• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۴-۱۱
  • شناسه خبر: 7203

انتشار فراخوان چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها استان زنجان

پیام ملّت – فراخوان چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان در راستای شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه های استان و توسعه ظرفیت های موجود مطبوعات برگزار می‌شود. به گزارش پیام ملّت به نقل از خانه مطب ...

پیام ملّت – فراخوان چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان در راستای شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه های استان و توسعه ظرفیت های موجود مطبوعات برگزار می‌شود.

به گزارش پیام ملّت به نقل از خانه مطبوعات استان زنجان، چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان با هدف ارتقاء سطح کیفی خبر و اطلاع رسانی در استان، گسترش فرهنگ مطالعه و روزنامه خوانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه های استان و توسعه ظرفیت های موجود مطبوعات برگزار می شود.

این جشنواره در بخش های اصلی مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس (خبری، غیر خبری)، خبر، گزارش(خبری، تحلیلی)، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه آرایی، طنز مکتوب و طرح و کاریکاتور برگزار خواهد شد.

همچنین بخش های موضوعی جشنواره حمایت از کالای ایرانی، حقوق شهروندی، ایثار و شهادت، دین و معنویت، حجاب و عفاف، ورزش و نشاط اجتماعی، خانواده و سبک زندگی، آب، محیط زیست، چالش ها و آسیب های اجتماعی (طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد، فساد اداری، بیکاری، فقر) و نظام سلامت برگزار می شود.

آثار رسیده در بخش های موضوعی جداگانه بررسی شده و از رسانه ای که بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات فوق داشته باشد تجلیل خواهد شد.

در این بخش ارسال اصل و یا تصویر چاپ شده  آثار به دبیرخانه الزامی است و نیازی به بارگذاری این آثار در سامانه نمی باشد .

بر طبق موارد مطروحه در فراخوان جشنواره مبنی بر روابط و مقررات شرکت در جشنواره آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله زمانی ابتدای تیرماه ۹۶ تا پایان خردادماه ۹۷ در یکی از نشریات استانی، خبرگزاری ها، پایگاه های  خبری استان و سرپرستی های نشریات سراسری منتشر شده باشد.

آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر در صفحه منتشره قید شده باشد و مطالب با امضای مستعار پذیرفته نمی شود. (افرادی که آثار آن ها با نام مستعار و کد ثبت می گردد باید به تأیید مدیر مسئول رسانه رسیده باشد)

تبصره: نمایندگی های نشریات سراسری و خبرگزاری ها به منزله مدیرمسئول رسانه شناخته نمی شوند و باید توسط مدیرمسئول در مرکز تأیید گردد.

مطالب مربوط به رسانه های فاقد مجوز و همچنین بولتن های داخلی امکان شرکت در جشنواره را ندارند.

هر متقاضی مجاز به شرکت در ۳ بخش از جشنواره است و  در هر بخش می تواند حداکثر تا ۲ اثر را بارگذاری نماید که در مجموع ۶  اثر پذیرفته می شود، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.

رسیدگی به آثار یک مرحله ای و توسط هیأت داوران جشنواره خواهد بود.

هیئت داوران امکان ارسال اثر به جشنواره را ندارند و قاعده داوری بدین ترتیب خواهد بودکه برای رد یا تأیید هر اثر، نظر نصف به اضافه یک رأی هیأت داوران تعیین کننده خواهد بود.

تعداد اعضای شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره، رتبه بندی خواهند شد: بالای ۱۵ نفر شرکت کننده: نفرات اول، دوم وسوم انتخاب خواهد شد. ما بین ۱۰تا ۱۵ نفر شرکت کننده: نفرات اول و دوم انتخاب خواهد شد.بین ۵ تا ۱۰نفر شرکت کننده: فقط یک نفر، تعداد آثار کمتر از مقدار تعیین شده در بخش های دیگر ادغام یا حذف می شود.

جوایز جشنواره در بخش های اصلی شامل نفر اول در هر رشته  تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال، نفر دوم در هر رشته لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال و نفرسوم در هر رشته  لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال است.

در بخش های موضوعی هم از رسانه برتر تجلیل خواهد شد.

متقاضیان شرکت در جشنواره می بایست با مراجعه به سایت  zanjan.pressfestival.ir آثار خود را تا تاریخ ۳۱ تیر۹۷  بارگذاری نموده و همچنین به صورت چاپ شده به دبیرخانه ارسال نمایند.

اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان زنجان ۱۷ مرداد ۹۷ برگزار می شود.

علاقمندان برای ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس دبیرخانه جشنواره به نشانی زنجان- خیابان امام، میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۵۴۸۰۰۷  -۰۲۴ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست