• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۷-۰۷
  • شناسه خبر: 8878

مطالعه تامین آب اضطراری در زنجان

پیام ملّت – مطالعات تامین آب اضطراری، در نقاط مختلف استان مطالعه شده و در حوزه پدافند غیرعامل نیز برنامه های جامع و مدونی در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تدوین و اجرایی شده است. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنج ...

پیام ملّت مطالعات تامین آب اضطراری، در نقاط مختلف استان مطالعه شده و در حوزه پدافند غیرعامل نیز برنامه های جامع و مدونی در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تدوین و اجرایی شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در دیدار با مدیر کل جدید مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری زنجان با اعلام این خبر گفت: تمامی اقدامات لازم برای مدیریت بحران در بخش آب شهر های استان زنجان انجام شده است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: استان زنجان در تابستان امسال جزو معدود استان هایی در کشور بود که در هیچکدام ازشهرهای آن مشکل قطعی و یا تامین آب وجود نداشت.

وی افزود: ۷۰ درصد از جمعیت استان زنجان در ۲۱ شهر تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارند که جمعیتی بالغ بر ۷۵۰ هزار نفر را شامل می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه کمیته بحران شرکت آبفای استان زنجان تمامی تمهیدات لازم را برای شرایط بحرانی مد نظر قرار داده و در این راستا همکاری تنگاتنگی نیز با استانداری دارد، گفت: در حوزه مدیریت بحران تجهیزات لازم مهیا شده است و تنها در زمینه افزایش ژنراتور های برق و تانکرهای آب نیازمند اختصاص ردیف های مالی لازم از محل اعتبارات بحران استان هستیم.

این مسئول با اشاره به اینکه تا دو سال گذشته امکانات و تجهیزات کافی برای شرایط بحرانی در استان وجود نداشت گفت: در حال حاضر ژنراتور های برق و دو دستگاه تانکر خود کششی سیار در شهرهای زنجان و ابهر استقرار یافته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان عنوان کرد: در صورت بروز مشکل برای سایر  حامل های انرژی ، مردم می توانند شرایط را تحمل کنند اما در صورت قطعی آب بدون این مایه حیاتی روند زندگی عادی شهروندان دچار اختلال جدی خواهد شد، لذا لازم است اقدامات تامینی و پیشگیرانه جدی برای مدیریت بحران درزمینه تامین آب مورد نیاز شهروندان بعمل آمده و برنامه های این حوزه جدی گرفته شده و با اولویت تقویت و بروزرسانی شود.

وی افزود: در حال حاضر مطالعات تامین آب اضطراری ، در نقاط مختلف استان مطالعه شده و در حوزه پدافند غیر عامل نیز برنامه های جامع و مدونی در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تدوین و اجرایی شده است.

جزء قاسمی گفت: احداث چاه های جایگزین برای تامین آب شهر های استان ، احداث مخازن جدید آب در شهر های استان ، اجرای مداوم مانورهای آمادگی در زیر مجموعه های شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و اجرای برخی طرح های ویژه برای شرایط بحرانی از جمله قابلیت جایگزینی منابع آب سطحی با منابع آب زیر زمینی اقداماتی است که در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به مرحله عملیاتی رسیده است.

باقری مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استانداری زنجان نیز با تقدیر از اقدامات سازنده شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در زمینه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ، بخش آب را بخش اولویت دار مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استانداری زنجان اعلام کرده و گفت: برای تامین تجهیزات مورد نیاز شرکت آب و فاضلاب در صورت امکان از محل اعتبارات ۵ درصد عمرانی استانداری هزینه خواهد شد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست