• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۲-۰۸
  • شناسه خبر: 6782

شیوع سرطان در زنجان از میانگین کشوری پایین تر است

پیام ملّت – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: طبق مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته شیوع سرطان بجز سرطان معده در این استان نسبت به میانیگن کشوری پایین تر است. پرویز قزلباش در سخنرانی پیش از ...

پیام ملّت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: طبق مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته شیوع سرطان بجز سرطان معده در این استان نسبت به میانیگن کشوری پایین تر است.

پرویز قزلباش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه زنجان افزود: بر این اساس توصیه می شود در صورت علائم وموارد مشکوک به پزشک مراجعه کرده و از طرفی خودمراقبتی و توجه آموزش های بهداشتی نیز در پیشگیری و تشخیص بهنگام تاثیرگذار است.
وی اظهار کرد: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه های سرسام آور درمانی را از دوش مردم برداشت و هم اکنون بیماران روستایی پنج درصد و مناطق شهری ۱۰ درصد هزینه ها را پرداخت می کنند.
به گزارش ، قزلباش افزود: حمایت های مالی دولت به شکل های مختلفی انجام می گیرد و این در حالی است که سال گذشته ۸۰ میلیارد ریال برای داروهای سرطانی استان کمک کرده است.
وی بیان کرد: یکی از کارهای مهم در این استان این است که برای افراد زیر ۱۴ سال در روستاها خدمات رایگان دندانپزشکی و بالای ۱۴ سال این خدمات با کمترین قیمت ارائه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: هم اکنون در پایگاهها و مراکز خدمات جامع نیز خدمات متعددی برای افرا د بالای ۱۴ سال نظیر قند، فشار خون و سایر خدمات بهداشتی انجام می گیرد.
وی اظهار کرد: چاقی منشا بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری قند خون پوکی استخوان بشمار می رود .
وی خاطر نشان کرد: نمک نیز در بین مردم زیاد استفاده می شود که مصرف آن به بیماری فشار خون منجر شده است.
به گزارش ایرنا، امسال سازمان بهداشتی جهانی (WHO) شعار مهم و متفاوت ‘پوشش همگانی سلامت، برای همه در همه جا’ را انتخاب کرده، موضوعی که لزوم ان این روزها بیش از بیش در کشورهای مختلف از جمله ایران حس می شود.
روزهای هفته سلامت با عنوان عدالت در درسترسی خدمات سلامت، حق مردم ، مسولیت حکومت، سلامت برای همه در همه جا، مقابله با آسیب های اجتماعی، تعهد و مسولیت پذیری نهادهای موثر حمایت از فقر در دسترسی به خدمات سلامت، ترویج سبک زندگی سلامت محور، اجتماعی شدن سلامت، انسجام اجتماعی، نشاط اجتماعی و منابع پایدار و جامعه سالم نامگذاری شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست