• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۷-۲۱
  • شناسه خبر: 9111

مردم زود قضاوت نکنند/ پول در دست من نیست

پیام ملّت – این بار هیجان زدگی و تلاش برای ماهی گرفتن از آب گل آلود احساسات مردم کار دست بعضی‌ها داد . یک بار دیگر یک برنامه تلویزیونی قهرمانی ساخت که واقعیت زندگی او با آنچه که به تصویر کشیده بود تا حدودی متفاوت ب ...

پیام ملّت این بار هیجان زدگی و تلاش برای ماهی گرفتن از آب گل آلود احساسات مردم کار دست بعضی‌ها داد . یک بار دیگر یک برنامه تلویزیونی قهرمانی ساخت که واقعیت زندگی او با آنچه که به تصویر کشیده بود تا حدودی متفاوت بود.

«آفتاب یزد» نوشت؛ تصویر احساسی که برنامه فرمول یک با مجری‌گری علی ضیاء خلق کرد باعث شد که مبلغی حدود یک میلیارد و پانصد میلیون پول از جانب مردم برای قهرمان این برنامه جمع شود که پس از آن و با مصاحبه‌هایی که از سوی مدیر مسئول محک و مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی صورت گرفت معلوم شد این پول‌ها احساسی به حساب واریز شده و اگر این مصاحبه‌ها زودتر انجام می‌شد شاید این مبالغ واریز نمی‌گردید. البته این اولین بار نبود که در اوج مشکلات مالی و اقتصادی مردم و شرایط دشوار کشور آنتن دست برخی افراد می‌افتاد تا از احساسات مردم استفاده ببرند.

چند روز پیش بود که مدیر مسئول محک طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرد که علی ولی خانی، پسر افشین ولی خانی که در برنامه فرمول یک حضور داشتند یک سال است که بهبود یافته و برای چکاپ به این مرکز سر می زند. براساس این اطلاعیه کلیه مخارج این بیمار توسط موسسه محک پرداخت شده بود!.
روز گذشته نیز داریوش آرمان مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در گفت‌وگو با ایسنا مدعی شد «مستندات موجود نشان می دهد که افشین ولی‌خانی پدر کودکی که در برنامه تلویزیونی فرمول یک ادعا کرده بود کلیه خود را برای درمان فرزندش فروخته، سه سال قبل از به دنیا آمدن فرزندش اقدام به فروش کلیه خود کرده است.» آفتاب یزد برای بررسی بیشتر حواشی پیش آمده با افشین ولی خانی بدون هیچ قضاوتی و برای شفاف شدن موضوع به گفت و گو نشسته که در ادامه می خوانید:

می‌گویند شما کلیه خود را فروخته‌اید ولی در برنامه زنده تلویزیون به این موضوع اشاره‌ای نکرده‌اید، دلیل خاصی داشت؟!
من کلیه ام را اهدا کردم و برای آن پولی دریافت نکردم. به من گفته‌اند که تا سه‌شنبه صحبتی نکنم اما من به شما باید این را بگویم انجمن مبلغی پول به من داد ولی من بعد آن مبلغ را به پدر دختری که کلیه ام را به او اهدا کردم پس دادم. شما می‌توانید از انجمن شماره آن دختر را بگیرید و از آنها بپرسید. من هیچ مبلغی بابت کلیه ام دریافت نکردم! در برنامه فرمول یک نباید در این باره صحبت می کردند من قبل از برنامه هم گفته بودم که درباره این موضوع صحبت نکنید اما آن‌ها وسط برنامه زنده شروع به گفتن این موضوع کردند. بعد از گفته‌های آقای ضیاء تا پایان برنامه حال من خیلی بد بود چون اصلا دوست نداشتم در این باره توضیحی بدهم.

دلیل اینکه در برنامه نگفتم که این موضوع مربوط به قبل از تولد پسرم است این بود که نمی خواستم بیشتر از این در مورد اهدا کلیه ام در برنامه زنده حرف زده شود. من به آقای ضیاء گفته بودم در این باره صحبت نکنند چون هیچ کس جز همسرم از این موضوع مطلع نیست!.

حتی دخترم هم نمی دانست که من کلیه ام را اهدا کرده ام و حالا از من می پرسد بابا ببینم کجای دلت را پاره کرده اند و کلیه ات را بیرون آورده اند؟ من پشت صحنه هم گفته بودم که در این باره صحبت نکنند گفته بودم این موضوع ربطی به ماجرای پسرم ندارد . من بعد از برنامه خیلی با آنها دعوا کردم.

با پول‌های جمع آوری شده که مبلغ زیادی است چه می کنید؟
پول در دست من نیست، من اینجا ۷ تا بچه سرطانی دارم، ۵ تا انسان بزرگسال سرطانی دارم که برای آنها دارو تهیه می کنم و خدمات انجام می دهم. من یک نفر امین در این شهر دارم که نماینده محک در زنجان است، خانم کرمی امین من است که از خودم بیشتر او را قبول دارم. پول اگر دست من بیاید به او می‌سپارم تا خرج بچه‌های سرطانی کند. این خانم زیر مجموعه محک نیست بلکه نماینده محک در زنجان است و در مهرانه حضور دارد. او به همه بچه‌های سرطانی این شهر خیلی کمک می کند.

چرا در برنامه نگفتید که پسرتان خوب شده است؟
من از اول هم در برنامه فرمول یک گفتم بچه‌های دیگر سرطانی هم مثل بچه‌های خود من هستند. از آن روزی که من در برنامه اعلام کردم تا الان ۴ تا پسر دیگر مثل پسر خودم در حال شیمی درمانی هستند و در حال حاضر هم در بیمارستان هستند. روزی که من در برنامه آن حرف‌ها را زدم اصلا دغدغه خودم را نداشتم بلکه به کودکان سرطانی دیگر فکر می کردم چون من زجر این موضوع را چشیده ام و هنوز هم می کشم به خدا در نزدیکی من کودکان سرطانی هستند که حال آنها اصلا خوب نیست و همین چند روز پیش برایشان از تهران دارو گرفتم.

شماره حساب شما چگونه پخش شد؟
من در برنامه هم گفتم اصلا توقعی از مردم ندارم. شماره حسابی هم من به مردم ندادم! من
نه توقع پول داشتم نه کمک چون اصلا عادت ندارم از دیگران کمک بخواهم. شماره کارت من را برای اسپانسر برنامه می خواستند تا پول به آن واریز کنند!. بعد آقای ضیاء کارت مرا گرفت و از آن عکس انداخت. فردای آن روز با من تماس گرفتند که شماره کارتتان را پخش کردیم و ممکن است مبلغی پول برایتان واریز شود. بعد وقتی دیدند مبلغ‌های واریزی خیلی زیاد شد خودشان اعلام کردند که مردم دیگر پول واریز نکنند! الان هم حساب را مسدود کرده‌اند و خودشان می‌خواهند تصمیم بگیرند که با پول چه کار کنند!

محک اعلام کرده پول درمان پسرتان را پرداخت کرده در این مورد توضیحی ندارید؟
من هم در برنامه ادعا نکردم که محک پول دارو‌های پسرم را پرداخت نکرده است! من هر فاکتوری که بردم را محک پرداخت کرده اما برخی دارو‌ها را من از ناصر خسرو گرفته ام  و برای آنها فاکتوری به من داده نمی شد به همین دلیل پول آنها را همه از جیب خودم پرداخت می کردم.

در حال حاضر جوی به وجود آمده که بسیاری فکر می‌کنند با احساسشان بازی کرده اید و از اعتمادشان سوء استفاده کرده اید، نظرتان در این باره چیست؟
من اصلا با احساس مردم بازی نکردم!. تنها واقعیت‌ها را گفته ام. از مردم می خواهم که زود قضاوت نکنند!. مردم درباره علی دایی هم این فکرها را کردند و پشت سرش این حرف‌ها را زدند!علی دایی همیشه دستش در خیر است و وقتی پسرم مریض بود بار‌ها برای کمک با من تماس گرفتند و دستشان در خیر است. من تنها از مردم می خواهم که زود قضاوت نکنند. اگر بگذارند من ظرف یکی دو روز آینده در یک برنامه تلویزیونی شرکت کنم و همه چیز را برایشان توضیح می دهم.

بعد از برنامه دیگر کسی از جانب برنامه فرمول یک با شما تماس نگرفتند و راجع به حواشی پیش آمده چیزی به شما نگفتند؟
من بعد از برنامه دیگر با کسی در تماس نیستم، دیروز از تهیه کنندگی برنامه فرمول یک با من تماس گرفتند. من هم صدا‌هایشان را ضبط کردم و به مسئولان دادم، آنها هم گفتند هیچ کاری نمی توانند انجام دهند.

من به آنها گفتم که چون من واقعیت را می‌گویم به شما برخورده است؟! من از اول هم از مردم کمک نخواسته بودم. حتی در برنامه هم به من گفتند اگر مشکل داری بگو، گفتم مشکل من مال خودم است نه برای مردم! مردم درباره من زود قضاوت نکنند، من هیچ وقت دروغ نگفته ام.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست