• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۵-۲۴
  • شناسه خبر: 7922

کم آبی در استان زنجان یک واقعیت اقلیمی است

پیام ملّت– مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: خشکی در استان زنجان یک واقعیت اقلیمی است و تنها راه مقابله با آن مصرف صحیح آب است. علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: مشترکان در فصل اوج گرما با راهکارهایی ساده می تو ...

پیام ملّت مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: خشکی در استان زنجان یک واقعیت اقلیمی است و تنها راه مقابله با آن مصرف صحیح آب است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: مشترکان در فصل اوج گرما با راهکارهایی ساده می توانند از هدر رفت آب جلوگیری بعمل آورده و این مایه حیات بخش را برای خود و آیندگان ذخیره کنند.

وی افزود: آبیاری درختان و گیاهان در ساعات خنک روز می تواند از هدر رفت آب به نحو چشمگیری جلوگیری بعمل آورده و میزان بهره وری آبیاری را نیز افزایش دهد که متاسفانه این مورد از نظر برخی شهروندان مغفول مانده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: اگر تنها در هنگام مسواک زدن شیر آب باز باشد در هر دو دقیقه با جریان متوسط،حدود دوازده لیتر آب هدر می رود.

وی اظهار کرد: به طور متوسط یک سوم مصرف آب در هر خانه مربوط به بخش استحمام است که با کاهش ۵ دقیقه ای زمان حمام کردن در ازای هر دقیقه کاهش ۲۰ لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.

جزء قاسمی با بیان اینکه برخی شهروندان برای شستشوی فرش های منزل خود از آب شرب استفاده می کنند گفت: با فرهنگ سازی صحیح استفاده از آب می توان در بسیاری از زمینه ها از هدر رفت آب به صورت بیهوده جلوگیری به عمل آورد.

این مسئول رفع نقص فنی کولر ها و استفاده از سایه بان برای کولر را باعث کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب اعلام کرده و افزود: جایگزینی جارو به جای شلنگ آب در پاکسازی حیاط و محوطه ها و عدم استفاده از آب آشامیدنی برای شستشوی خودرو نیز از دیگر راهکار های کاهش مصرف آب می باشد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست