• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۱۸
  • شناسه خبر: 6219

جشنواره ملی ماه بلند غزل در زنجان برگزار می شود

پیام ملّت– مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت:فراخوان نخستین جشنواره ملی ماه بلند غزل، یادواره غزل‌سرای بزرگ معاصر، حسین منزوی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان منتشر شد. ناصر مقدم در گفت و ...

پیام ملّت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت:فراخوان نخستین جشنواره ملی ماه بلند غزل، یادواره غزل‌سرای بزرگ معاصر، حسین منزوی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان منتشر شد.

ناصر مقدم در گفت و گو با پیام ملّت، اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی ماه بلند غزل برای ایجاد رقابت سالم میان شاعران غزل‌سرای کشور طراحی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این جشنواره در دو گروه سنی زیر سی سال و بالای سی سال برگزار می شود و علاقه‌مندان می‌توانند در دو بخش “تک اثر” و “کتاب” شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: در بخش تک‌ اثر حداکثر ٣ اثر و در بخش کتاب با ارسال یک نسخه از مجموعه غزل چاپ شده در سال‌های ٩٥ و ٩٦ امکان شرکت در این جشنواره وجود دارد.

به گفته وی، داوری آثار توسط اساتید مجرب و متعهد انجام خواهد شد و زمان اعلام نتایج، پایان فروردین‌ماه سال ٩٧ بوده و مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر نیز در اردیبهشت‌ماه سال ٩٧ برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به جوایز نفرات برتر در بخش تک اثر،افزود: نفر اول مبلغ ١٥ میلیون ریال، نفر دوم مبلغ ١٢ میلیون ریال، نفر سوم مبلغ ١٠ میلیون ریال، نفر چهارم مبلغ ٧ میلیون ریال و نفر پنجم مبلغ ٥ میلیون ریال هدیه نقدی دریافت می‌کند.

وی گفت:در بخش کتاب نیز نفر اول مبلغ ٢٠ میلیون ریال به همراه تندیس جشنواره را از آن خود کرده و به نفر دوم ١٥ میلیون ریال و نفر سوم نیز مبلغ ١٠ میلیون ریال اهدا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد بوده و آثار ارسالی باید در قالب word و با فونت ١٤  mitra تایپ شده و به انضمام فرم شرکت در مسابقه، تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس پشت‌نویسی شده به نشانی دبیرخانه یا آدرس پست الکترنیکی ارسال شود،افزود: آثاری که فاقد فرم شرکت در مسابقه و کپی کارت ملی و عکس باشد، از داوری کنار گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در نخستین دوره دوسالانه جشنواره ملی “ماه بلند غزل”، آثار خود را حداکثر تا ٣٠ دی ماه سال جاری به نشانی دبیرخانه دائمی این جشنواره و یا پست الکترونیکی آن ارسال کنند،افزود:علاقه مندان می توانند آثار خود را به زنجان، میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بوده و یا آدرس پست الکترونیکی جشنواره zanjan.ghazal@gmail.com ارسال کنند.

مقدم بیان داشت:ارسال آثار به منزله قبول مقررات جشنواره بوده و آثار ارسالی به شرکت‌کنندگان عودت نخواهد شد. حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف از جشنواره تلقی می‌شود.

وی افزود: زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی ماه بلند غزل متعاقبا اعلام خواهد شد.

این مسئول بیان داشت:نام این جشنواره از این بیت معروف حسین منزوی انتخاب شده است: پلنگ من، دل مغرورم، پرید و پنجه به خالی زد/ که عشق ماه بلند من ورای دست رسیدن بود.

انتهای پیام/ع

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست