• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۴-۱۳
  • شناسه خبر: 7244

دولت در واگذاری ارز ۴۲۰۰ تومانی زمینه فساد را ایجاد کرد

پیام ملّت – عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در واگذاری ارزهای ۴۲۰۰ تومانی زمینه فساد را برای سودجویان ایجاد کرد و اکنون باید بداند با حرف زدن کاری از پیش نمی‌رود و این فرایند است که باید اصلاح شود. مح ...

پیام ملّت – عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در واگذاری ارزهای ۴۲۰۰ تومانی زمینه فساد را برای سودجویان ایجاد کرد و اکنون باید بداند با حرف زدن کاری از پیش نمی‌رود و این فرایند است که باید اصلاح شود.

محمود صادقی ، درباره اظهارات معاون اول دولت مبنی بر اینکه دولت با شرکت‌هایی که از ارز دولتی سوءاستفاده کرده‌اند، برخورد می‌کند، اظهارکرد: باید به جهانگیری گفت که چرا شتابزده و نسنجیده سفره‌ای را برای سوءاستفاده گران پهن کردید که اکنون بخواهید آن را جمع کنید؟

وی افزود: دولت در واگذاری ارزهای ۴۲۰۰ تومانی زمینه فساد را برای سودجویان ایجاد کرد و اکنون باید بداند با حرف زدن کاری از پیش نمی‌رود و این فرایند است که باید اصلاح شود.

عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا ، با بیان اینکه مجموعه‌ای که نتواند پیش‌بینی کند یک ماه بعد چه اتفاقی در اقتصاد کشور خواهد افتاد، باید پاسخگو باشد، تصریح کرد: زمینه تخلف را ایجاد می‌کنید و بعد می‌خواهید یقه مردم را بگیرید و آنها را بازخواست کنید؟ با این کار دردی از کسی دوا نخواهد شد.

صادقی تاکید کرد: بدون تعارف بگویم متخلفان دانه درشت با خود آقایان ارتباط دارند و این مسأله چپ و راست هم ندارد. وگرنه چه لزومی داشت ما در تنگنای ارزی کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی را بدهیم به عده‌ای که موز وارد کشور کنند!

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برخی شرکت‌ها با ارز دولتی موبایل‌ با برندهای گران قیمت وارد کردند، گفت: موبایل‌های وارد شده کالاهایی هستند که معمولا طبقه اشرافی از آن استفاده می‌کنند و نه طبقه متوسط و پایین جامعه!

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه روز گذشته در فراکسیون شفاف‌سازی جلسه‌ای با مسئولان ذی‌ربط داشتیم و نتیجه مذاکرات آن شد که سیستم ارز دولتی غلط بوده، خاطرنشان کرد: تعیین ارز ۴۲۰۰ و اعلام این مسأله که ما می‌توانیم تمام مشکلات را جواب بدهیم تصمیم غلطی بود که حتما باید تعدیل شود.

عضو فراکسیون شفاف سازی گفت: دولت نباید در شرایط کنونی متکلف ارز شود، این کار دولت نیست! ارز کشور در شرایط حساس اگر بخواهد اولویت بندی شود باید به سمت کالاهای اساسی و ضروری سرمایه گذاری شود تا مردم به سختی نیفتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست