• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۶-۳۱
  • شناسه خبر: 8760

دانشگاه آزاد قانونمند عمل نکرد

پیام ملّت – معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در باره حاشیه هایی که در باره نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به وجود آمد، گفت: نکته ای که برای این دانشگاه اتفاق افتاد و خوب نیست، آن است که قانون مند عمل نکرد ...

پیام ملّت – معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در باره حاشیه هایی که در باره نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به وجود آمد، گفت: نکته ای که برای این دانشگاه اتفاق افتاد و خوب نیست، آن است که قانون مند عمل نکرد.

مجتبی شریعتی نیاسر در حاشیه نشست خبری خود ، توضیحاتی درباره علت اعلام دیرهنگام نتایج کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه آزاد ، مطرح کرد .
وی گفت: به طور طبیعی این مباحث برای تمام زیرنظام ها پیش می آید، نظام یکپارچه سنجش و پذیرش یعنی اینکه تمام زیرنظام ها باید از کانال سازمان سنجش عبور کنند. وقتی دانشگاهی قبل از سازمان سنجش، نتایج را اعلام می کند این مشکلات هم ایجاد می شود.
شریعتی نیاسر گفت: با وجود اینکه نباید نتایج را اعلام کنند اما دانشگاه آزاد به سرعت شش هزار و ۹۱۹ رشته محل را ظرف یک روز بررسی کرد، تعدادی از رشته محل ها حذف شد اما ۹۶ درصد رشته محل ها به تایید رسید.
وی تاکید کرد: به همان دلیل که دانشگاه آزاد اوایل شهریور سال گذشته نتایج را اعلام کرد امسال هم می توانست این کار را بکند نه اینکه ۲۴ شهریور ماه نتایج را منتشر کند.
وی ادامه داد: داوطلبان هم در تمام رشته محل ها باید خودشان متوجه باشند که رشته محل های مورد نظرشان، قانونی و دارای مجوز باشد. اگر هم شبهه ای ایجاد شد، سعی در برطرف کردن این شبهه کنند.
معاون آموزشی وزارت علوم، گفت: دانشگاه آزاد ساعت هشت صبح ۲۴ شهریورماه سی دی اعلام نتایج را به دست سازمان سنجش رساند در حالی که نتایج را قبلاً اعلام کرده بود. هر رشته ای که از قبل مجوز داشته باشد به هیچ عنوان حذف نمی شود، رشته هایی که حذف شده است دارای مشکل بود.
وی در مورد تعیین تکلیف چهار هزار دانشجوی دانشگاه آزاد که انتخاب رشته کرده اند، گفت: دانشگاه و موسسه ای که به صورت ناهماهنگ و بدون مجوز پذیرش می کند خودش باید پاسخگو باشد. از زمانی که برخی از زیرنظام ها بدون هماهنگی اقدام به پذیرش دانشجو کرده اند، این مشکلات ایجاد شد./ ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست