• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۵-۰۳
  • شناسه خبر: 7570

تولید گندم در استان زنجان ۵۰ درصد افزایش یافت

پیام ملّت – مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تولید گندم امسال نسبت به سال گذشته در استان زنجان ۵۰ درصد افزایش یافت. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تولید ...

پیام ملّت – مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تولید گندم امسال نسبت به سال گذشته در استان زنجان ۵۰ درصد افزایش یافت.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تولید محصول استراتژیک گندم به ۳۶۰ هزار تن طی سال جاری در استان زنجان برسد، تصریح کرد: این میزان محصول از ۲۹۴ هزار هکتار مزارع گندم آبی و دیم استان برداشت می شود.

حسین عامری با اشاره به افزایش حدود ۵۰ درصدی تولید گندم امسال نسبت به سال گذشته در استان زنجان خاطرنشان کرد: امسال بارندگی های مطلوب بهاره، تغذیه مناسب گیاهی و مبارزه جدی با آفت سن سبب شد خسارت سرمای بهاره در مزارع گندم استان تا حد زیادی جبران شده و عملکرد خوبی حاصل شود.

وی با بیان اینکه زنجان جزو استان هایی است که بالاترین تنوع ارقام را در کشت محصول گندم دارد، به کشت ۱۱ رقم گندم در این استان اشاره کرد و افزود: آذر۲، سرداری، هما، اوحدی، تکاب، باران، اروم، میهن، زارع و پیشگام از جمله ارقام مورد کشت گندم در استان زنجان به شمار می رود.

عامری در پایان با اشاره به پیش بینی خرید ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان عنوان کرد: برداشت گندم امسال در استان زنجان از هفته نخست تیر ماه آغاز شده و تا اواخر مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست