• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۲۳
  • شناسه خبر: 6281

۲۲۰۰ روشندل زنجانی از خدمات بهزیستی برخوردار هستند

پیام ملّت– مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۲۳ مهرماه در تاریخ به روز جهانی نابینایان (روز جهانی عصای سفید)  نامگذاری شده است، گفت: در استان زنجان  دو هزار و ۲۰۰ روشندل تحت پوشش خدمات بهزیستی استان زنجان ه ...

پیام ملّت مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۲۳ مهرماه در تاریخ به روز جهانی نابینایان (روز جهانی عصای سفید)  نامگذاری شده است، گفت: در استان زنجان  دو هزار و ۲۰۰ روشندل تحت پوشش خدمات بهزیستی استان زنجان هستند.

محمد محمدی قیداری در گفت و گو با پیام ملّت، با اشاره به ۲۳ مهر ماه روز جهانی عصای سفید خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲ هزارو ۲۰۰ روشندل زنجانی از خدمات بهزیستی استان زنجان استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه خدمات بهزیستی به روشندلان زنجانی بر اساس شدت معلولیت ها است، عنوان داشت: در کمیسیون ics شدت معلولیت ها مشخص می شود و روشندلان زنجانی بر اساس میزان معلولیت ها از خدمات بهزیستی بهزه مند می شوند .

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هزینه های ایاب ذهاب،تحصیلی و ورزشی و غیره روشندلان توسط بهزیستی پرداخت می شود،تصریح کرد: در راستای مناسب سازی استان زنجان برای رفت آمد روشندلان اقداماتی انجام شده و ادامه دارد.

محمدی با اشاره به اینکه در استان زنجان نزدیک به ۶۵ دانشجو تا سقف دکتری از هزینه تحصیلی و آموزشی بهزیستی زنجان استفاده می کنند، افزود: ۸۰ درصد شهریه این دانجشویان توسط بهزیستی پرداخت می شود.

وی به تعداد روشندلان بر اساس شدت معلولیت اشاره کرد و ادامه داد: در استان زنجان ۲ هزار و ۲۰۰ روشندل وجود دارد که ۳۸۱ نفر دارای معلولیت چشمی خفیف،۶۷۱ نفر متوسط،۸۴۴ نفر شدید و ۴۴۲ نفر در سطح خیلی شدیدی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه مهمترین اقدام بهزیستی زنجان در راستای پیشگیری از معلولیت های چشمی اجباری کردم مشاوره ژنتیک است، اضافه کرد: در این مشاوره ژنتیک با غربالگریهای های انجام گرفته می توان از این معلولیت ها پیشگیری کرد.

محمدی با اشاره به اینکه بهزیستی نزدیک به ۲۲ سال است که در اول آبان هر سال در راستای پیشگیری از تنبلی چشم توسط پایگاههای ثابت و سیار اقدامات موثری را انجام داده است، خاطرنشان ساخت: یک درصد از نابینایی مربوط به تنبلی چشم است که سالیان سال است که بهزیستی کودکان سه تا شش سال را غربالگری می کند.

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست