرفته است.

رحمتی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی باید توجه جدی داشته باشند، تصریح کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان چهار لایحه بودجه را مصوب می‌کنند و یک لایحه نیز مصوب شده و اگر از نظر اعضای شورا نیازمند تغییرات باشد مطابق با قانون متمم اصلاحاتی لحاظ شود.

وی با تاکید بر استفاده بهینه از اعتبارات ماده ۱۷ قانون و اعتبارات مربوط به آموزش شهروندی اظهار کرد: باید از منابع مربوط به آموزش شهروندی استفاده بهینه و شود چرا که با توسعه شهرها نیازمند آموزش شهروندان در ابعاد مختلف هستیم.

اسدالله درویش‌امیری استاندار زنجان نیز در این جلسه با ارائه توصیه‌هایی به منتخبین گفت: اختلاف شوراها با شهردار به صلاح مردم نیست و سبب کندی کار شهردار در آبادی شهر می‌شود.

وی بیان کرد: اعضای شورا باید در انتخاب شهرداردقت لازم را داشته باشند و اگر شهردار وظایف خود را خوب عمل کرد نیازی به تغییر نیست چرا که تغییرات خسارت سنگینی را به شهرها وارد می‌کند.

 

انهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست