• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۲۹
  • شناسه خبر: 6339

نیروهای انقلاب با برچسب‌ها میدان را ترک نمی‌کنند

پیام ملّت – عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تجربه برجام و بدعهدی‌های آمریکا گفت: عده‌ای ساده‌لوح در خصوص برجام امضای جان کری را تضمین می‌دانستند. آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآ ...

پیام ملّت عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تجربه برجام و بدعهدی‌های آمریکا گفت: عده‌ای ساده‌لوح در خصوص برجام امضای جان کری را تضمین می‌دانستند.

آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان سبک زندگی اسلامی و با موضوع شجاعت که جمعه شب برگزار شد با اشاره به نگاه قرآن در چگونه زیستن اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی از نگاه قرآن مراحل مختلفی دارد که برخی از این مراحل در جلسات گذشته مورد بحث قرار گرفت.

وی شجاعت را یکی از ویژگی‌های مومن دانست که سبب متمایز شدن زندگی او با غیرمومن می‌شود، افزود: براساس روایات ما مومن شجاع است و این شجاعت به معنای قوت قلب و صلابت قلبی بوده که سبب می‌شود او در برابر دشمن مقاوم باشد و در برابر ناگواری‌ها نیز میدان را خالی نکند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری شجاعت را از جمله ویژگی‌های انبیا و اولیا الهی دانست و عنوان کرد: روایت‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد که در یکی از آنها امام صادق(ع) می‌فرماید “خداوند متعال به پیامبرانش ویژگی‌هایی داده و هرکس این ویژگی‌ها را در خود یافت باید شکرگذار باشد و اگر این ویژگی‌ها را در خود ندید به دنبال  کسب این ویژگی‌ها باشد” که یکی از این ۱۰ ویژگی شجاعت است.

Image result for ‫حجت الاسلام ابوالقاسم دولابی‬‎

وی با اشاره به روایت دیگری از ائمه اطهار(ع) در باب شجاعت بیان کرد: امام علی(ع) می فرماید که انسان‌های شجاع شکست‌ناپذیر بوده و هیچ گاه به زانو در نمی‌آیند، اباعبدالله الحسین(ع) از جمله این شخصیت‌ها بود که در هیچ شرایطی حاضر به تسلیم در برابر یزید نشد.

آیت‌الله حاج‌ابوالقاسم نتیجه شجاعت را عزت انسان عنوان کرد و افزود: جامعه‌ شجاع نیز عزت‌مند است و در نگاه‌ها تلألو خاصی دارد، امام علی(ع) در خصوص شجاعت فرموده‌اند که پیروزی در شجاعت است.

وی محافظه‌کاری و ملاحظه‌گری از جمله مواردی دانست که سبب می‌شود انسان در برابر دشمن شکست بخورد گفت: اگر سیدالشهدا(ع) با یزید بده و بستان کرده و توافق می‌کردند اتفاقات کربلا روی نمی‌داد و این توافق به طور یقین رسمیت دادن به یزید یعنی باطل بود که امام حسین(ع) هیچ گاه حاضر به انجام چنین کاری نشد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه طبق روایتی از امام علی(ع) اگر خداوند فردی را دوست داشته باشد به او شجاعت می‌هد، اضافه کرد: این روایت این را نشان می‌دهد که انسان شجاع محبوب خداوند است.

وی در ادامه به شجاعت امام خمینی(ره) در مواجهه با رژیم طاغوت اشاره و یادآور شد: ابهت امام(ره) رژیم طاغوت و ساواک را در هنگام دستگیری ایشان به ترس واداشته بود اما خود امام(ره) ذره‌ای از راه انتخابی خود عقب نشینی نکرد.

آیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با بیان اینکه امام خمینی(ره) آن ویژگی‌های ۱۰ گانه انبیا و اولیای اولهی را دارا بود، اظهار کرد: قرآن کریم نیز نمونه‌های شجاعت را برای ما معرفی کرده که یکی از این الگوها حضرت ابراهیم(ع) است که حتی در دوران نوجوانی در مقابل بت‌پرستی ایستاد.

وی با اظهار اینکه بتهای امروز با بتهای آن دوران تفاوتهایی دارد و رنگ بوی دیگری به خود گرفته است، ابراز کرد: چوب و سنگ بتهای آن روز بودند اما بت امروز تکنولوژی و ابزارهای جنگی است، آمریکایی‌ها و دشمنان دین ما را از بتهای امروز و سلاح‌های جنگی می‌ترسانند و در داخل نیز برخی از انسان‌های ترسو نیز با آنها همنوا می‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان یکی از مسئولان کشور در سالهای گذشته خاطرنشان کرد: عجیب است یکی از مسئولان ما گفته بود که اگر آمریکا به ما حمله کند در عرض ۱۰ دقیقه کل سیستم دفاعی ما از کار می‌افتد که باید گفت این فکر همان فکری است که ابراهیم(ع) را از بتها می‌ترساند.

وی با اشاره به روایاتی در خصوص شجاعت‌های مثال‌زدنی پیامبر(ص) تصریح کرد: گاهی ما از پیامبر(ص) فقط عبادت، مهربانی و کمک به فقرا را شنیدیم در حالی که شجاعت آن حضرت سبب شده تا امام علی(ع) در روایتی به تحسین شجاعتهای پیغمبر(ص) بپردازد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با تصریح “شجاعت برای همه انسان‌ها پسندیده اما برای حاکمان واجب و لازم است” عنوان کرد: حاکم دینی باید شجاع‌ترین مردم باشد و در جامعه دینی کسی باید در راس قرار گیرد که از تهدید و ارعاب دشمن هراسی نداشته باشد.

وی به اشاره به سوره انفال که در خصوص وظیفه مومنان در مواجهه با دشمن آمده است، گفت: خداوند در قرآن کریم و در سوره انفال می‌فرماید “ای مومنان اگر در جنگ دیدید که تعداد کفار زیاد است، فرار نکنید چرا که هرکس به دشمن پشت کند گرفتار غضب الهی شده و جهنمی خواهد شد”.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمایشات سراسر شجاعانه‌ای در برابر سخنان رئیس جمهور آمریکا داشتند، یادآور شد: همه می‌بینند که رهبر معظم انقلاب چگونه قاطعانه در مقابل دشمن می‌ایستند و بر دهان رئیس جمهور آمریکا می‌زنند در شرایطی که بیشتر کشورهای دنیا از رئیس جمهور آمریکا می‌ترسند و حتی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس با یک اخم سفیر آمریکا خود را می‌بازند.

وی با ابراز اینکه این روحیه شجاعت سبب شده تا امثال شهید حججی‌ها در بند دشمن نیز ذره‌ای از صلابت‌شان کاسته نشود، تصریح کرد: این قدرتی که خداوند متعال به مردم ما داده است به خاطر شجاعت رهبران و دلیرمردان این کشور است.

آیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با اشاره به مراتب شجاعت نخستین جلوه شجاعت را شجاعت در برابر دشمن دانست و اظهار داشت: این ویژگی سبب می‌شود تا در مقابل ارعاب و تهدید نترسیم چرا که دشمن حرف زیاد می‌زند.

وی با بیان اینکه قسم دوم شجاعت ایستادگی در برابر هوا و هوس است گفت: طبق فرمایش پیامبر(ص) شجاع‌ترین مردم کسانی هستند که در مقابل هوا و هوس بایستند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه شجاعت در برابر ملامت‌ها قسم سوم شجاعت است، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در سوره مائده می‌فرماید “بندگان خوب خدا از ملامت ملامت‌گران نمی‌ترسند” باید گفت که نیروهای انقلابی چنین هستند این نیروها هیچ‌گاه با برچسب از میدان بیرون نخواهند رفت چرا که این مردمی که انقلاب کردند و در برابر دشمن شجاعت به خرج دادند با ملامت عده‌ای میدان را ترک نمی‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شجاعت در اعلام خطا و اشتباه یکی دیگر از جلوه‌های شجاعت است، افزود: کشور ما چهار سال درگیر یک تجربه از اساس اشتباه برجام بود، مقام معظم رهبری بارها اعلام فرمودند که بنده از این جهت موافق مذاکره هستم تا همه بفهمند آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به سخنان عده‌ای در داخل کشور که امضای جان کری را تضمین می‌دانستند، گفت: عده‌ای ساده‌لوح در خصوص برجام می‌گفتند که جان کری(وزیر خارجه سابق آمریکا) قول داده است در حالی که قرآن کریم به صراحت گفته که رهبران کفر عهد و پیمان را به رسمیت نمی‌شناسند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز بر همه آشکار شده که دشمنان ما اهل ماندن در عهد و پیمان نیستند و برخی به اشتباه چهار سال سرمایه‌های هسته‌ای کشور را به هدر داده‌اند.

آیت‌الله حاج‌ابوالقاسم ادامه داد: اگر قدر تجربه برجام را بدانیم ارزشمند خواهد بود و برخی باید با شجاعت اشتباه خود را اعلام کنند اما این افراد از اینکه به اشتباه خود اعتراف کنند، می‌ترسند چرا که با همین  برجام از مردم راي گرفته‌اند.

وی با اشاره به تصمیم آمریکا در تحریم ایران اظهار کرد: بدترین تحریمها در طول تاریخ علیه کشور ما تصویب می‌شود و دشمن امروزه موضوع دفاعی کشور را پیش کشیده که مقام معظم رهبری شجاعانه اعلام کردند که آنها حق ورود به مسائل دفاعی ما را ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برخی هنوز بر اشتباه خود اصرار دارند و به دنبال برجام‌های بعدی هستند، اینها می‌گویند که ما حاضریم در خصوص مسائل منطقه نیز مذاکره کنیم که این یعنی دست کشیدن از دفاع از مظلومان، یعنی ما به عنوان مثال در خصوص یمن برویم و با آل‌سعود و آمریکا مذاکره کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین عامل در شجاع بودن تقویت ولایت خداوند و اولیا خدا است، ابراز کرد: طبق آموزه‌های اسلامی کسی که ماموریتی از طرف خداوند دارد نباید ترسی به دل راه دهد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سفری که به همراه آیت‌الله اراکی به کشور تونس داشتند، گفت: تونس مقر اصلی داعش است، عده‌ای در داخل به ما تاکید می‌کردند که این سفر انجام نشود اما با تصمیم آیت‌الله اراکی این سفر انجام و همایش بسیار خوبی در راستای وحدت شیعه و سنی در این کشور برگزار گردید که به گفته برخی دوستداران جمهوری اسلامی با این همایش سد حضور ایران در تونس شکسته شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست