• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۷-۰۴
  • شناسه خبر: 8851

برداشت ۸۳ هزار تن انگور از تاکستان‌های استان زنجان

پیام ملّت – امسال از سطح ۱۶ هزار هکتار باغات بارده استان حدود ۸۳ هزار تن محصول انگور برداشت می‌شود. مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه زنجان از نظر سطح و تولید جزو استان های مهم تولید ک ...

پیام ملّت امسال از سطح ۱۶ هزار هکتار باغات بارده استان حدود ۸۳ هزار تن محصول انگور برداشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه زنجان از نظر سطح و تولید جزو استان های مهم تولید کننده انگور در کشورمان محسوب می شود، تصریح کرد: امسال برداشت محصول انگور از تاکستان‌های استان از نیمه دوم شهریور ماه آغار شده و تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

بهنام اوجاقلو عسگری، بیدانه، یاقوتی، شاهانی، فخری و قره اوزوم را از ارقام انگور تولیدی در استان زنجان برشمرد و عنوان کرد: بیدانه سفید و سیاه عمده ارقام انگور تولیدی استان را شامل می شود.

اوجاقلو با تاکید بر ضرورت و اهمیت ایستاده کردن باغات انگور به عنوان راهکار افرایش بهره وری و ارتقای سطح کمی و کیفی محصول تولیدی بیان داشت: با ایستاده کردن باغات انگور، میوه ها نور کافی دریافت کرده و به دلیل عبور جریان هوا از لای بوته‌ها، امکان انتقال بیماری ها از سایر باغات به حداقل می رسد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ایستاده کردن باغات انگور را در جلوگیری از شیوع بیماری سفیدک بسیار موثر دانست و عنوان کرد: سهولت انجام عملیات مختلف در سطح باغ از جمله برداشت آسان و همچنین امکان استفاده از انواع ماشین آلات در مراحل مختلف مدیریت باغ از دیگر مزایای ایستاده کردن باغات انگور به شمار می رود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست