• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۶-۱۱
  • شناسه خبر: 8335

اجرای «جاوید عباسی‌فلاح» در آیین آواز

پیام ملّت– نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» در سومین سال فعالیت خودش همچنان معرفی‌کننده استعدادهای جوان و میانسال آوازی و نیز تجلیلگر مدرسان و آوازخوانان پیشکسوت است؛ این نشست روز سه‌شنبه سیزدهم شهریورماه در فرهنگسرای ...

پیام ملّت– نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» در سومین سال فعالیت خودش همچنان معرفی‌کننده استعدادهای جوان و میانسال آوازی و نیز تجلیلگر مدرسان و آوازخوانان پیشکسوت است؛ این نشست روز سه‌شنبه سیزدهم شهریورماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

جاوید عباسی‌فلاح خواننده، مدرس آواز، استاد دانشگاه و پژوهشگر موسیقی آوازی در بیست و پنجمین نشست آیین آواز به اجرای برنامه می‌پردازد.

در این نشست که ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۱۳ شهریور در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود، داود غفاری‌زاده (نوازنده نی و سرپرست گروه)، مجید بدلی (تار) و فاروق مسگری (تمبک)، صدای این خواننده را همراهی خواهند کرد. نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» در سومین سال فعالیت خودش همچنان معرفی‌کننده استعدادهای جوان و میانسال آوازی و نیز تجلیلگر مدرسان و آوازخوانان پیشکسوت است. این برنامه ابتکاری است از کانون موسیقی ارسباران و ورود همگان به آن آزاد خواهد بود.

جاوید عباسی فلاح به سال ۱۳۵۳ در شهر زنجان به دنیا آمد. او که مدتی با نام کوچک قدیمش «جبار» عباسی فلاح فعالیت می‌کرد از نیمه دهه هفتاد خورشیدی نیز به آموختن ردیف آوازی ایران به ترتیب نزد کریم صالح عظیمی و محمد منتشری به مدت سه ماه مشغول شد. در ادامه، آموختن جدی و تکمیلی ردیف‌ آوازی، تصنیف‌ها و مرکب‌خوانی را نزد استاد میرزا علی اکبر خرم قزوینی در شهر قزوین به مدت چندین سال متمادی پی گرفت. او همچنین از سال ۱۳۸۹ به بعد و تا قبل از بیماری محمدرضا شجریان نزد ایشان به فرا گرفتن شیوه آوازی شجریان مشغول شد. در کنار اینها نیز ضمن تدریس رشته تحصیلی‌اش در دانشگاه زنجان به تدریس هنر آواز در این شهر اشتغال پیدا کرد. او همچنین مدیر اجرایی نشست تخصصی آیین آواز زنجان بوده است.

از جمله آثار و اجراهای این هنرمند می‌توان به آلبوم حریر نگاه (۱۳۸۷) با آهنگسازی ابراهیم نقدیان، آلبوم رسم یاری (۱۳۹۱) با آهنگسازی بهمن فریادرس و آلبوم جلوه ناز با آهنگسازی مجید ستاری (در دست انتشار)، همچنین خوانندگی در اپرای عروسکی حافظ به کارگردانی بهروز غریب‌پور، برگزاری کنسرت با گروه موسیقی رونای تهران، برگزاری کنسرت با گروه موسیقی ارغنون استان اردبیل و نیز برگزاری کنسرت با ارکستر موسیقی زندیگان زنجان اشاره کرد.

او همچنین در سال ۱۳۹۶ سخنران و میهمان ویژۀ دوازدهمین و شانزدهمین نشست آیین آواز در فرهنگسرای ارسباران بوده و همه ساله شرکت در همایش تعزیه و تعزیه خوانی و آوازخوانی در زنجان را به عنوان سخنران و مجری موسیقی در کارنامه دارد . از وی تا کنون مقالات تحقیقی و پژوهشی زیادی در رشته آواز انتشار یافته است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست